काठमाडौं– हल्ट इन्टरनेशनल विजनेश स्कुल र संयुक्त राष्ट्र संघ फाउन्डेशनको साझेदारीमा सञ्चालन हुने हल्ट पुरस्कार, बर्टिल हल्टद्वारा स्थापित वार्षिक प्रतियोगिता हो। यस कार्यक्रममा संयुक्त राष्ट्र संघको दिगो विकास योजना अन्तर्गत समाजमा विद्यमान रहेका विभिन्न समस्याहरु जस्तै खाना, सुरक्षा, खानेपानी, उर्जा र शिक्षालाई विषय बनाई त्यसको समाधान प्रस्तावना प्रतियोगि विद्यार्थीहरुले प्रस्तुत गर्न सक्नेछन्।

विश्वको १ सय २१ देशका विभिन्न विश्वविद्यालय तथा कलेजबाट दश लाख भन्दा विद्यार्थीहरु उक्त प्रतियोगितामा सहभागि हुनेछन्। ‘बोल्ड विजनेश फर बेटर प्लानेट’ भन्ने नाराका साथ सन् २०२० को हल्ट पुरस्कार प्रदान गरिने छ। उक्त प्रतियोगिताको विजेताले १० लाख अमेरिकी डलर अर्थात करिब ११ करोड ४३ लाख नेपाली रुपैंया पाउनेछन्। हल्ट पुरस्कार २०२० ले ५० औं पृथ्वी दिवश र संयुक्त राष्ट्र संघको ७५ औं वार्षिकोत्सवलाई पनि सम्बोधन गर्नेछ।

स्कुल अफ म्यानेजमेन्ट त्रिभुवन विश्वविद्यालयले यस वर्षको अन्तर्राष्ट्रियस्तरको हल्ट पुरस्कार नेपाल टेलिकमको सहयोगमा यही मिति २०७६ साल मंसिर २१ गते शनिबार सञ्चालन गर्न गइरहेको छ। जसमा त्रिभुवन विश्वविद्यालयबाट सम्बन्धन प्राप्त कलेजहरुलका अप्राविधिक तथा गैर विज्ञान संकायका विद्यार्थीहरुले भाग लिई आफ्ना व्यवसायिक विचारहरु प्रस्तुत गर्नेछन्। जसमा बढिमा चारजना र कम्तिमा तीनजना विद्यार्थीहरुले समुह बनाई सहभागि हुन पाउने व्यवस्था रहेको छ।

यस वर्षको हल्ट पुरस्कारको अभिमुखीकरण कार्यक्रम देशका विभिन्न सहर जस्तै पोखरा, चितवन, काठमाडौं, भक्तपुर, ललितपुर, विराटनगर, नेपालगञ्ज, विरगञ्जका क्याम्पसहरुमा सञ्चालन गरिसकेको छ। यस कार्यक्रममा देशभरिका एक सय भन्दा बढी टिमहरु सहभागि हुनेछन्। जसमा विभिन्न क्षेत्रका विज्ञहरु तथा साझेदारी संस्थाका प्रतिनिधिहरुको उपस्थिति रहने छ।

सन् २०१२ मा स्वायत्त संस्थाको रुपमा त्रिभुवन विश्वविद्यालयद्वारा व्यवस्थापन संकाय अध्ययनका लागि स्कुल अफ म्यानेजमेन्ट त्रिभुवन विश्वविद्यालय स्थापना भएको थियो। स्कुल अफ म्यानेजमेन्ट त्रिभुवन विश्वविद्यालयमा स्नातकोत्तर तहको व्यवस्थापन संकायको अन्तर्गत एम.बि.ए, एम.बि.ए आई टि र एम.एफ.सी विषयहरु अध्यापन हुन्छ।

स्कुल अफ म्यानेजमेन्ट त्रिभुवन विश्वविद्यालयले तेस्रो पटक हल्ट पुरस्कारको आयोजना गर्न लागेको हो। हल्ट पुरस्कार  कार्यक्रम श्रम मन्त्रालय र हल्ट पुरस्कारको सहयोगि आयोजक तथा साझेदारी संस्थाहरुकाे सहयाेगमा सञ्चालन हुनेछ।

लोकप्रिय

नेपालको कम्युनिष्ट शासन प्रणाली दुनियाँको कुनै किताबमा पाइँदैनः दाहाल

नेपालको कम्युनिष्ट शासन प्रणाली दुनियाँको कुनै किताबमा पाइँदैनः दाहाल

२०७६, ११ माघ शनिबार १७:४७

कांग्रेसको विवाद मिल्योः १४ औं महाधिवेशन २०७७ फागुन ७ मा नै हुने

कांग्रेसको विवाद मिल्योः १४ औं महाधिवेशन २०७७ फागुन ७ मा…

२०७६, १० माघ शुक्रबार २०:०२

सय विकेटको कोशेढुङ्गाबाट सन्दीप एक विकेट टाढा!

सय विकेटको कोशेढुङ्गाबाट सन्दीप एक विकेट टाढा!

२०७६, ११ माघ शनिबार १७:१९

देशको लागि खेल्न बीबीएल छोडेर नेपाल फर्किँदै सन्दीप

देशको लागि खेल्न बीबीएल छोडेर नेपाल फर्किँदै सन्दीप

२०७६, १२ माघ आईतवार १०:१५

युवती रोजेर निःशुल्क शारिरीक सम्पर्क राख्न पाइने विश्वकाे अनाैठाे ठाँउ

युवती रोजेर निःशुल्क शारिरीक सम्पर्क राख्न पाइने विश्वकाे अनाैठाे ठाँउ

२०७६, ११ माघ शनिबार १४:१०

बीमाको रकम भुक्तानी नहुँदा अस्पताल सञ्चालनमा समस्या

बीमाको रकम भुक्तानी नहुँदा अस्पताल सञ्चालनमा समस्या

२०७६, १० माघ शुक्रबार ०७:२६

कोरोना भाइरस के हो? यसको लक्षण र बच्ने उपाय

कोरोना भाइरस के हो? यसको लक्षण र बच्ने उपाय

२०७६, १० माघ शुक्रबार १३:४२

मौरीपालन व्यवसायबाट अब्बल आम्दानी

मौरीपालन व्यवसायबाट अब्बल आम्दानी

२०७६, ११ माघ शनिबार १७:२४

अभिनेत्री सेजल शर्माले गरिन आत्महत्या

अभिनेत्री सेजल शर्माले गरिन आत्महत्या

२०७६, ११ माघ शनिबार ११:३६

विकासले सम्पदा विनाश ग¥यो : पूर्वराष्ट्रपति यादव

विकासले सम्पदा विनाश ग¥यो : पूर्वराष्ट्रपति यादव

२०७६, १२ माघ आईतवार ०८:५८

इरानी आक्रमणमा परी ३५ अमेरिकी सैनिकको टाउकोमा चोट

इरानी आक्रमणमा परी ३५ अमेरिकी सैनिकको टाउकोमा चोट

२०७६, ११ माघ शनिबार १२:४३

सर्वजातीय कुलदेवताधामको निर्माण हुने

सर्वजातीय कुलदेवताधामको निर्माण हुने

२०७६, ११ माघ शनिबार १६:४७

न्युजिल्याण्डका विलियमसनले तोडे धोनीको रेकर्ड

न्युजिल्याण्डका विलियमसनले तोडे धोनीको रेकर्ड

२०७६, १० माघ शुक्रबार १६:५५

एयरफोर्स पाइलट बन्दै कंगना रनावत

एयरफोर्स पाइलट बन्दै कंगना रनावत

२०७६, ११ माघ शनिबार १६:१५

मोरङमा श्रृंखलाबद्ध बम बिस्फोट

मोरङमा श्रृंखलाबद्ध बम बिस्फोट

२०७६, ११ माघ शनिबार ११:११