वीरगञ्ज – वीरगञ्ज महानगरपालिका– २१, लिपनीविर्ताको परवानीपुर खेलकुद मैदानमा जाने बाटो थुनिएको छ। स्थानीय जनप्रतिनिधि तथा जिल्लास्तरका अगुवाहरूको उदासीनताका कारण खेलुकुद मैदान टापुमा परिणत भएको परवानीपुरवासीको आरोप छ। परवानीपुरका खेलाडी तथा बासिन्दा ध्रुव मण्डलका अनुसार बाटोको अभावका कारण उक्त खेलकुद मैदानमा विगत ७ वर्षदेखि कुनै जिल्ला स्तरीय फुटबल तथा क्रिकेट प्रतियोगित भएको छैन।

उनले पर्सा क्षेत्र नं १ का संघीय सांसद प्रदीप यादव, वीरगञ्जका मेयर विजयकुमार सरावगी, वडा नं २१ का वडा अध्यक्ष हबिब मियाको बेवास्ताका कारण खेलकुद मैदान यो अवस्थामा आइपुगेको अर्का खेलाडी राजन उपाध्यायले गुनसो गरे। साविक लिपनीविर्ता वडा नं ५ र हाल वीरगञ्ज २१ का कित्ता नं २०० को ४ विगाह १८ कट्ठा क्षेत्रफल रहेको उक्त खेलकुद मैदान परवानीपुरको पहिचान भए पनि जनप्रतिनिधिसँगै अन्य अगुवासमेत यस विषयमा गम्भीर बनेका छैनन्।

प्रहरी चौकी परवानीपुरदेखि दक्षिणमा तथा श्रीसिया खोलाको उत्तरमा यो खेलकुद मैदान अवस्थित छ। खेलकुद मैदानको पूर्व, उत्तर र पश्चिममा निजी जग्गा परेकाले अहिले निजी जग्गामा घर टहरा बनाउन लागेपछि खेलकुद मैदानमा पुग्न बाटो थुनिएको हो। उक्त खेलकुद मैदानमा जान प्रहरी चौकी परवानीपुरनजिकै कलभर्ट बनाएर बाटो बनाए मात्र सम्भव हुने बुझिएको छ। तर, उक्त कामका लागि करिब २० लाख बजेट आवश्यक रहेको बताइएको छ।

वीरगञ्ज–पथलैया व्यापारिक मार्गमा ठेकेदारको लापरवाहीले नालाको पानी परवानीपुर खेलमैदानमा खसाल्न थालिएको छ। जितपुर नेपाली सेनाको ब्यारेकदेखि प्रहरी चौकी परवानीपुरको गेटसम्म एउटा ठेकेदार र त्यहाँदेखि गण्डकतर्फ नाला बनाउन अर्को ठेकेदारले काम गर्ने योजना छ। नालाको काम प्रहरी चौकीअगाडिसम्म मात्र बनेको छ। तर, पानी जितपुरदेखि राजमार्गको पूर्वपट्टिका सबै उद्योगका आउने भएकाले नालाको पानीले खेलकुद मैदानसमेत डुबानमा पर्ने जोखिम बढेको परवानीपुरका अनिल श्रीवास्वतले बताए।

उनले प्रहरी चौकीदेखि श्रीसिया खोलासम्म नाला बनाई व्यापारिक मार्गको पानी सीधा खोलामा खसाल्न आग्रह गरे। यस विषयमा वीरगञ्ज– २१, लिपनीविर्ताका वडाध्यक्ष हबिब मियाले स्थलगत जानकारी लिएर सम्बन्धित निकायसँग पहलकदमी गर्ने आश्वासन दिए।

लोकप्रिय

प्रदेश प्रहरी गठन नहुँदै हतारमा गाडी खरिद

प्रदेश प्रहरी गठन नहुँदै हतारमा गाडी खरिद

२०७६, ३२ श्रावण शनिबार १५:१८

हरि विष्टको ‘माइतीको देश २’ बजारमा

हरि विष्टको ‘माइतीको देश २’ बजारमा

२०७६, ३१ श्रावण शुक्रबार ०७:३३

विविध घटनामा चारको मृत्यु

विविध घटनामा चारको मृत्यु

२०७६, ३१ श्रावण शुक्रबार १७:५५

लाल आयोग प्रतिवेदनमा दरबार हत्याकाण्डको व्याख्या

लाल आयोग प्रतिवेदनमा दरबार हत्याकाण्डको व्याख्या

२०७६, ३२ श्रावण शनिबार ०८:३७

बेलबारी फुटबल क्लब मोरङद्वारा ताप्लेजुङ–११ टाइबेकरमा पराजित

बेलबारी फुटबल क्लब मोरङद्वारा ताप्लेजुङ–११ टाइबेकरमा पराजित

२०७६, ३२ श्रावण शनिबार १०:२८

उमेर १०३, कमाइ तीन हजार

उमेर १०३, कमाइ तीन हजार

२०७६, ३२ श्रावण शनिबार ०७:२९

समतल रात

समतल रात

२०७६, ३१ श्रावण शुक्रबार १७:२२

नेपाल-भारत एजेन्डा पुरानै

नेपाल-भारत एजेन्डा पुरानै

२०७६, ३१ श्रावण शुक्रबार ०८:१६

‘नारी स्रष्टाहरु आफैँमा प्रशंसनीय र धन्यवादका पात्र छन्’

‘नारी स्रष्टाहरु आफैँमा प्रशंसनीय र धन्यवादका पात्र छन्’

२०७६, ३१ श्रावण शुक्रबार १७:३५

‘इक्यान’ का बराल र गुरुङद्वारा राजीनामा

‘इक्यान’ का बराल र गुरुङद्वारा राजीनामा

२०७६, ३१ श्रावण शुक्रबार ११:०५

बेवारिसे व्यक्तिले नयाँ जीवन पाए

बेवारिसे व्यक्तिले नयाँ जीवन पाए

२०७६, ३१ श्रावण शुक्रबार १३:५७

राजधानीमा चौथो थाई शैक्षिक मेला शुरु

राजधानीमा चौथो थाई शैक्षिक मेला शुरु

२०७६, ३२ श्रावण शनिबार १४:१९

दाङको विश्वास काष्ठ फर्निचरमा आगलागी, ६५ लाखको क्षति   

दाङको विश्वास काष्ठ फर्निचरमा आगलागी, ६५ लाखको क्षति   

२०७६, ३२ श्रावण शनिबार ११:३३

उत्तर कोरियाद्वारा फेरी क्षेप्यास्त्र परीक्षण

उत्तर कोरियाद्वारा फेरी क्षेप्यास्त्र परीक्षण

२०७६, ३२ श्रावण शनिबार ०७:१९

कश्मीरमा गोली हानाहान, ८ जना सैनिकको मृत्यु

कश्मीरमा गोली हानाहान, ८ जना सैनिकको मृत्यु

२०७६, ३१ श्रावण शुक्रबार ०६:४३