सुर्खेत – बजेट रकमान्तर गरेर ५४ वटा विलासी गाडी खरिद गर्ने निर्णयको विरोधमा साझा विवेकशील पार्टीले कर्णालीका मुख्यमन्त्री महेन्द्रबहादुर शाहीलाई ’रातो गाडी’ उपहार दिएको छ। आधाभन्दा बढी नागरिक गरिबीको रेखामुनि रहेको प्रदेश सरकारका मन्त्रीले विलासी सवारी साधनमा सयर गर्न थालेको विरोधस्वरुप कर्णालीबासीको तर्फबाट मुख्यमन्त्रीलाई विवेकशील पार्टीले उपहारमा ‘डमी’ रातो कार उपहार प्रदान गरेको हो।

साझा विवेकशील पार्टीका कर्णाली प्रदेशका संयोजक गेहेन्द्रप्रसाद दाहालले चालु आर्थिक वर्ष सकिनै लाग्दा प्रदेश सरकारले विकास बजेट रकमान्तर गरेर ५४ वटा गाडी खरिद गरेकाले सांकेतिक रुपमा मुख्यमन्त्रीलाई रातो गाडी उपहार दिइएको बताए। उनले भने, ‘जनताको करबाट ल्याइएको बजेट विकासमा लगानी गर्नुको साटो मन्त्रीले महँगो गाडीमा खर्च गर्न थालेकाले त्यसको विरोध गरेका हौँ।’

‘आर्थिक वर्षको अन्त्यमा ठूलो मात्रामा विकास बजेट रकमान्तर गरेर मन्त्रीका लागि गाडी खरिद गरिएका छन्,’ उनले भने, ’नाजुक जनताको करमा रजाइँ गर्न मिल्दैन, बजेटको दुरुपयोग गरिएकाले विरोध गरेका हौँ।’ उनले मन्त्रीहरु जनताका समस्याभन्दा आफ्नो स्वार्थ र सुविधामा केन्द्रित भएको आरोप लगाए।

उनका अनुसार विकास बजेट विकास निर्माणमै लगानी गरिनु पर्छ। ‘आगामी आर्थिक वर्षका लागि ल्याइने बजेटमा यहाँका युवालाई रोजगारी दिने खालका कार्यक्रम ल्याउन र उत्पादनमुलक कार्यक्रममा पर्याप्त बजेट विनियोजन गर्न हामी माग गर्दछाैँ,’ उनले भने, ‘कर्णालीका वेरोजगार युवालाई सीप र क्षमता विकास गरेर रोजगारी सिर्जना गरिनु पर्ने हाम्रो माग हो।’

उनले आगामी बजेटमार्फत नागरिकलाई स्वास्थ्य र शिक्षा निशुल्क गर्नुपर्ने, मेडिकल कलेज स्थापनाका लागि बजेट विनियोजन हुनुपर्ने, प्रदेशमा साना तथा मझौला उद्योग सञ्चालनमा ल्याउनुपर्ने, आर्थिक वर्षको अन्त्यमा मात्र विकास बजेट खर्च गर्ने परम्पराको अन्त्य हुनुपर्ने र प्रदेशका मन्त्रीले विलासीशैली त्याग्नुपर्ने माग ८ बुँदे ज्ञापन पत्रमा ध्यानाकर्षण गराइएको जानकारी दिए।

‘आर्थिक वर्षको अन्ततिर गाडीहरु प्रदेश सरकारका मन्त्रालय र अन्य निकायका लागि खरिद प्रक्रिया अघि बढाइएको छ,’ उनले भने, ‘गरिब भनेर चिनिएको कर्णाली प्रदेशमा जनता तड्पिने र सरकार तथा नेताले ऐसआराम गर्ने परिपाटीको अन्त्य हुनुपर्छ।’

लोकप्रिय

‘सिरिञ्ज आक्रमण’को हल्ला: अझै पत्ता लागेन वास्तविकता

‘सिरिञ्ज आक्रमण’को हल्ला: अझै पत्ता लागेन वास्तविकता

२०७६, ९ असार सोमबार १९:३५

नेकपा माओवादीका नेता नरबहादुर कार्की पक्राउ

नेकपा माओवादीका नेता नरबहादुर कार्की पक्राउ

२०७६, ९ असार सोमबार १७:२०

सचिन र जीतेनको स्वरमा ‘माया सरर’

सचिन र जीतेनको स्वरमा ‘माया सरर’

२०७६, ८ असार आईतवार १९:२०

पोखराको तरकारी बजारमा शंकास्पद वस्तु फेला

पोखराको तरकारी बजारमा शंकास्पद वस्तु फेला

२०७६, ९ असार सोमबार २०:२६

३० रुपैयाँमै विशेषज्ञ सेवा !

३० रुपैयाँमै विशेषज्ञ सेवा !

२०७६, ८ असार आईतवार १९:५०

बेली डान्सर विनु शाक्यका पाँच तस्बिर

बेली डान्सर विनु शाक्यका पाँच तस्बिर

२०७६, ८ असार आईतवार ०६:४२

ललित विष्टको कथासंग्रह ‘मोहपथ’ बजारमा

ललित विष्टको कथासंग्रह ‘मोहपथ’ बजारमा

२०७६, ८ असार आईतवार १०:०५

नेकपामा नयाँ ध्रुवीकरण: प्रचण्ड-माधव ‘भर्सेस’ ओली

नेकपामा नयाँ ध्रुवीकरण: प्रचण्ड-माधव ‘भर्सेस’ ओली

२०७६, ८ असार आईतवार ०९:२८

विप्लव कार्यकर्ताद्वारा रामेछापमा सिलिण्डर विष्फोट

विप्लव कार्यकर्ताद्वारा रामेछापमा सिलिण्डर विष्फोट

२०७६, १० असार मंगलवार ०७:५७

बालविवाह रोक्न टीकापुर नपामा ‘हाम्री छोरी, प्यारी छोरी’ कार्यक्रम

बालविवाह रोक्न टीकापुर नपामा ‘हाम्री छोरी, प्यारी छोरी’ कार्यक्रम

२०७६, ९ असार सोमबार १५:५८

भद्रपुर नगरपालिकाको कार्यालयभित्र बम भेटियो

भद्रपुर नगरपालिकाको कार्यालयभित्र बम भेटियो

२०७६, १० असार मंगलवार ०७:००

वीरगन्जको सुन पसलमा छापा, ४२ लाखसहित आठ जना पक्राउ

वीरगन्जको सुन पसलमा छापा, ४२ लाखसहित आठ जना पक्राउ

२०७६, ९ असार सोमबार १८:४७

वीरगञ्जमा ६० करोड लगानीको यती कार्पेट सञ्चालनमा आउँदै

वीरगञ्जमा ६० करोड लगानीको यती कार्पेट सञ्चालनमा आउँदै

२०७६, ८ असार आईतवार १३:३९

नियत साफ नभएपछि नियति बिग्रन्छ

नियत साफ नभएपछि नियति बिग्रन्छ

२०७६, ८ असार आईतवार १३:१७

कास्कीमा राज्यपक्षबाट ६ महिनामा ६१ पीडित

कास्कीमा राज्यपक्षबाट ६ महिनामा ६१ पीडित

२०७६, १० असार मंगलवार १०:१८