पोखरा – लिफ्टिङ प्रविधिमार्फत पोखरा १८ मेथलाङका चालीस घरमा खानेपानीका धारा जडान गरिएको छ। पोखरा महानगरपालिका र विभिन्न संघसंस्थाको ३५ लाखको लागतमा खानेपानी आयोजना सम्पन्न भएको हो। खानेपानीको समस्या भोग्दै आएका मेथलाङका स्थानीय घरघरमा धारा बनेपछि हर्षित बनेका छन्।

४० घर परिवारलाई एक/एक धारा उपलब्ध गराइएको कुसुन्डे मेथलाङ लिफ्टिङ खानेपानी तथा सरसफाइ उपभोक्ता समितिका अध्यक्ष नमराज सुवेदीले जानकारी दिए। महानगरको २२ लाख ७० हजार र अन्य संघसंस्थाको १२ लाखको आर्थिक सहयोगमा योजना सम्पन्न गरिएको हो। अध्यक्ष सुवेदीका अनुसार अनुसार सराङकोटको कुसुन्नेको मूलबाट पानी लिफ्टिङ गरी मेथलाङमा पानी वितरण गरिएको हो। पानीको मूल भएको ठाउँमा कलेक्सन, रिजर्भ ट्यांकी र पानी तान्ने मोटर राखिएको उनले जानकारी दिए।

करिब ६ सय ५० मिटर लामो जीआई पाइप विछ्याइएर मेथलाङमा ५० हजार लिटर क्षमताको पानी ट्यांकी निर्माण गरी घरघरमा पानी वितरण गरिएको कार्यक्रम संयोजक गणेश देवकोटाले बताए। यसअघि स्थानीयले गोठादीबाट ल्याइएको पानी उपभोग गर्र्दै आएका थिए। पानीको स्रोत कम र ठूलो बस्ती भएका कारण उनीहरुले एउटै धाराबाट ८ घर परिवारसम्मले पानी उपभोग गर्दै आएका थिए। खानेपानी लाइन पुरानो भएकाले समय–समयमा समस्या आउने र पानी लिनका लागि डेड घण्टा टाढासम्म पुग्नुपर्ने अवस्था थियो। धारा जडानपछि पानीको समस्या हटेको अध्यक्ष सुवेदीले बताए। उक्त खानेपानी आयोजना जेठ ३२ गते पोखरा महानगरपालिका प्रमुख मानबहादुर जिसीले उद्घाटन गर्ने कार्यक्रम तय गरिएको उनले जानकारी दिए।

पोखरा महानगरमा गाभिएका साविकका गाविसमा पिउने पानीको समस्या भएका ठाउँहरुमा ‘एक घर एक धारा’ पुर्‍याउने गरी काम अघि बढेको प्रमुख जिसीले बताए। प्रमुख जिसीका अनुसार महानगरले चालु आर्थिक वर्षमा विभिन्न वडामा ४४ वटा खानेपानीका योजनामार्फत हरेक घरमा धारा पुर्‍याउने काम अगाडि बढेको छ।

केही पुराना खानेपानीका योजनालाई मर्मत गर्ने कार्य पनि अन्तिम चरणमा पुगेको उनले बताए। निर्वाचनमा गरिएको प्रतिबद्धता अनुसार नै महानगरले पिउने पानीको समस्या भएका ठाउँमा एक घर एक धारा पु¥याउने कार्यलाई आगामी वर्षको बजेटमा पनि प्राथमिकता दिइने प्रमुख जिसीले बताए ।

नरहरि पौड्याल नरहरि पौड्याल
नेपाली पब्लिकका गण्डकी प्रदेश संयोजक हुन्।

लोकप्रिय

हवाई आक्रमणमा १८ जनाको मृत्यु

हवाई आक्रमणमा १८ जनाको मृत्यु

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १६:३४

पर्यटन प्रवर्द्धनका लागि क्यानोनिङ महोत्सव 

पर्यटन प्रवर्द्धनका लागि क्यानोनिङ महोत्सव 

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १३:४९

सुन तोलाको ३०० ले बढ्याे, खपत घट्यो

सुन तोलाको ३०० ले बढ्याे, खपत घट्यो

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १४:२२

गुणस्तर शिक्षाको नीति अन्तिम चरणमाः मन्त्री पोखरेल

गुणस्तर शिक्षाको नीति अन्तिम चरणमाः मन्त्री पोखरेल

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १६:१३

अस्ट्रेलियाली चर्चमा यौनकाण्डः कार्डिनल जर्ज पेल दोषी ठहर

अस्ट्रेलियाली चर्चमा यौनकाण्डः कार्डिनल जर्ज पेल दोषी ठहर

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १६:२७

नापतौल यन्त्र जाँच र नवीकरण नगराउने ११ उद्योग कारवाहीमा

नापतौल यन्त्र जाँच र नवीकरण नगराउने ११ उद्योग कारवाहीमा

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १५:४४

एभिसी सेन्ट्रल जोन पुरुष भलिबलः नेपाललाई जित्नै पर्ने दबाब

एभिसी सेन्ट्रल जोन पुरुष भलिबलः नेपाललाई जित्नै पर्ने दबाब

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १७:४७

सन्नी लियोनी नेपाल आउँदै

सन्नी लियोनी नेपाल आउँदै

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १५:५९

स्वास्थ्यचौकीमा सेवाग्राहीको चाप बढ्दो

स्वास्थ्यचौकीमा सेवाग्राहीको चाप बढ्दो

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १७:१०

मितेरी पुल बन्द हुँदा भारतीय गाडी आगमनमा समस्या

मितेरी पुल बन्द हुँदा भारतीय गाडी आगमनमा समस्या

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १७:२७

नेपाल भारतसँग पराजित

नेपाल भारतसँग पराजित

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १६:५२

बैंकको रकम हिनामिना गर्ने पक्राउ

बैंकको रकम हिनामिना गर्ने पक्राउ

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १७:०८