वीरगञ्ज – गएराति पर्सा–बारामा फेरि हावाहुरीका कारण एक किशोरीको ज्यान गएको छ भने दुवै जिल्लामा गरी दर्जनौँ घरको छानो उडाएको छ। पर्सा, पकाहामैनपुर गाँउपालिका– १ धोरे गाउँका दिनेश सहनीकी छोरी १५ वर्षीया श्रुति सहनीको मृत्यु भएको छ भने उनकी दिदी रानी सहनी घाइते भएकी छन्। श्रुति नेपाल राष्ट्रिय अधारभूत विद्यालयमा कक्षा ८ मा अध्ययनरत थिइन्। श्रुतिको मृत्यु भएपछि विद्यालय परिवार आज शोक बिदा घोषित गर्दै विद्यालय बन्द गरेको विद्यालयका प्रधानाध्यपाक उपदेश मेहताले जानकारी गराएका छन्।

श्रुति गाउँकै दक्षिणमा रहेको रामजानकी मन्दिरनजिक बजारबाट तरकारी किनेर घर फर्किने क्रममा आँधी आएको थियो। सोही आँधीका क्रममा सिमलको रुखनिर लुक्दा सिमलको रुख भाँचिएर त्यसमा च्यापिएर उनी गम्भीर घाइते भएकी थिइन्। उपचारका लागि पावरहाउसनजिक तराई हस्पिटलमा भर्ना गरिएकी श्रुतिको राति ११ बजे मृत्यु भएको पर्सा प्रहरीका प्रवक्ता डीएसपी अनन्तराम शर्माले जानकारी गराए।

यसैगरी, आँधीले वीरगञ्ज महानगरको वडा नं १८ मा जमदार देवान, विजय पटेल, श्रवण महतोलगायत सात जनाको घरमा क्षति पु¥याएको छ। पर्साको कालिकामाई गाउँपालिका–४ मा पनि आधा दर्जन घरको छानो उडाएको सो वडाका वडाध्यक्ष हरिओम साहले बताए। शक्तिशाली हुरीले पर्साको धोेरे, भिस्वा, सुपौली, अमरपट्टि र असासवारीलगायत प्रहरी चौकीको भवनमा पनि क्षति पुर्‍याएको प्रहरीले जनाएको छ।

जिराभवानी गाउँपालिका–४ मा पनि चारवटा घरको छानो उडाउनुका साथै पोखरिया बजारमा तीनवटा विद्युतको पोल ढलेको छ। पर्साको धोविनी गाउँपालिका– १, पिपरामा अफताव पटेलको कुखुरा फर्म भत्किँदा करिब ४ लाखको क्षति भएको जिल्ला प्रहरी कार्यालय पर्साले जनाएको छ।

यसैगरी, बारा जितपुरसिमरा उपमहानगरपालिका–२३, भलुहीमा सुन्तला मियाको घरमा बिजुलीको पोल ढल्दा छानो भत्केको छ भने अहिदुल्लाह देवान, शराजुल मिया, सिराजुल मिया, इन्जहार देवान, नैमोद्दिन देवान, कालिम देवान, नुरैन मिया, फुसपुरइ यासमिन देवान र मुजेर देवानको घरको हुरीले छानो उडाएको वडा अध्यक्ष असलम देवानले बताएका छन्।

गत चैत १७ गते आएको विनाशकारी हावाहुरी (टनार्डो) का कारण घरबारविहीन बनेका पर्सा र बाराका पीडितहरू हिजो हावाहुरीले थप पीडित बनेका छन्। टेन्टमा जीवन बिताइरहेका पीडित परिवारको राति ७ बजेको समयमा आएको हावाहुरीले गर्दा टेन्ट पनि उडाएको र पानी पसेको बारा प्रसौनी गाउँपालिकाका अध्यक्ष भेला कलवारले बताए। हुरीले बाराको परवानीपुर गाउँपालिका–४ चैनपुर, प्रसौनी गाउँपालिकाको खुटवा जब्दी, फेटा गाउँपालिकाको वडा नं १ भलुही भरवलिया, फेटा ६ पुरैनियालगायत गाउँमा बढी क्षति गरेको थियो।

पर्सा, बारामा ३० जनाको ज्यान गएको थियो भने करिब २ हजार घरमा पूर्ण र आशिक क्षति भएको थियो। हिजोको हुरीले सिम्रौनगढ नगरपालिका–३, जोलाही टोलमा आबिद अन्सारी, मोहन अन्सारी, सबिर अन्सारी, अजहर अन्सारी, कुर्बान अन्सारी, तिजारत अन्सारी, युनुस अन्सारी गरी २० जनाको घर भत्केको छ।

लोकप्रिय

नेकपाको सचिवालय बैठक शुरु

नेकपाको सचिवालय बैठक शुरु

२०७६, ४ आश्विन शनिबार १६:३९

अमेरिकी मोस्ट वान्टेडलाई लैजाने विमान चार्टर्ड,  एकलाख डलरको खर्च

अमेरिकी मोस्ट वान्टेडलाई लैजाने विमान चार्टर्ड, एकलाख डलरको खर्च

२०७६, ३ आश्विन शुक्रबार १७:२१

सलमान र अक्षयको भिडन्त पक्का

सलमान र अक्षयको भिडन्त पक्का

२०७६, ३ आश्विन शुक्रबार १७:०८

साफ यु–१८ः नेपाल र भुटान मैदानमा (लाइभ हेर्ने लिङ्कसहित)

साफ यु–१८ः नेपाल र भुटान मैदानमा (लाइभ हेर्ने लिङ्कसहित)

२०७६, ५ आश्विन आईतवार १४:५८

बेलायती महारानीद्वारा संविधान दिवसको शुभकामना

बेलायती महारानीद्वारा संविधान दिवसको शुभकामना

२०७६, ३ आश्विन शुक्रबार १३:१४

‘कबड्डी कबड्डी कबड्डी’ मा दर्शकको लर्को

‘कबड्डी कबड्डी कबड्डी’ मा दर्शकको लर्को

२०७६, ३ आश्विन शुक्रबार १२:५९

देउवाको बोलीप्रति राष्ट्रपतिको व्यंग्य

देउवाको बोलीप्रति राष्ट्रपतिको व्यंग्य

२०७६, ४ आश्विन शनिबार ०९:४८

टेलिकमको फोरजी सेवा मुलुकको २०–२५ वटा शहरमा पुग्ने

टेलिकमको फोरजी सेवा मुलुकको २०–२५ वटा शहरमा पुग्ने

२०७६, ४ आश्विन शनिबार १३:१८

सेनाकाे हवल्दारसँग मिलेर आफ्नै श्रीमानको हत्या

सेनाकाे हवल्दारसँग मिलेर आफ्नै श्रीमानको हत्या

२०७६, ४ आश्विन शनिबार १५:४५

‘रणहार’लाई मदन पुरस्कार प्रदान

‘रणहार’लाई मदन पुरस्कार प्रदान

२०७६, ३ आश्विन शुक्रबार १७:३६

म्युनिख विमानस्थललाइ गौतमबुद्ध विमानस्थल सञ्चालनको जिम्मा

म्युनिख विमानस्थललाइ गौतमबुद्ध विमानस्थल सञ्चालनको जिम्मा

२०७६, ४ आश्विन शनिबार १८:००

बलात्कार गरेको कसुरमा सात वर्ष ६ महिना कैदकाे सजाय

बलात्कार गरेको कसुरमा सात वर्ष ६ महिना कैदकाे सजाय

२०७६, ३ आश्विन शुक्रबार १६:०८

झिनामसिनामै अल्झिए मुख्यमन्त्री

झिनामसिनामै अल्झिए मुख्यमन्त्री

२०७६, ४ आश्विन शनिबार १०:५६

संविधान दिवसमा सी चिनफिङको फोन, लीको सन्देश

संविधान दिवसमा सी चिनफिङको फोन, लीको सन्देश

२०७६, ४ आश्विन शनिबार १०:२३

अण्डाको मूल्य ३० रुपैयाँ बढ्यो

अण्डाको मूल्य ३० रुपैयाँ बढ्यो

२०७६, ३ आश्विन शुक्रबार १०:५८