काठमाडाैँ – शेयर बजारमा आज कारोवार मापक नेप्से परिसूचक ६ दशमलव ३० बिन्दुले बढेर एक हजार ३ सय १ दशमलव ३४ मा पुगेको छ। ठूला कम्पनीको शेयर कारोवार मापन गर्ने सेन्सेटिभ परिसूचक १ दशमलव २१ बिन्दुले बढेर २ सय ७८ दशमलव २४ कायम भएको छ।

कूल १ सय ६९ कम्पनीको २३ लाख ९२ हजार ४ सय ३ कित्ता शेयर रू. ७८ करोड ६४ लाख १२ हजार ८ सय ८ खरिद बिक्री भएको छ। स्टकका अनुसार कारोवार भएका १२ उपसमूहमध्ये आज पाँच उपसमूहको शेयर घटेको छ भने सात उपसमूहको शेयर बढेको छ। बैंकिङ शून्य दशमलव ८२, होटल २० दशमलव ६४, विकास बैंक ११ दशमलव ९४, जलविद्युत ३५ दशमलव ४६, उत्पादन ५९ दशमलव ८१, अन्य १४ दशमलव ७३ र सामूहिक लगानी कोष शुन्य दशमलव १ अङ्कले बढेको छ। यस्तै व्यापार ५ दशमलव ४९, वित्त शून्य ४३, निर्जीवन बीमा २५ दशमलव ६५, लघुवित्त १ दशमलव ४६ र जीवन बीमा १३ दशमलव ६ बिन्दुले घटेको छ।

कारोवारका आधारमा आज शिवम् सिमेन्ट शीर्ष स्थानमा रहेको छ। सो कम्पनीको प्रतिकित्ता रू. ४ सय ९७ मूल्यमा रू. ११ करोड ४६ लाख १ हजार ६ सय ४५ बराबरको कारोवार भएको छ। यस्तै, प्राइम बैंकको प्रतिकित्ता रू. ३ सय ७२ मा रू. छ करोड २४ लाख ३० हजार ८ सय ७०, प्रिमियर इन्स्योरेन्स कम्पनीे रू. ३ करोड ७८ लाख ४४ हजार ४५, नेपाल बैंक लिमिटेड रू.३ करोड ७५ लाख ८ सय १७, सिभिल बैंक रू. २ करोड ९२ लाख ७९ हजार ४ सय ९७ मूल्यमा कारोवार भई शीर्ष स्थानमा रहेको छ।

लगातार उकालो लाग्दै आएको शिवम् सिमेन्टको शेयर आज पनि रू. ४५ ले वृद्धि भई प्रतिकित्ता रू. ४ सय ९७ मा पुगेको छ। सो कम्पनीको शेयरधनीले ९ दशमलव ९६ प्रतिशत कमाएको छ। यस्तै, हाइड्रो इलेक्ट्रिसिटी इन्भेस्टमेन्ट एण्ड डेभलपमेन्ट कम्पनीले ९ दशमलव ५९, किसान माइक्रोफाइनान्स वित्तीय संस्था ७ दशमलव ७९, कर्पोरेट डेभलपमेन्ट बैंकको ७ दशमलव ६९, कन्काइ लघुवित्त वित्तीय संस्था ७ दशमलव ३२, भागर्व विकास बैंकको शेयरधनीले ६ दशमलव ९८ प्रतिशतले कमाएको छ।

त्यस्तै, हिमालयन डिस्टिलरीका शेयरधनीले ६ दशमलव ७ प्रतिशतले गुमाएको छ। युनाइटेड मोदी हाइड्रोपावर ५ दशमलव ६९, जोशी हाइड्रोपावर ४ दशमलव ७६, विशाल बजार कम्पनी ३ दशमलव ८८, सगरमाथा इन्स्योरेन्स ३ दशमलव ६०, प्रिमियर इन्स्योरेन्सका शेयरधनीले ३ दशमलव १२ प्रतिशतले गुमाएको छ। (रासस)

लोकप्रिय

लुम्बिनी जनरल इन्स्याेरेन्स र नबिल बैंकबीच बैंकास्योरेन्स सम्झाैता

लुम्बिनी जनरल इन्स्याेरेन्स र नबिल बैंकबीच बैंकास्योरेन्स सम्झाैता

२०७६, ८ जेष्ठ बुधबार १९:०१

वडाध्यक्ष हुनु त बलबहादुरजस्तो

वडाध्यक्ष हुनु त बलबहादुरजस्तो

२०७६, ८ जेष्ठ बुधबार १६:००

बेवारिसे शवको सनाखत, हत्या अभियोगमा चार जना पक्राउ (अपडेट)

बेवारिसे शवको सनाखत, हत्या अभियोगमा चार जना पक्राउ (अपडेट)

२०७६, ७ जेष्ठ मंगलवार २०:०५

पाँचथरमा २ परिवारका ९ जनाको बीभत्स हत्या

पाँचथरमा २ परिवारका ९ जनाको बीभत्स हत्या

२०७६, ७ जेष्ठ मंगलवार ०८:३६

पत्रकार रावललाई ज्यान मार्ने धम्की

पत्रकार रावललाई ज्यान मार्ने धम्की

२०७६, ७ जेष्ठ मंगलवार १३:०१

आर्थिक कूटनीतिको मस्यौदा तयार

आर्थिक कूटनीतिको मस्यौदा तयार

२०७६, ७ जेष्ठ मंगलवार ०७:५४

पर्यटन विकास अब प्याकेजमै

पर्यटन विकास अब प्याकेजमै

२०७६, ७ जेष्ठ मंगलवार २१:१४

राज्य सञ्चालनमा असल नियत-एउटा पक्ष मात्रै रहेछ

राज्य सञ्चालनमा असल नियत-एउटा पक्ष मात्रै रहेछ

२०७६, ७ जेष्ठ मंगलवार १८:२०

शिलु भट्टराईले गाइन् पहिलो पटक भजन गीत (भिडियोसहित)

शिलु भट्टराईले गाइन् पहिलो पटक भजन गीत (भिडियोसहित)

२०७६, ८ जेष्ठ बुधबार ०९:३१

बालकको मृत्यु भएपछि अस्पतालमा तोडफोड

बालकको मृत्यु भएपछि अस्पतालमा तोडफोड

२०७६, ७ जेष्ठ मंगलवार १७:४०

एचआईभी संक्रमितद्वारा पहिलोपटक सगरमाथा आरोहण

एचआईभी संक्रमितद्वारा पहिलोपटक सगरमाथा आरोहण

२०७६, ८ जेष्ठ बुधबार १७:०६

स्कूल बसमा क्षमताभन्दा बढी विद्यार्थी नबोक्न ट्राफिकको आग्रह

स्कूल बसमा क्षमताभन्दा बढी विद्यार्थी नबोक्न ट्राफिकको आग्रह

२०७६, ७ जेष्ठ मंगलवार १९:४८

नौ जनाको हत्या गरेर मानबहादुरले कसरी आत्महत्या गरे ?

नौ जनाको हत्या गरेर मानबहादुरले कसरी आत्महत्या गरे ?

२०७६, ८ जेष्ठ बुधबार ०६:३१

ट्रक र मोटरसाईकल ठोक्किदा एकजनाको मृत्यु

ट्रक र मोटरसाईकल ठोक्किदा एकजनाको मृत्यु

२०७६, ७ जेष्ठ मंगलवार २२:१६

बालिकालाई जबर्जस्ती वेश्यावृत्तिमा लगाउने होटल सञ्चालक पक्राउ

बालिकालाई जबर्जस्ती वेश्यावृत्तिमा लगाउने होटल सञ्चालक पक्राउ

२०७६, ८ जेष्ठ बुधबार १८:५६