सुर्खेत – मुलुकका सरकारी चिकित्सकहरु आकस्मिक बाहेकका सेवा बहिष्कार गर्दै आन्दोलनमा उत्रिरहेका बेला सुर्खेतमा त्यसको प्रभाव परेको छैन। उपचारका लागि आएका बिरामीले सुर्खेतस्थित प्रदेश अस्पताल भरिभराउ छ।

सरकारले माग पूरा नगरेको भन्दै नेपाल चिकित्सक संघले अस्पतालहरुमा आकस्मिक बाहेकका सेवाहरु ठप्प पारे पनि सुर्खेतमा भने आन्दोलनको कुनै प्रभाव परेको छैन। खुला रुपमै ओपीडी तथा आकस्मिक सेवा निर्वाध रुपमा सञ्चालन गरिएको अस्पताल व्यवस्थापनले जानकारी दिएको छ।

मौसम परिवर्तनसँगै बिरामीहरुको चाप बढिरहेका बेला स्वास्थ्य जस्तो संवेदनशील क्षेत्र बन्द गर्नु उचित नभएको भन्दै सबै सेवा निर्वाध रुपमा सञ्चालन गरिएको अस्पतालका मेडिकल रेकर्डर अधिकृत बिनोद बस्नेतले बताए। उपचारको क्रममा बिरामीको मृत्यु भए त्यसको क्षतिपूर्ति स्वयं चिकित्सकले नै तिर्नुपर्ने निर्णय गरेपछि चिकित्सकहरु आन्दोलनमा उत्रिँदा मंगलबार पाँचौं दिन पनि देशभरका स्वास्थ्य संस्थामा आकस्मिकबाहेक सेवा ठप्प छन्।

यता आफ्नो हक, हित र अधिकारको आन्दोलनलाई थाँती राखेर प्रदेश अस्पताल सुर्खेतका चिकित्सकहरुले सेवाग्राहीलाई सर्वसुलभ सेवा प्रवाह गरेपछि सेवाग्राहीले खुशी व्यक्त गरेका हुन्। बिरामीको चाप बढेपछि (ओपीडी) स्थल बन्द गरे पनि अस्पताल हाता भित्रको खुला स्थानबाटै बिहान १० देखि ३ बजेसम्म नियमित सेवा सञ्चालन हुँदै आएको छ।

राष्ट्रिय उपभोक्ता मञ्च सुर्खेतका सदस्य डिलबहादुर खत्रीले मुलुकका सरकारी चिकित्सकहरु आकस्मिक बाहेकका सेवा वहिष्कार गर्दै आन्दोलनमा लागिरहेका बेला सुर्खेतका चिकित्सकले भने निर्वाध सेवा प्रवाह गरेकामा धन्यवाद व्यक्त गरे। चिकित्सकले बिरामीप्रति देखाएको सद्भावले मानवता भन्दा ठूलो सेवा अरु केही हुनै नसक्ने स्पष्ट भएको उनको भनाइ थियो।

प्रदेश अस्पतालमा सरदर साढे ३ सय बिरामी उपचारका लागि दैनिक आउने गरेको अस्पतालको तथ्याङ्कमा उल्लेख छ। अस्पतालमा कर्णाली प्रदेशका १० जिल्लासँगै सुदूरपश्चिम प्रदेशका अछाम र बाजुराका विरामी उपचारका लागि आउने गरेका छन्। सुत्केरी गराउनेदेखि लिएर ठूलासाना शल्यक्रिया र इमर्जेन्सी सेवासमेत करिब ३० देखि ४० बिरामीको निरन्तर उपचार भइरहेको छ।

बिरामीको अवस्था देखेपछि मनले नमानेर बाध्य भई सबै सेवा सञ्चालन गरेको अस्पतालका चिकित्सकहरुले बताएका छन्। अस्पतालमा अहिले करिब ३० जना चिकित्सक कार्यरत छन्। गर्मी मौसमका कारण भाइरल लगायतका बिरामीले अस्पताल भरिभराउ छ। गर्मीयाम शुरु भएयता भाइरल ज्वरो, हात खुट्टा दुख्ने, रुघाखोकी, खोकीलगायतका बिरामी बढेका छन्।

बिरामीको अवस्था र चापलाई मध्यनजर राख्दै अस्पताल सञ्चालनमा ल्याइएको अस्पतालका प्रमुख मेडिकल सुपरिटेन्डेन्ट डा. डम्मर खड्काले बताए। उनले आन्दोलनको अवज्ञा नगरेको तर बिरामीको चापलाई मध्यनजर राखेर सेवा दिएको जानकारी दिए। चिकित्सकले बिरामीप्रति देखाएको मानवता सबैभन्दा ठूलो धर्म भएको सर्वधारणको भनाइ छ।

लोकप्रिय

आइपीएलका लागि दिल्लीले रिटेन ग¥यो सन्दीप लामिछाने!

आइपीएलका लागि दिल्लीले रिटेन ग¥यो सन्दीप लामिछाने!

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार १८:२८

धरानमा विप्लवको आत्तंक

धरानमा विप्लवको आत्तंक

२०७६, ३० कार्तिक शनिबार १७:३०

चौथो सफलतासँगै भारत बीविरुद्ध नेपाल हाबी

चौथो सफलतासँगै भारत बीविरुद्ध नेपाल हाबी

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार १५:०३

हनुमान ढोका क्षेत्र अवलोकन गर्ने पर्यटक बढे

हनुमान ढोका क्षेत्र अवलोकन गर्ने पर्यटक बढे

२०७६, ३० कार्तिक शनिबार १६:५३

निरुता अहिलेसम्म किन सिंगल छिन्?

निरुता अहिलेसम्म किन सिंगल छिन्?

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार १२:१२

नेकपा बागलुङद्धारा दुई नेतामाथि कारवाही

नेकपा बागलुङद्धारा दुई नेतामाथि कारवाही

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार १७:५४

लता मंगेशकरको निधन नभएको र हल्ला नफैलाउन परिवारको आग्रह

लता मंगेशकरको निधन नभएको र हल्ला नफैलाउन परिवारको आग्रह

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार ००:१५

भारत बीसँग नेपाली युवा टिम पराजित

भारत बीसँग नेपाली युवा टिम पराजित

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार १६:४३

किशोरी बलात्कार गर्नेलाई सात वर्ष जेल

किशोरी बलात्कार गर्नेलाई सात वर्ष जेल

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार ०९:४५

राजु लामाको नयाँ गीत ‘विस्तारै–विस्तारै’ सार्वजानिक (भिडियो सहित)

राजु लामाको नयाँ गीत ‘विस्तारै–विस्तारै’ सार्वजानिक (भिडियो सहित)

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार १८:१४

टेष्ट क्रिकेटमा दोहोरो शतक हान्दै मयङ्कले रचे यस्ताे किर्तिमान

टेष्ट क्रिकेटमा दोहोरो शतक हान्दै मयङ्कले रचे यस्ताे किर्तिमान

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार १७:१८

हङकङविरुद्ध अविनाश र करणको आक्रामक बलिङ

हङकङविरुद्ध अविनाश र करणको आक्रामक बलिङ

२०७६, ३० कार्तिक शनिबार १४:२०

दोस्रो विकेट पतनसँगै भारत बी दबाबमा

दोस्रो विकेट पतनसँगै भारत बी दबाबमा

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार १४:४०

विदेशीको सहयोगमा निर्मित भवन हस्तान्तरण

विदेशीको सहयोगमा निर्मित भवन हस्तान्तरण

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार १३:१३

विश्वकप छनाेट खेल्ने विमल, अञ्जनसहित चार खेलाडी बर्खास्त

विश्वकप छनाेट खेल्ने विमल, अञ्जनसहित चार खेलाडी बर्खास्त

२०७६, ३० कार्तिक शनिबार १३:५८