रौतहट। सरकारले समृद्ध तराई मधेश कार्यक्रमका लागि थप ३ अर्ब ५२ करोड रकम विनियोजन गरेको जनाएको छ । रौतहटको गरुडामा आयोजित नेकपा प्रदेश नंं २ को प्रदेशस्तरीय कार्यकर्ता भेलालाई सम्बोधन गदै प्रधामन्त्री केपी शर्मा ओलीले तराई मधेशमा विकासको मूल फुटाउने हुलाकी सडक र रेलमार्गका लागि सरकारले ३ अर्ब ५२ करोड थप विनियोजन गरिएको बताए।

प्रधानमन्त्री ओलीले भने, “मधेशका सदरमुकामहरूसँग जोडिने हरेक राजमार्ग ४ लेन बन्नेछन्, त्यसैगरी पूर्वपश्चिम महेन्द्र राजमार्ग पनि ६ लेनको बनाउने सरकारले लक्ष्य छ ।” तराईमा बन्न लागेको दोस्रो अन्तर्राष्ट्रिय विमानस्थल, द्रुत मार्गलगायतका परियोजनाले अब तराई मधेशका जनता पनि आर्थिक रूपले समृद्ध हुने र यसबाट समृद्ध नेपालको नारासमेत सार्थक पार्ने ओलीको भनाइ छ ।

देशलाइ समृद्ध बनाउने जिम्मेवारी नेकपाको भएको भन्दै उनले स्थानीय तहमा विकासको लहर फुटाउन कार्यकर्तालाइ आग्रह पनि गरे । आफू ४६ वर्षअघि रौतहटबाटै पक्राउ परेको स्मरण गर्दै देशको राजनीतिक आन्दोलनमा यस जिल्लाको अतुलनीय भूमिका रहेको उनले बताए ।

सरकारलाई समर्थन फिर्ता लिएको राष्ट्रिय जनता पार्टीलाई इंगित गर्दै प्रधानमन्त्री ओलीले एक पटकलाई जनतालाई झुक्काएर मत पाएँ भन्दैमा ठूलो कुरा नगर्न चेतावनी पनि दिए। अबको निर्वाचनमा प्रदेश नं २ मा पनि नेकपाको बहुमतको सरकार बन्ने उनले दाबी गरे।

स्वतन्त्र मधेशको नारा लगाउँदै हिँडने सिके राउतसमेत देशको संविधानअनुरूप राजनीतिक मूलधारमा आएको बताउँदै प्रधानन्त्री ओलीले २१ औँ शताब्दीको देश बनाउन एकजुट भएर हिँडनुपर्ने धारणा राखे। प्रदेश नं. २ ले अघि सारेको बेटी बचाऔं, बेटी पढाऔं भन्ने नाराको प्रशंसा गदै ओलीले भने, यस्ता समाज सम्बृद्ध बानाउन अभियानहरू ल्याउनेलाई संघीय सरकारले सक्दो सहयोग गर्नेछ।”

कार्यक्रममा नेकपा अध्यक्ष पुष्पकमल दाहालले नेकपाले चाह्यो भने प्रदेश नं। २ को सरकार पनि आफैँ बनाउन सक्ने दाबी गरे । तर, हाल नेकपाको चाहना सरकार बनाउने भन्दा पनि देश र त्यसमा पनि २ नम्बर प्रदेशमा विकास गरेर जनताको मन जित्ने भएकोले आगामी निर्वाचनसम्म पुग्दा २ नम्बर प्रदेशमा ८० प्रतिशतभन्दा बढी स्थानमा निर्वाचन जित्ने लक्ष्य रहेको बताए । यो समाचार कारोबार दैनिकले छापेको छ।

लोकप्रिय

विद्यालयको निर्माणाधीन भवनमा आगजनी (फोटोफिचर)

विद्यालयको निर्माणाधीन भवनमा आगजनी (फोटोफिचर)

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १८:०५

जंगली च्याउ खाँदा उदयपुरमा १२ जना सिकिस्त

जंगली च्याउ खाँदा उदयपुरमा १२ जना सिकिस्त

२०७६, ५ श्रावण आईतवार १९:०४

नेकपा विप्लवको भूमिगत सञ्जाल

नेकपा विप्लवको भूमिगत सञ्जाल

२०७६, ५ श्रावण आईतवार ०७:२१

गर्भपतन गराउँदा किशोरीको मृत्यु, प्रेमी पक्राउ

गर्भपतन गराउँदा किशोरीको मृत्यु, प्रेमी पक्राउ

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १७:२७

बागलुङकाे मनाङडाँडामा जिपले किच्दा बालकको मृत्यु 

बागलुङकाे मनाङडाँडामा जिपले किच्दा बालकको मृत्यु 

२०७६, ५ श्रावण आईतवार १२:१३

‘नीला गोलार्द्ध ’ लोकार्पण

‘नीला गोलार्द्ध ’ लोकार्पण

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १६:१९

डाइभर्सन बग्यो, मालवहाक गाडी ठप्प

डाइभर्सन बग्यो, मालवहाक गाडी ठप्प

२०७६, ५ श्रावण आईतवार १२:४२

नेकपा विप्लवका नेता माइला लामा पक्राउ

नेकपा विप्लवका नेता माइला लामा पक्राउ

२०७६, ५ श्रावण आईतवार ०६:३८

कांग्रेसमा नियमावली विवाद विरोधीलाई तह लगाउन आचारसंहिता’

कांग्रेसमा नियमावली विवाद विरोधीलाई तह लगाउन आचारसंहिता’

२०७६, ५ श्रावण आईतवार ०८:२७

अन्जु पन्तको स्वरमा तीजगीत सार्वजनिक

अन्जु पन्तको स्वरमा तीजगीत सार्वजनिक

२०७६, ४ श्रावण शनिबार ०८:४९

‘ओली नेतृत्वको सरकार पतनको बाटोतर्फ’

‘ओली नेतृत्वको सरकार पतनको बाटोतर्फ’

२०७६, ४ श्रावण शनिबार २०:४८

अफ्रिकी मुलुक कङ्गोमा इबोलाको महामारी, १ हजार ७ सयको मृत्यु

अफ्रिकी मुलुक कङ्गोमा इबोलाको महामारी, १ हजार ७ सयको मृत्यु

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १७:०९

फाप्ला क्रिकेट मैदानको १८ करोड बजेट फ्रिज

फाप्ला क्रिकेट मैदानको १८ करोड बजेट फ्रिज

२०७६, ५ श्रावण आईतवार २०:१५

उद्योगको रसायनयुक्त तेलले धानबालीमा क्षति, सीडीओलाई ज्ञापनपत्र

उद्योगको रसायनयुक्त तेलले धानबालीमा क्षति, सीडीओलाई ज्ञापनपत्र

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १०:४३

बदनाम गराउनकै लागि स्रोत नखुलेको रकमको प्रचार : बस्नेत

बदनाम गराउनकै लागि स्रोत नखुलेको रकमको प्रचार : बस्नेत

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १३:२६