महेन्द्रनगर – सुदूरपश्चिम प्रदेशको वन, उद्योग पर्यटन तथा वातावरण राज्यमन्त्री प्रकाश रावलले पर्यटन उद्योगबाटै प्रदेशको समृद्धि सम्भव रहेको बताएका छन्। उनले डडेल्धुराको अलिताल गाँउपालिकाले आयोजना गरेको धार्मिक पर्यटन तथा खेलकुद महोत्सवको समापन कार्यक्रममा बोल्दै राज्यमन्त्री रावलले सो कुरा बताएका हुन्।

उनले सुदूरपश्चिम प्रदेश थुप्रै पर्यटकीय क्षेत्रको सम्भावना बोकेको प्रदेश भएको उल्लेख गर्दै यसको भौतिक पुर्वाधार निर्माणसँगै उचित प्रचारप्रसार पनि गर्न सके समृद्धि सजिलै सम्भव हुने बताए। स्थानीय तहले आयोजना गर्ने विभिन्न महोत्वसले स्थानीय स्तरमा रहेका पर्यटकीय क्षेत्रको विकासका लागि महत्वपूर्ण भूमिका रहने उनको भनाइ छ।

‘हामी कहाँ दार्चुलामा शैल्य शिखर मालिकार्जुन, अपि हिमाल, बैतडीमा त्रिपुरासुन्दरी भगवती, बाजुरामा बडिमालिका, अछाम रामारोशन, खप्तड लगायतका थुप्रै पर्यटकीय गन्तव्यहरु छन्। यसको विकासका लागि मन्त्रालय गुरुयोजनाका साथ अगाडि बढिरहेको छ,’ राज्यमन्त्री रावलले भने। ‘विकास निर्माणमा सबैले साथ दिनुपर्छ विकास सबैले आ–आफ्नो क्षेत्रबाट सक्दो सहयोग गरे यो सम्भव हुन्छ,’ उनले थपे।

संघीयता कार्यान्वयनको चरणमा रहेको उल्लेख गर्दै सुदूरपश्चिम प्रदेशलाई गरिबी, पछौटेपनको अन्त्यसहित सामाजिक रुपान्तरण र भौतिक विकासलाई सँगसँगै अगाडि लैजानुपर्ने उनको भनाइ छ। त्यस्तै पर्यटन क्षेत्रको विकासका योजना प्रदेश सरकारको प्राथमिकतामा परेको उनको दावी छ। पर्यटन क्षेत्रको विकास तथा प्रवद्र्धनका लागि निजी क्षेत्रको पनि महत्वपूर्ण भूमिका रहेको औँल्याउदै राज्यमन्त्री रावलले यसका लागि लगानीमैत्री वातावरण तथा सुरक्षाका प्रत्याभूति सरकारले दिने उनको भनाइ छ।

गत वैशाख २३ गतेबाट सुरु भएको आलिताल महोत्सवको उद्घाटन सुदूरपश्चिम प्रदेशका मुख्यमन्त्री त्रिलोचन भट्टले गरेका थिए। आलिताल गाउँपालिका विकासका लागि पर्यटकीय क्षेत्रको प्रचारप्रसार तथा प्रवर्द्धनका लागि महोत्सवको आयोजना गरिएको मुल आयोजक समितिका संयोजक लोकश बोहाराले बताए। उनले पाँच दिने महोत्सवमा सथानीय उद्योग तथा व्यापारको व्यवसायीकरण, आलितालमा भ्रमण, खेलकुदका प्रतियोगितासमेत सञ्चालन गरिएको ।

राज्यमन्त्री रावलको प्रमुख आतिथ्यतामा भएको कार्यक्रममा महोत्सव सफल पार्नमा सहयोग गने विभिन्न संघ सस्था तथा व्यक्तिहरुलाई गाउँपालिकाले सम्मान गरेको छ। महोत्सव अवधिमा स्थानीय तथा राष्ट्रिय कलाकारको प्रस्तुति रहेको थियो।

लोकप्रिय

विद्यालयको निर्माणाधीन भवनमा आगजनी (फोटोफिचर)

विद्यालयको निर्माणाधीन भवनमा आगजनी (फोटोफिचर)

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १८:०५

बहिरा कलाकार सुजल बमको ‘झिमझिम परेली’ गीत सार्वजनिक

बहिरा कलाकार सुजल बमको ‘झिमझिम परेली’ गीत सार्वजनिक

२०७६, ३ श्रावण शुक्रबार १९:३९

गर्भपतन गराउँदा किशोरीको मृत्यु, प्रेमी पक्राउ

गर्भपतन गराउँदा किशोरीको मृत्यु, प्रेमी पक्राउ

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १७:२७

नेकपा विप्लवको भूमिगत सञ्जाल

नेकपा विप्लवको भूमिगत सञ्जाल

२०७६, ५ श्रावण आईतवार ०७:२१

जंगली च्याउ खाँदा उदयपुरमा १२ जना सिकिस्त

जंगली च्याउ खाँदा उदयपुरमा १२ जना सिकिस्त

२०७६, ५ श्रावण आईतवार १९:०४

‘विद्युत् प्राधिकरणले सूचना लुकाएर अपराध गरेको छ’

‘विद्युत् प्राधिकरणले सूचना लुकाएर अपराध गरेको छ’

२०७६, ३ श्रावण शुक्रबार १९:२०

बागलुङकाे मनाङडाँडामा जिपले किच्दा बालकको मृत्यु 

बागलुङकाे मनाङडाँडामा जिपले किच्दा बालकको मृत्यु 

२०७६, ५ श्रावण आईतवार १२:१३

करेसाबारी : स्वस्थ र सम्मुन्नत जीवनको तयारी

करेसाबारी : स्वस्थ र सम्मुन्नत जीवनको तयारी

२०७६, ३ श्रावण शुक्रबार १६:४२

जुम्लामा वडाध्यक्ष कुटिए, प्रहरी लखेटिए

जुम्लामा वडाध्यक्ष कुटिए, प्रहरी लखेटिए

२०७६, ३ श्रावण शुक्रबार १२:०८

‘नीला गोलार्द्ध ’ लोकार्पण

‘नीला गोलार्द्ध ’ लोकार्पण

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १६:१९

सुदूरपश्चिममा पनि ढुवानी सेवा ठप्प

सुदूरपश्चिममा पनि ढुवानी सेवा ठप्प

२०७६, ३ श्रावण शुक्रबार १९:२५

डाइभर्सन बग्यो, मालवहाक गाडी ठप्प

डाइभर्सन बग्यो, मालवहाक गाडी ठप्प

२०७६, ५ श्रावण आईतवार १२:४२

किन डुबानमा पर्‍यो वीरगञ्ज ?

किन डुबानमा पर्‍यो वीरगञ्ज ?

२०७६, ३ श्रावण शुक्रबार ०८:४७

पेट्रोलियम ढुवानी व्यवसायी महासंघ र ओम अस्पतालबीच सम्झौता

पेट्रोलियम ढुवानी व्यवसायी महासंघ र ओम अस्पतालबीच सम्झौता

२०७६, ३ श्रावण शुक्रबार १३:५०

नेकपा विप्लवका नेता माइला लामा पक्राउ

नेकपा विप्लवका नेता माइला लामा पक्राउ

२०७६, ५ श्रावण आईतवार ०६:३८