काठमाडौँ – साताको अन्तिम तथा २०७५ सालमा शेयर कारोबार हुने अन्तिम दिन नेप्से शून्य दशमलव ५९ अंकले घटेर बन्द भएको छ । १ हजार १८४ दशमलव २९ विन्दुबाट शुरू भएको परिसूचक सवा घण्टासम्म बढेर १ हजार १८९ दशमलव ७८ विन्दुमा पुगेको थियो । सो पछि निरन्तर घटेको परिसूचक अन्यसम्म घटेर १ हजार १८४ दशमलव शून्य २ विन्दुमा बन्द भएको छ ।

कारोबार भएका दश समूहको परिसूचकमा पाँच समूहको परिसूचक बढेको छ भने पाँच समूहको घटेको छ । साथै, लघुवित्तको परिसूचक स्थिर रहेको छ । वैशाख २ गतेदेखि ५ लाखभन्दा बढीको शेयर कारोबार गर्नेहरुको लागि अनिर्वाय प्यान चाहिने व्यवस्था छ । वैशाखको ५ गतेदेखि चार कम्पनीले आईपीओ निष्कासन गर्न लागेका छन् । जसले गर्दा लगानीकर्ताहरुलाई रकमको जोहो गनुपर्ने भएकाले दोस्रो बजारमा नाफा भएको शेयर विक्री गर्दा बिहीवार बजार बढ्न नसकेको एक ब्रोकरले बताए ।

एक वर्षमा नेप्से परिसूचक ९६ दशमलव १३ अंकले घट्न पुगेको छ । वैशाख २ गते १ हजार २८० दशमलव १५ विन्दुमा रहेको परिसूचक चैत २८ गते १ हजार १८४ दशमलव शून्य २ विन्दुमा बन्द भएको छ । एक वर्षमा बजार पूँजीकरण ३ दशमलव ५३ प्रतिशतले घट्न पुगेको छ । वैशाख २ गते  १५ खर्ब रहेको पूँजीकरण चैतको अन्तिम दिन १४ खर्ब ४७ अर्बमा आइपुगेको छ । एक वर्षमा लगानीकर्ताहरुले शेयर बजारबाट  ५३ अर्ब गुमाएका छन् ।

बिहीवारको कारोबार

बिहीवार ३९ करोड ६४ लाख बराबरको शेयर कारोबार भएको छ । अघिल्लो दिनको तुलनामा कारोबार रकम १ करोड ४० लाख घटेको हो । ‘क’ वर्गका कम्पनीहरुको कारोबार मापन सेन्सेटिभ इण्डेक्स शून्य दशमलव शून्य ६ अंकले बढेर २ सय ५३ दशमलव ६४ विन्दुमा पुगेको छ ।

१० समूहको परिसूचक, कुनको बढ्यो कुनको घट्यो ?

हकप्रद स्वीकृत पछि एभरेष्ट इन्स्योरेन्सको मूल्य ८६ ले बढ्यो,

नेपाल धितोपत्र बोर्डबाट हकप्रद निष्कासनको लागि अनुमति पाएसँगै एभरेष्ट इन्स्योरेन्स कम्पनीको शेयर मूल्य  ८६ ले बढ्न पुगेको छ । कम्पनीको शेयर मूल्य प्रतिकित्ता  ९५३ मा कारोबार भएको छ । दोसोमा एनएलजि इन्स्योरेन्स कम्पनी लिमिटेडको शेयर मूल्य ४० ले बढेर प्रतिकित्ता ८५९ मा कारोबार भएको छ । घलम्दी हाइड्रो लिमिटेडको शेयर मूल्य  १४ ले घटेर प्रतिकित्ता  १४८ मा कारोबार भएको छ ।

कुमारीको सर्वाधिक ३ करोड ६३ लाखको कारोबार

कुमारी बैंकको प्रतिकित्ता २५९ मा सर्वाधिक ३ करोड ६३ लाख बारबरको शेयर कारोबार भएको छ । कम्पनीले दुई आर्थिक वर्षको लाभांश सहित एकै साता साधारण सभा बोलाएपछि कारोबार रकम बढेको हो। दोस्रोमा एनएमबि बैंकको प्रतिकित्ता ३५६ मा ३ करोड ७ लाखको शेयर कारोबार भएको छ । कारोबार भएका १७० कम्पनीमा ५२ कम्पनीको शेयर मूल्य बढेको छ भने ८० कम्पनीको घटेको छ । साथै, ३८ कम्पनीको शेयर मूल्य स्थिर रहेको छ। यो समाचार अभियान दैनिकमा छ।

लोकप्रिय

सप्तकोशीमा पानीको बहाव उतारचढाव

सप्तकोशीमा पानीको बहाव उतारचढाव

२०७६, ३० असार सोमबार १८:३९

युवालाई नैतिकवान बनाउन प्रदेश सरकारको अभियान

युवालाई नैतिकवान बनाउन प्रदेश सरकारको अभियान

२०७६, ३१ असार मंगलवार १९:२२

रोपाइँ नसकेसम्म ‘असार’ (फोटोफिचर)

रोपाइँ नसकेसम्म ‘असार’ (फोटोफिचर)

२०७६, ३० असार सोमबार १३:२५

चिकित्सक सुरक्षा माग्दै धनगढीमा

चिकित्सक सुरक्षा माग्दै धनगढीमा

२०७६, ३० असार सोमबार १६:३३

साउन १ देखि प्यान अनिवार्य, १ हजारभन्दा माथिको पारिश्रमिक नगदमा नपाइने

साउन १ देखि प्यान अनिवार्य, १ हजारभन्दा माथिको पारिश्रमिक नगदमा…

२०७६, ३१ असार मंगलवार १९:३८

शान्तिश्री परियारको आवाजमा अर्को गीत सार्वजनिक

शान्तिश्री परियारको आवाजमा अर्को गीत सार्वजनिक

२०७६, ३१ असार मंगलवार १४:२७

अवरुद्ध म्याग्दी-मुस्ताङ सडक तीन दिनपछि खुल्यो

अवरुद्ध म्याग्दी-मुस्ताङ सडक तीन दिनपछि खुल्यो

२०७६, ३० असार सोमबार १९:४२

सुदूरपश्चिम सरकारले किन्यो ३० करोडका गाडी

सुदूरपश्चिम सरकारले किन्यो ३० करोडका गाडी

२०७६, १ श्रावण बुधबार १६:५७

१३औँ इक्यान मेला: वर्षाका कारण न्यून सहभागिता

१३औँ इक्यान मेला: वर्षाका कारण न्यून सहभागिता

२०७६, ३० असार सोमबार १४:११

शितल शर्माको तीजगीत ‘चौतारी’ बजारमा

शितल शर्माको तीजगीत ‘चौतारी’ बजारमा

२०७६, १ श्रावण बुधबार ०९:२६

धादिङ : राजधानीबाट कति नै टाढा छ र?

धादिङ : राजधानीबाट कति नै टाढा छ र?

२०७६, ३१ असार मंगलवार १९:३०

चन्द्रागिरिलाई २० लाख जरिवाना, सञ्चालन गर्न नपाउने

चन्द्रागिरिलाई २० लाख जरिवाना, सञ्चालन गर्न नपाउने

२०७६, १ श्रावण बुधबार ०८:३९

पशुपति विकास कोषका निम्ति बोझ बनेको सञ्चालक परिषद् र कर्मचारी

पशुपति विकास कोषका निम्ति बोझ बनेको सञ्चालक परिषद् र कर्मचारी

२०७६, ३० असार सोमबार १८:०९

भारतको चन्द्रयान–२ उड्नु एक घण्टाअघि स्थगन

भारतको चन्द्रयान–२ उड्नु एक घण्टाअघि स्थगन

२०७६, ३० असार सोमबार १३:४४

प्रतिबन्धपछि पहिलोपटक सरकार र नेकपा विप्लवबीच वार्ता

प्रतिबन्धपछि पहिलोपटक सरकार र नेकपा विप्लवबीच वार्ता

२०७६, ३१ असार मंगलवार ०६:२५