सुर्खेत – पश्चिम सुर्खेतको बराहताल गाउँपालिकाका स्थानीय बासिन्दाले निःशुल्क आयुर्वेद स्वास्थ्य शिविर थप्न माग गरेका छन्। आयुर्वेद तथा वैकल्पिक चिकित्सा विभाग टेकू काठमाडौँले प्रदेश आयुर्वेद औषधालय सुर्खेतको समन्वयमा बुधबार कुनाथरी गाउँपालिकाको बड्डीचौरमा आयोजना गरेको निःशुल्क आयुर्वेदिक शिविर तथा जीवनशैली व्यवस्थापन परामर्श सेवा लिन आएका सेवाग्राहीले निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर थप्न माग गरेका हुन्।

रोग लाग्नबाट जोगिने उपाय तथा तरिकाहरूको जानकारी दिने उद्देश्यले आयोजित उक्त शिविरमा महिला र पुरुष गरी साढे ३ सय जनाले निःशुल्क स्वास्थ्य जाँच गराएको आयुर्वेद तथा वैकल्पिक चिकित्सा विभाग टेकुका डाक्टर विजय भुर्तेलले बताए।

उनका अनुसार शिविरमा हाडजोर्नी, मधुमेह, उच्च रक्तचाप, मानसिक समस्या, श्वासप्रश्वास, ग्याष्ट्रिक, कमलपित्त, गानोगोला, बाथ, महिनावारी, सेतो पानी बग्ने, नशा तथा छालासम्बन्धी समस्या भएका बिरामीले सेवा लिएका थिए। उनले थप निःशुल्क स्वास्थ्य शिविर सञ्चालनका लागि विभागबाट बजेटसहित अनुमति मागिने जनाए। उनले भने, ‘पछिल्लो समय सुर्खेतमा आयुर्वेद चिकित्सा पद्धतितर्फ जनविश्वास बढ्दै गएको छ।’

टोलीमा डा. भुर्तेलसहित डा. शंकरप्रसाद रिजाल, विभागकै वरिष्ठ कविराज निरीक्षक खेमराज रिजाल, वैद्य निरीक्षक दीपेन्द्र कँडेल, कर्णाली प्रदेश स्वास्थ्य निर्देशनालयको आयुर्वेदिक तथा वैकल्पिक चिकित्सा शाखाका कविराज पुष्पा आचार्य, जहरे आयुर्वेद औषधालयका कविराज सुष्मा गिरीलगायतले बिरामी जाँच गरी निःशुल्क औषधि वितरण गरेका थिए।

शिविरको उद्घाटन गर्दै बराहताल गाउँपालिकाका अध्यक्ष तेजबहादुर बस्नेतले आयुर्वेद चिकित्सा प्रद्धतिप्रति बढ्दो जनविश्वासलाई उच्च कदर गर्दै गाउँपालिकामै आयुर्वेद तथा वैकल्पिक चिकित्सा शाखा नै सञ्चालनमा ल्याउन आवश्यक प्रक्रिया शुरू गरिने बताए।

लोकप्रिय

हवाई आक्रमणमा १८ जनाको मृत्यु

हवाई आक्रमणमा १८ जनाको मृत्यु

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १६:३४

पर्यटन प्रवर्द्धनका लागि क्यानोनिङ महोत्सव 

पर्यटन प्रवर्द्धनका लागि क्यानोनिङ महोत्सव 

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १३:४९

सुन तोलाको ३०० ले बढ्याे, खपत घट्यो

सुन तोलाको ३०० ले बढ्याे, खपत घट्यो

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १४:२२

गुणस्तर शिक्षाको नीति अन्तिम चरणमाः मन्त्री पोखरेल

गुणस्तर शिक्षाको नीति अन्तिम चरणमाः मन्त्री पोखरेल

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १६:१३

अस्ट्रेलियाली चर्चमा यौनकाण्डः कार्डिनल जर्ज पेल दोषी ठहर

अस्ट्रेलियाली चर्चमा यौनकाण्डः कार्डिनल जर्ज पेल दोषी ठहर

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १६:२७

नापतौल यन्त्र जाँच र नवीकरण नगराउने ११ उद्योग कारवाहीमा

नापतौल यन्त्र जाँच र नवीकरण नगराउने ११ उद्योग कारवाहीमा

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १५:४४

एभिसी सेन्ट्रल जोन पुरुष भलिबलः नेपाललाई जित्नै पर्ने दबाब

एभिसी सेन्ट्रल जोन पुरुष भलिबलः नेपाललाई जित्नै पर्ने दबाब

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १७:४७

सन्नी लियोनी नेपाल आउँदै

सन्नी लियोनी नेपाल आउँदै

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १५:५९

स्वास्थ्यचौकीमा सेवाग्राहीको चाप बढ्दो

स्वास्थ्यचौकीमा सेवाग्राहीको चाप बढ्दो

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १७:१०

मितेरी पुल बन्द हुँदा भारतीय गाडी आगमनमा समस्या

मितेरी पुल बन्द हुँदा भारतीय गाडी आगमनमा समस्या

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १७:२७

नेपाल भारतसँग पराजित

नेपाल भारतसँग पराजित

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १६:५२

बैंकको रकम हिनामिना गर्ने पक्राउ

बैंकको रकम हिनामिना गर्ने पक्राउ

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १७:०८