सुर्खेत – कर्णाली प्रदेश सभामा नेत्रविक्रम चन्द ‘विप्लव’ नेकपाको चन्दा आतंक रोक्न सरकारसँग माग गरिएको छ। आइतबार कर्णालीका सांसदहरुले शान्ति सुरक्षाको विषयलाई चर्को रुपमा उठान गरेका छन्।

प्रदेशसभा बैठकमा विप्लव समूहले गाउँघरमा अपराधिक गतिविधिलाई सक्रिय बनाएको भन्दै शान्ति सुरक्षा कायम गर्न सांसदहरुले प्रदेश सरकारको ध्यानाकर्षण गराएका हुन्। कर्णालीका स्थानीय तहमा विप्लव समूहको चन्दा आतंक बढ्दै गएकाले त्यसलाई नजरअन्दाज नगर्न सत्ता पक्षकै सांसद अमरबहादुर थापाले सरकारको ध्यानाकर्षण गराए।

विप्लव समूहद्वारा अहिले हरेक जिल्लामा चन्दा आतंक मच्चाएको उनले गुनासो गरे। ‘शान्ति सुरक्षामा अहिले निकै समस्या देखिएको छ, विप्लवको चन्दा आंतकले स्थानीय सरकार र उद्योगी व्यवसायी समस्यामा छन्,’ उनले भने, ‘कतिपय स्थानीय सरकार चन्दा दिन बाध्य छन्। जनप्रतिनिधिलाई सरकार चलाउनै समस्या छ।’ उनले चन्दा आतंकका कारण कतिपय उद्योगी व्यवसायीले आफ्नो व्यवसाय धान्नै मुस्किल भएको बताए। ‘गाउँबस्तीमा शान्ति सुरक्षामा कमी भएको महशुस भएको छ, त्यसतर्फ प्रदेश सरकारको ध्यान जाओस्,’ उनले भने।

यस्तै सांसद पद्मीकुमारी बोहराले कर्णालीका हिमाली जिल्लामा हिमपातका कारण सयौँ चौरी मरेको भन्दै उचित क्षतिपूर्ति दिनका लागि सरकारको ध्यानाकर्षण गराईन्। विशेष समयमा सांसद कृष्णा शाह र मिना रखालले आफ्ना भनाई राखेका थिए।

प्रश्नोत्तरको व्यवस्था गर्न माग

प्रदेशसभा बैठकमा सरकारका मुख्यमन्त्री र मन्त्रीसँग प्रत्यक्ष सवाल-जवाफ गर्ने व्यवस्था गर्न माग भएको छ। प्रदेशसभाको विशेष समयमा बोल्दै सत्तारुढ दल नेकपाका सांसद धर्मराज रेग्मीले संविधानले गरेको व्यवस्था अनुसार प्रदेश सरकारका मुख्मन्त्री तथा मन्त्रीसँग प्रदेशसभामा नै प्रत्यक्ष प्रश्न-उत्तर गर्ने व्यवस्था गर्न माग गरेका हुन्।

सांसद रेग्मीले स्थानीय तहका केन्द्रका विवाद सुल्झाउन संविधानको धारा २३५ मा प्रदेशसभालाई जिम्मा दिएकाले त्यो अनुसारको कानुन ल्याउन सरकारलाई रुलिङ गर्न सभामुखसमक्ष माग पनि गरे। यस्तै विशेष समयमा नै बोल्दै प्रमुख प्रतिपक्ष दलका नेता जीवनबहादुर शाहीले सरकारका मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीलाई प्रदेश विकासको भिजन के हो? भनेर प्रश्न गरे।

‘मिडियालाई अन्तर्वार्ता दिँदा केही गर्न सकिँदैन, सकेको छैन भनेर निराशावादी कुरा गर्नुभएको मैले थाहा पाएँ,’ उनले प्रश्न गरे, ‘जिम्मेवार सरकारका मुख्यमन्त्रीले निराशावादी कुरा गरे अन्य मन्त्रीहरुले के आशावादी भएर काम गर्न सक्छन्?’ कर्णाली प्रदेश सरकारले सक्ने कुरामा पनि काम गर्न नसकेको उनले आरोप लगाए।

सरकारका विकासका काम दिउँसै टर्च बालेर खोज्दा पनि नदेखिएको भन्दै सरकारले गफमै समय बर्बाद गरेको उनको आरोप छ। ‘मन्त्रीले रातो किताबमा राखेका सदनले पास गरेका योजना पनि स्थान्तरण गरेको सुनेको छु,’ शाहीले भने ‘यसो किन गरिएको छ, कर्णाली प्रदेशको शिर नझुकाउन आग्रह गर्दछु।’

विधेयकमाथि टेबुल

आईतबारको प्रदेशसभा बैठकमा सामाजिक विकासमन्त्री दल रावलले कर्णाली प्रदेशमा खेलकुदको विकास गर्न बनेको विधेयक २०७५ लाई टेबुल गरेका छन्। यसैगरी आन्तरिक मामिला तथा कानुनमन्त्री नरेश भण्डारीले प्रस्तुत गरेको कर्णाली प्रदेशमा सुशासनका लागि बनेको विधेयक २०७५ माथि सैद्धान्तिक छलफल भएको छ।

लोकप्रिय

‘भुइँमान्छेले देख्ने सपना नै कविले देख्ने सपना हो’

‘भुइँमान्छेले देख्ने सपना नै कविले देख्ने सपना हो’

२०७६, ७ बैशाख शनिबार ०७:५३

‘आक्रोदो’बाट शुरु भएको अभिनय यात्रा, अब फिल्म निर्देशनतर्फ

‘आक्रोदो’बाट शुरु भएको अभिनय यात्रा, अब फिल्म निर्देशनतर्फ

२०७६, ७ बैशाख शनिबार २०:३२

राष्ट्रिय फोटोपत्रकार अवार्ड बैशाख १३ गते

राष्ट्रिय फोटोपत्रकार अवार्ड बैशाख १३ गते

२०७६, ७ बैशाख शनिबार ०७:२९

साक्षरता अभियान: ५ अर्ब सकियो, अवस्था फेरिएन

साक्षरता अभियान: ५ अर्ब सकियो, अवस्था फेरिएन

२०७६, ७ बैशाख शनिबार ०७:१५

वैशाख ९ गते पार्टी एकताको टुँगो लाग्छ : नेता रायमाझी

वैशाख ९ गते पार्टी एकताको टुँगो लाग्छ : नेता रायमाझी

२०७६, ७ बैशाख शनिबार १८:५७

बखरी लक्ष्मीनारायण मन्दिरको प्राणप्रतिष्ठा सम्पन्न

बखरी लक्ष्मीनारायण मन्दिरको प्राणप्रतिष्ठा सम्पन्न

२०७६, ८ बैशाख आईतवार १८:२५

गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट रंगशालाको शिलान्यास भदौमा गर्ने तयारी

गौतमबुद्ध अन्तर्राष्ट्रिय क्रिकेट रंगशालाको शिलान्यास भदौमा गर्ने तयारी

२०७६, ८ बैशाख आईतवार १५:५२

श्रीलंकाकाे विस्फोटबाट भाग्यले बाँचे यी नेपाली

श्रीलंकाकाे विस्फोटबाट भाग्यले बाँचे यी नेपाली

२०७६, ८ बैशाख आईतवार १५:५९

नागरिकता प्रावधान खुकुलो बनाउनु देशलाई धोका: सुनिता बराल

नागरिकता प्रावधान खुकुलो बनाउनु देशलाई धोका: सुनिता बराल

२०७६, ७ बैशाख शनिबार ०८:३८

नेकपाको पोलिटब्यूरो १ सय ५० सदस्यीय बन्ने

नेकपाको पोलिटब्यूरो १ सय ५० सदस्यीय बन्ने

२०७६, ८ बैशाख आईतवार १३:१४

एनआरएनए नर्थ क्यारोलिनाको अध्यक्षमा पहाडीको उम्मेदवारी

एनआरएनए नर्थ क्यारोलिनाको अध्यक्षमा पहाडीको उम्मेदवारी

२०७६, ७ बैशाख शनिबार ०९:२०

घाटमा पुर्‍याइएको शव प्रहरीद्वारा नियन्त्रण

घाटमा पुर्‍याइएको शव प्रहरीद्वारा नियन्त्रण

२०७६, ७ बैशाख शनिबार ०७:४९

‘झुमा झुमा’मा प्रमोद खरेलसँगै प्रिज्मा, प्रिन्सी र पल (भिडियोसहित)

‘झुमा झुमा’मा प्रमोद खरेलसँगै प्रिज्मा, प्रिन्सी र पल (भिडियोसहित)

२०७६, ७ बैशाख शनिबार ०७:२१

२४ वटा सरकारले नदेखेको बालुवाटारको जग्गा हिनामिना

२४ वटा सरकारले नदेखेको बालुवाटारको जग्गा हिनामिना

२०७६, ७ बैशाख शनिबार ०६:५९

पृथ्वी एउटा खेतबारी भएको भए…

पृथ्वी एउटा खेतबारी भएको भए…

२०७६, ७ बैशाख शनिबार १२:०४