सुर्खेत, २३ पुस। कर्णाली प्रदेशको भूमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारी मन्त्रालयले बजेट कार्यान्वयनलाई तीव्रता दिएको छ। आर्थिक वर्ष २०७५/७६ को बजेट खर्चको गति सुस्त भइरहेको जनगुनासो आइरहेका बेला मन्त्रालयले बजेट कार्यान्वयनलाई तीव्रता दिएको हो।

मन्त्रालयका अनुसार बजेट कार्यान्वयनका लागि आवश्यक दर्जनभन्दा बढी कार्यविधि बनाएर खर्चको गति बढाउन लागिएको छ। मन्त्रालयका सचिव शिवनारायण चौधरी लगायतको टिम रातदिन लगाएर बजेट खर्चसम्बन्धी कार्यविधि बनाउन व्यस्त रहेको भूमि व्यवस्था, कृषि तथा सहकारीमन्त्री विमला केसीले बताइन्। उनका अनुसार मन्त्रालयका कर्मचारी बिदाको दिनमा पनि कार्यविधि निर्माणमा जुटेका छन्।

‘बजेट खर्चको गति बढाउन सिङ्गो मन्त्रालयको टोली कार्यविधि निर्माण गर्न गम्भीरतापूर्वक जुटेका छौँ,’ उनले भनिन्, ‘मन्त्रालयको खर्च प्रक्रियालाई पारदर्शी बनाउँदै बजेटलाई लक्षित वर्गसम्म पुर्याउँछाैँ।’ उनले बजेट कार्यान्वयनका लागि सबै प्रक्रिया अन्तिम चरणमा रहेको बताइन्। उनका अनुसार प्रदेश सरकारले लिएको अर्गानिक खेतीको लक्ष्य पूरा हुने गरी कार्यविधि बनाइनेछ।

मन्त्रालयले कृषि, ग्रामीण कृषि सडक निर्माण तथा मर्मत सम्भार कार्यविधि २०७५, उच्च प्रविधियुक्त नर्सरी स्थापना, सञ्चालन विस्तार सुदृढीकरण कार्यविधि २०७५, कृषि सिँचाइ निर्माण तथा मर्मत सम्भार कार्यविधि २०७५, प्रशोधन केन्द्र निर्माण तथा सञ्चालन कार्यविधि २०७५, लागत सहभागितामा अनुदान कार्यविधि २०७५ निर्माण गरेको उपसचिव पण्डितले जानकारी दिए।

त्यसैगरी व्यावसायिक फलफूल प्रवद्र्धन कार्यक्रम सञ्चालन कार्यविधि २०७५, हाट बजार सङ्कलन केन्द्र निर्माण कार्यविधि २०७५, अर्गानिक मोडेल कृषि कार्यक्रम सञ्चालन कार्यविधि २०७५, एक वडा एक कृषि प्राविधिक व्यवस्थापन कार्यविधि २०७५, कृषि पकेट क्षेत्र सञ्चालन कायविधि २०७५ पनि निर्माण भएका छन्।

त्यस्तै निर्माण गरिएका अन्य कार्यविधिमा पशुसेवातर्फ लागत सहभागितामा सञ्चालन गरिने पशुसेवा कार्यक्रम कार्यान्वयन कार्यविधि २०७५, कर्णाली प्रदेश बेरोजगार युवाको समूहमार्फत सामूहिक पशुपक्षीपालन कार्यक्रम कार्यान्वयन कार्यविधि २०७५, चौरीगाई स्रोतकेन्द्र, सामूहिक चौरीगाईपालन कार्यक्रम कार्यान्वयन कार्यविधि २०७५ छन्। अन्य कार्यविधिहरूमा सहकारीतर्फ लागत साझेदारीमा सहकारी संस्थाले कार्य सम्पादन गर्नेसम्बन्धी कार्यविधि २०७५, सहकारी नमुना गाउँ (स्थापना, सञ्चालन र व्यवस्थापन) कार्यविधि २०७५ रहेको उपसचिव पण्डितले बताए।

लोकप्रिय

कठै ! हिमानी राज्यलक्ष्मी शाह

कठै ! हिमानी राज्यलक्ष्मी शाह

२०७६, ३० आश्विन बिहीबार १०:५०

मेस्सीका कारण पेलेको किर्तिमान धरापमा

मेस्सीका कारण पेलेको किर्तिमान धरापमा

२०७६, ३० आश्विन बिहीबार १५:०२

सानीभेरीमा १५ शय्याको अस्पताल सञ्चालन हुने

सानीभेरीमा १५ शय्याको अस्पताल सञ्चालन हुने

२०७६, ३० आश्विन बिहीबार २०:३३

मोहम्मद अफताब आलमको पक्षमा देउवा

मोहम्मद अफताब आलमको पक्षमा देउवा

२०७६, १ कार्तिक शुक्रबार २०:३२

दुर्गेश थापाको ‘ह्याप्पी तिहार’ गीतलाई गालीकाे वर्षा

दुर्गेश थापाको ‘ह्याप्पी तिहार’ गीतलाई गालीकाे वर्षा

२०७६, ३० आश्विन बिहीबार १४:२५

म्याच फिक्सिङः  युएईका कप्तानसहित ३ खेलाडीमाथि प्रतिबन्ध

म्याच फिक्सिङः युएईका कप्तानसहित ३ खेलाडीमाथि प्रतिबन्ध

२०७६, ३० आश्विन बिहीबार १३:२३

टी–२० विश्वकप छनोटः स्कटल्याण्डविरुद्ध सिंगापुरको रोमाञ्चक जित

टी–२० विश्वकप छनोटः स्कटल्याण्डविरुद्ध सिंगापुरको रोमाञ्चक जित

२०७६, १ कार्तिक शुक्रबार १५:४०

एनआरएनए निर्वाचन : सकियो मतदान

एनआरएनए निर्वाचन : सकियो मतदान

२०७६, ३० आश्विन बिहीबार १७:५९

कप्तानबाट निकालिए पाकिस्तानी क्रिकेटर सर्फराज

कप्तानबाट निकालिए पाकिस्तानी क्रिकेटर सर्फराज

२०७६, १ कार्तिक शुक्रबार १७:११

हरेक ६ महिनामा नयाँ श्रीमान फेरे जस्तो लाग्छः दिपिका पादुकाेण

हरेक ६ महिनामा नयाँ श्रीमान फेरे जस्तो लाग्छः दिपिका पादुकाेण

२०७६, १ कार्तिक शुक्रबार १४:२०

विश्वकी नयाँ राजकुमारी

विश्वकी नयाँ राजकुमारी

२०७६, ३० आश्विन बिहीबार १५:४०

बिईगं ह्युमनका सञ्चालक भन्छन्ः थप आक्रामक रुपमा आउँदैछौँ

बिईगं ह्युमनका सञ्चालक भन्छन्ः थप आक्रामक रुपमा आउँदैछौँ

२०७६, १ कार्तिक शुक्रबार २०:४०

टी–२० विश्वकप छनोटः हङकङविरुद्ध आयरल्याण्डको शानदार जित

टी–२० विश्वकप छनोटः हङकङविरुद्ध आयरल्याण्डको शानदार जित

२०७६, १ कार्तिक शुक्रबार १९:०६

एनओसी अब अनलाईबाटै

एनओसी अब अनलाईबाटै

२०७६, ३० आश्विन बिहीबार ११:२९

अन्यौलमा सिजनको पहिलो ‘एल क्लासिको’

अन्यौलमा सिजनको पहिलो ‘एल क्लासिको’

२०७६, ३० आश्विन बिहीबार १२:५६