सुर्खेत – मुलुकका सरकारी चिकित्सकहरु आकस्मिक बाहेकका सेवा बहिष्कार गर्दै आन्दोलनमा उत्रिरहेका बेला सुर्खेतमा त्यसको प्रभाव परेको छैन। उपचारका लागि आएका बिरामीले सुर्खेतस्थित प्रदेश अस्पताल भरिभराउ छ।

सरकारले माग पूरा नगरेको भन्दै नेपाल चिकित्सक संघले अस्पतालहरुमा आकस्मिक बाहेकका सेवाहरु ठप्प पारे पनि सुर्खेतमा भने आन्दोलनको कुनै प्रभाव परेको छैन। खुला रुपमै ओपीडी तथा आकस्मिक सेवा निर्वाध रुपमा सञ्चालन गरिएको अस्पताल व्यवस्थापनले जानकारी दिएको छ।

मौसम परिवर्तनसँगै बिरामीहरुको चाप बढिरहेका बेला स्वास्थ्य जस्तो संवेदनशील क्षेत्र बन्द गर्नु उचित नभएको भन्दै सबै सेवा निर्वाध रुपमा सञ्चालन गरिएको अस्पतालका मेडिकल रेकर्डर अधिकृत बिनोद बस्नेतले बताए। उपचारको क्रममा बिरामीको मृत्यु भए त्यसको क्षतिपूर्ति स्वयं चिकित्सकले नै तिर्नुपर्ने निर्णय गरेपछि चिकित्सकहरु आन्दोलनमा उत्रिँदा मंगलबार पाँचौं दिन पनि देशभरका स्वास्थ्य संस्थामा आकस्मिकबाहेक सेवा ठप्प छन्।

यता आफ्नो हक, हित र अधिकारको आन्दोलनलाई थाँती राखेर प्रदेश अस्पताल सुर्खेतका चिकित्सकहरुले सेवाग्राहीलाई सर्वसुलभ सेवा प्रवाह गरेपछि सेवाग्राहीले खुशी व्यक्त गरेका हुन्। बिरामीको चाप बढेपछि (ओपीडी) स्थल बन्द गरे पनि अस्पताल हाता भित्रको खुला स्थानबाटै बिहान १० देखि ३ बजेसम्म नियमित सेवा सञ्चालन हुँदै आएको छ।

राष्ट्रिय उपभोक्ता मञ्च सुर्खेतका सदस्य डिलबहादुर खत्रीले मुलुकका सरकारी चिकित्सकहरु आकस्मिक बाहेकका सेवा वहिष्कार गर्दै आन्दोलनमा लागिरहेका बेला सुर्खेतका चिकित्सकले भने निर्वाध सेवा प्रवाह गरेकामा धन्यवाद व्यक्त गरे। चिकित्सकले बिरामीप्रति देखाएको सद्भावले मानवता भन्दा ठूलो सेवा अरु केही हुनै नसक्ने स्पष्ट भएको उनको भनाइ थियो।

प्रदेश अस्पतालमा सरदर साढे ३ सय बिरामी उपचारका लागि दैनिक आउने गरेको अस्पतालको तथ्याङ्कमा उल्लेख छ। अस्पतालमा कर्णाली प्रदेशका १० जिल्लासँगै सुदूरपश्चिम प्रदेशका अछाम र बाजुराका विरामी उपचारका लागि आउने गरेका छन्। सुत्केरी गराउनेदेखि लिएर ठूलासाना शल्यक्रिया र इमर्जेन्सी सेवासमेत करिब ३० देखि ४० बिरामीको निरन्तर उपचार भइरहेको छ।

बिरामीको अवस्था देखेपछि मनले नमानेर बाध्य भई सबै सेवा सञ्चालन गरेको अस्पतालका चिकित्सकहरुले बताएका छन्। अस्पतालमा अहिले करिब ३० जना चिकित्सक कार्यरत छन्। गर्मी मौसमका कारण भाइरल लगायतका बिरामीले अस्पताल भरिभराउ छ। गर्मीयाम शुरु भएयता भाइरल ज्वरो, हात खुट्टा दुख्ने, रुघाखोकी, खोकीलगायतका बिरामी बढेका छन्।

बिरामीको अवस्था र चापलाई मध्यनजर राख्दै अस्पताल सञ्चालनमा ल्याइएको अस्पतालका प्रमुख मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा. डम्मर खड्काले बताए। उनले आन्दोलनको अवज्ञा नगरेको तर बिरामीको चापलाई मध्यनजर राखेर सेवा दिएको जानकारी दिए। चिकित्सकले बिरामीप्रति देखाएको मानवता सबैभन्दा ठूलो धर्म भएको सर्वधारणको भनाइ छ।

लोकप्रिय

विद्यालयको निर्माणाधीन भवनमा आगजनी (फोटोफिचर)

विद्यालयको निर्माणाधीन भवनमा आगजनी (फोटोफिचर)

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १८:०५

जंगली च्याउ खाँदा उदयपुरमा १२ जना सिकिस्त

जंगली च्याउ खाँदा उदयपुरमा १२ जना सिकिस्त

२०७६, ५ श्रावण आईतवार १९:०४

नेकपा विप्लवको भूमिगत सञ्जाल

नेकपा विप्लवको भूमिगत सञ्जाल

२०७६, ५ श्रावण आईतवार ०७:२१

गर्भपतन गराउँदा किशोरीको मृत्यु, प्रेमी पक्राउ

गर्भपतन गराउँदा किशोरीको मृत्यु, प्रेमी पक्राउ

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १७:२७

बागलुङकाे मनाङडाँडामा जिपले किच्दा बालकको मृत्यु 

बागलुङकाे मनाङडाँडामा जिपले किच्दा बालकको मृत्यु 

२०७६, ५ श्रावण आईतवार १२:१३

‘नीला गोलार्द्ध ’ लोकार्पण

‘नीला गोलार्द्ध ’ लोकार्पण

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १६:१९

डाइभर्सन बग्यो, मालवहाक गाडी ठप्प

डाइभर्सन बग्यो, मालवहाक गाडी ठप्प

२०७६, ५ श्रावण आईतवार १२:४२

नेकपा विप्लवका नेता माइला लामा पक्राउ

नेकपा विप्लवका नेता माइला लामा पक्राउ

२०७६, ५ श्रावण आईतवार ०६:३८

कांग्रेसमा नियमावली विवाद विरोधीलाई तह लगाउन आचारसंहिता’

कांग्रेसमा नियमावली विवाद विरोधीलाई तह लगाउन आचारसंहिता’

२०७६, ५ श्रावण आईतवार ०८:२७

अन्जु पन्तको स्वरमा तीजगीत सार्वजनिक

अन्जु पन्तको स्वरमा तीजगीत सार्वजनिक

२०७६, ४ श्रावण शनिबार ०८:४९

‘ओली नेतृत्वको सरकार पतनको बाटोतर्फ’

‘ओली नेतृत्वको सरकार पतनको बाटोतर्फ’

२०७६, ४ श्रावण शनिबार २०:४८

फाप्ला क्रिकेट मैदानको १८ करोड बजेट फ्रिज

फाप्ला क्रिकेट मैदानको १८ करोड बजेट फ्रिज

२०७६, ५ श्रावण आईतवार २०:१५

अफ्रिकी मुलुक कङ्गोमा इबोलाको महामारी, १ हजार ७ सयको मृत्यु

अफ्रिकी मुलुक कङ्गोमा इबोलाको महामारी, १ हजार ७ सयको मृत्यु

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १७:०९

उद्योगको रसायनयुक्त तेलले धानबालीमा क्षति, सीडीओलाई ज्ञापनपत्र

उद्योगको रसायनयुक्त तेलले धानबालीमा क्षति, सीडीओलाई ज्ञापनपत्र

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १०:४३

बदनाम गराउनकै लागि स्रोत नखुलेको रकमको प्रचार : बस्नेत

बदनाम गराउनकै लागि स्रोत नखुलेको रकमको प्रचार : बस्नेत

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १३:२६