काठमाडौँ – प्रधानमन्त्री केपी शर्मा ओली भाेलि बिहीबार भारतीय प्रधानमन्त्री नरेन्द्र मोदीको शपथग्रहण कार्यक्रममा सहभागी हुन नयाँ दिल्ली जाने भएका छन्। ओली आफ्नो टोलीसहित भारतको राष्ट्रपति भवनमा आयोजना हुने मोदीलगायतका मन्त्रीको शपथग्रहण कार्यक्रममा सहभागी हुन जाने कार्यक्रम रहेकाे परराष्ट्र मन्त्रालयले जानकारी दिएकाे हाे ।

ओलीकाे शुक्रबार मोदीसँग भेटवार्ता गर्ने कार्यक्रम रहेको छ। दोस्रो कार्यकाल सम्हाल्न लागेका मोदीको शपथग्रहण कार्यक्रममा ५/६ हजार अतिथिको आगमन हुने भारतीय सञ्चारमाध्यमले जनाएका छन्।

कतिपयले मोदीको शपथमा सहभागी हुन आउने व्यक्तिले बीजेपीको जितको अर्थ राख्ने बताएका छन् भने कतिपयले शपथ कार्यक्रम कम खर्चिलो हुनुपर्ने जिकिर गरेका छन्। भारतीय सञ्चारमाध्यमहरूले पनि धेरै देशका प्रतिनिधिको सहभागिता गरेर खर्चिलो कार्यक्रमभन्दा सामान्य कार्यक्रम गरेर शपथग्रहण गर्नुपर्नेमा जोड दिएका छन्। भारतीय राष्ट्रपति कार्यालयले पनि शपथग्रहणको कार्यक्रम सामान्य हुने जनाएको छ। बिहीबार साँझको ७ बजे भारतीय राष्ट्रपति कार्यालयमा मोदीले दोस्रो कार्यकाल प्रधानमन्त्रीको शपथ लिँदैछन्।

मोदीको दोस्रो प्रधानन्त्रित्वकालको शपथ ग्रहणमा बिमस्टेकका सबै नेताहरू आउने भारतीय सञ्चारमाध्यमले जनाएका छन्। बिमस्टेकमा आबद्ध देशहरू बंगलादेश, भुटान, म्यानमार, नेपाल र थाइल्याण्डका प्रतिनिधि उक्त कार्यक्रममा सहभागी हुने निश्चित भएको भारतीय सञ्चारमाध्यमले जनाएका छन्।

नेपालका प्रधानमन्त्री ओली, बंगलादेशका राष्ट्रपति अब्दुल हमिद, श्रीलंकाका राष्ट्रपति मैत्रीपाल सिरिसेना, म्यानमारका राष्ट्रपति यू वीन म्यीन्ट, भुटानका प्रधानमन्त्री लोते छिरिङले भारतीय प्रधानमन्त्रीको शपथग्रहणमा सहभागिता जनाउने निश्चित भएको छ।

कार्यक्रममा थाइल्याण्डबाट विशेष प्रतिनिधिको सहभागिता हुने जनाइएको छ। त्यस्तै, मौरिसिअसका प्रधानमन्त्री, काजकिस्तानका राष्ट्रपतिले पनि मोदीको शपथग्रहणमा सहभागिता जनाउने भारतीय विदेश मन्त्रालयले जनाएको छ।

मोदीको यसपटकको शपथग्रहणमा भारतले पाकिस्तानलाई उपेक्षा गरेको देखिन्छ। भारतीय प्रधानमन्त्रीले चुनाव जितेलगत्तै ट्वीटरमा बधाई दिएका पाकिस्तानका प्रधानमन्त्री इमरान खानलाई भने मोदीको शपथग्रहणमा अलग्याउने नीति भारतले लिएको छ।

मोदीको २०१४ को शपथग्रहण कार्यक्रममा पाकिस्तानका प्रधानमन्त्री नवाज शरिफसहित सार्कका प्रमुखहरूलाई बोलाइएको थियो। त्यतिबेला भारतले मोदीको शपथग्रहण कार्यक्रममा विशेषगरी छिमेकी राष्ट्रका प्रमुखहरूलाई बोलाएको थियो।

अहिले भने भारतले बिमस्टेकका प्रमुखहरूलाई मात्रै बोलाएको देखिन्छ। विषेशगरी छिमेकी देश पाकिस्तानलाई एक्ल्याउने भारतको रणनीति देखिन्छ। सन् २०१४ को मोदीकाे शपथ ग्रहणमा तत्कालीन पाकिस्तानका प्रधानमन्त्री नवाज शरिफको सहभागिता थियो। त्यो सहभागिताले दुई देशबीचको सम्बन्ध प्रगाढ बन्ने देखिएको थियो। तर, त्यसपछिका थुप्रै भेटले पनि पाकिस्तान र भारतको सम्बन्ध सुधार हुन सकेन।

लोकप्रिय

वीरगञ्जको नेशनल मेडिकल कलेजमा छापा

वीरगञ्जको नेशनल मेडिकल कलेजमा छापा

२०७६, १ मंसिर आईतवार १८:२८

मंगल ग्रहमा पनि अक्सिजन भएको अनुमान

मंगल ग्रहमा पनि अक्सिजन भएको अनुमान

२०७६, २ मंसिर सोमबार १९:५२

महानगरीय प्रहरी दिवस, ‘लगनशील भए घटनाको अनुसन्धानमा सफलता’

महानगरीय प्रहरी दिवस, ‘लगनशील भए घटनाको अनुसन्धानमा सफलता’

२०७६, १ मंसिर आईतवार २०:३०

नेपाली युवालाई भारत सीको विशाल लक्ष्य, जवाफि ब्याटिङ गर्दै नेपाल

नेपाली युवालाई भारत सीको विशाल लक्ष्य, जवाफि ब्याटिङ गर्दै नेपाल

२०७६, १ मंसिर आईतवार १३:१७

घूससहित वडाअध्यक्ष पक्राउ

घूससहित वडाअध्यक्ष पक्राउ

२०७६, ३ मंसिर मंगलवार १७:४०

सुचना प्रविधि क्षेत्रबाट वर्ल्डलिंक सबैभन्दा बढी आयकर तिर्नेमा

सुचना प्रविधि क्षेत्रबाट वर्ल्डलिंक सबैभन्दा बढी आयकर तिर्नेमा

२०७६, १ मंसिर आईतवार १७:२७

कमला घिमिरेको गीत ‘चिया छानेको’ ट्रेन्डिङ नम्बर १ मा

कमला घिमिरेको गीत ‘चिया छानेको’ ट्रेन्डिङ नम्बर १ मा

२०७६, १ मंसिर आईतवार २१:४१

महिन्द्रा सर्भिस सेन्टरको लापरवाहीले उपभोक्ता समस्यामा

महिन्द्रा सर्भिस सेन्टरको लापरवाहीले उपभोक्ता समस्यामा

२०७६, २ मंसिर सोमबार ११:३५

राष्ट्रपतिसमक्ष निर्वाचन आयोगको वार्षिक प्रतिवेदन पेश

राष्ट्रपतिसमक्ष निर्वाचन आयोगको वार्षिक प्रतिवेदन पेश

२०७६, २ मंसिर सोमबार १७:०८

बिल गेट्सको संस्थाद्धारा २० अर्ब लगानी गरेर स्मार्ट ट्वाइलेटको आविष्कार

बिल गेट्सको संस्थाद्धारा २० अर्ब लगानी गरेर स्मार्ट ट्वाइलेटको आविष्कार

२०७६, १ मंसिर आईतवार १७:१७

शाहरुख खानकी छोरी सुहानाको पहिलो फिल्म रिलिज

शाहरुख खानकी छोरी सुहानाको पहिलो फिल्म रिलिज

२०७६, ३ मंसिर मंगलवार १७:१७

पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र नाईट क्लबमा सेलिब्रेटीसँग यसरी नाँचे (भिडियो सहित)

पूर्वराजा ज्ञानेन्द्र नाईट क्लबमा सेलिब्रेटीसँग यसरी नाँचे (भिडियो सहित)

२०७६, २ मंसिर सोमबार ११:३४

मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठनको अन्तिम गृहकार्य हुँदै, सहमति खोज्दै ओली–दाहाल

मन्त्रिपरिषद् पुनर्गठनको अन्तिम गृहकार्य हुँदै, सहमति खोज्दै ओली–दाहाल

२०७६, ३ मंसिर मंगलवार ०७:२७

मेवा खाँदा ध्यान दिनुपर्ने कुराहरु

मेवा खाँदा ध्यान दिनुपर्ने कुराहरु

२०७६, २ मंसिर सोमबार ११:२०

भारत सीविरुद्ध नेपाललाई पहिलो सफलता

भारत सीविरुद्ध नेपाललाई पहिलो सफलता

२०७६, १ मंसिर आईतवार १०:२०