काठमाडौँ – अनेरास्ववियु र नेपाल विद्यार्थी संघले तत्काल स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियनको निर्वाचन गर्न त्रिविसँग माग गरेको छ।अनेरास्ववियूका सह-संयोजक रञ्जित तामाङले निर्वाचित स्ववियुको पदावधि केही समय थप गर्नुपर्ने बताए।

उनले नेपाली पब्लिकसँगको कुराकानीमा भने, ‘त्रिविले क्यालेण्डर परिवर्तन गरेर भए पनि स्ववियु निर्वाचन गर्नुपर्छ। त्रिविले नेविसंघ संस्थागत रुपमा उपस्थित छैन भन्ने कारण देखाइरहेको छ, यो कुरा ठीक होइन।’

उनले भने, ‘स्ववियुको निर्वाचन गर्नको लागि २०/२५ दिन लाग्छ। त्रिविले विद्यार्थी संगठनलाई तयार गर भनेर भन्न सक्नुपर्छ। मिति घोषणा गर्नुपर्छ। हालको लागि यिनै मागहरू हामीले त्रिविलाई सुनाउँदै आइरहेका छौँ। कसैका कारण स्ववियुको निर्वाचन अनिश्चित बन्नु हुँदैन।’

त्यस्तै अनेरास्ववियुकै नेता सुनिता बरालले निर्वाचित स्ववियुलाई अवैधानिक करार गरेर ‘भ्याकुम’ सिर्जना गर्न नहुनेमा जोड दिएकी छन्। उनले भनिन्, ‘मैले पटक-पटक स्ववियुको निर्वाचन समयमै गर्नुपर्छ, यसमा सबै विद्यार्थी संगठन एक ठाउँमा आउनुपर्छ भन्दै आएकी छु। स्ववियु निर्वाचन नहुनुमा कुनै एउटा पक्षको मात्रै दोष छैन। त्रिविले गत वर्ष फागुनमा निर्वाचन समिति गठन गर्‍यो। तर, त्यसले काम गर्न सकेन। नियमत: त्रिविले तत्काल निर्वाचन मिति घोषणा गर्नुपर्छ र अस्थिर स्ववियुलाई स्थिर बनाउनुपर्छ।’

स्ववियु निर्वाचनको बारेमा नेपाल विद्यार्थी संघका निवर्तमान सभापति नैनसिंह महरले निर्वाचित स्ववियुलाई वैधानिकता प्रदान गर्न म्याद थप्नुपर्ने बताए। सात महिनादेखि अवैधानिक रुपमा सञ्चाल हुँदै आएको स्वतन्त्र विद्यार्थी युनियनको म्याद थप गर्नेमा एकमत देखिएका विद्यार्थी नेताहरू स्ववियु निर्वाचन नहुनुमा भने आफूहरुको कुनै दोष नभएको जिकिर गरिरहेको नेता महरले बताए।

नेता महर भन्छन्, ‘स्ववियु निर्वाचन गर्ने मुख्य जिम्मा त्रिविको हो। यसको कुलपति प्रधानमन्त्री हुनुहुन्छ। उहाँले चाहेको खण्डमा स्ववियु निर्वाचनको मिति तत्काल घोषणा हुन्छ। नेविसंघ चुनाव लड्न तयार छ। हामीले धेरै पटक ताकेता गरेका छौँ। सुझाव दिएका छौँ। समयमै निर्वाचन गर्नको लागि ध्यानाकर्षण पत्र बुझाएका छौँ। तर, त्रिविले सुनेर पनि नसुझैँ गरिरहेको छ।’

उनले अघि थपे, ‘त्रिविले स्ववियुको मात्रै होइन, प्राध्यापक संघको समेत निर्वाचन नगरेको ८/१० वर्ष भइसक्यो। यसको सम्पूर्ण दोष सरकार र त्रिविले लिनुपर्छ। त्रिविको चुनाव गर्न हाम्रो मातृपार्टी कांग्रेस नै राजी हुनुपर्छ भन्ने कुनै कारण छैन। नेकपा समर्थक प्राध्यापकहरू चुनाव हार्ने डरले निर्वाचन गर्न राजी छैनन्, प्राध्यापक संघको चुनाव नहुनुको कारण यही हो।’

लोकप्रिय

‘सिरिञ्ज आक्रमण’को हल्ला: अझै पत्ता लागेन वास्तविकता

‘सिरिञ्ज आक्रमण’को हल्ला: अझै पत्ता लागेन वास्तविकता

२०७६, ९ असार सोमबार १९:३५

नेकपा माओवादीका नेता नरबहादुर कार्की पक्राउ

नेकपा माओवादीका नेता नरबहादुर कार्की पक्राउ

२०७६, ९ असार सोमबार १७:२०

सचिन र जीतेनको स्वरमा ‘माया सरर’

सचिन र जीतेनको स्वरमा ‘माया सरर’

२०७६, ८ असार आईतवार १९:२०

पोखराको तरकारी बजारमा शंकास्पद वस्तु फेला

पोखराको तरकारी बजारमा शंकास्पद वस्तु फेला

२०७६, ९ असार सोमबार २०:२६

३० रुपैयाँमै विशेषज्ञ सेवा !

३० रुपैयाँमै विशेषज्ञ सेवा !

२०७६, ८ असार आईतवार १९:५०

बेली डान्सर विनु शाक्यका पाँच तस्बिर

बेली डान्सर विनु शाक्यका पाँच तस्बिर

२०७६, ८ असार आईतवार ०६:४२

ललित विष्टको कथासंग्रह ‘मोहपथ’ बजारमा

ललित विष्टको कथासंग्रह ‘मोहपथ’ बजारमा

२०७६, ८ असार आईतवार १०:०५

नेकपामा नयाँ ध्रुवीकरण: प्रचण्ड-माधव ‘भर्सेस’ ओली

नेकपामा नयाँ ध्रुवीकरण: प्रचण्ड-माधव ‘भर्सेस’ ओली

२०७६, ८ असार आईतवार ०९:२८

विप्लव कार्यकर्ताद्वारा रामेछापमा सिलिण्डर विष्फोट

विप्लव कार्यकर्ताद्वारा रामेछापमा सिलिण्डर विष्फोट

२०७६, १० असार मंगलवार ०७:५७

बालविवाह रोक्न टीकापुर नपामा ‘हाम्री छोरी, प्यारी छोरी’ कार्यक्रम

बालविवाह रोक्न टीकापुर नपामा ‘हाम्री छोरी, प्यारी छोरी’ कार्यक्रम

२०७६, ९ असार सोमबार १५:५८

भद्रपुर नगरपालिकाको कार्यालयभित्र बम भेटियो

भद्रपुर नगरपालिकाको कार्यालयभित्र बम भेटियो

२०७६, १० असार मंगलवार ०७:००

वीरगन्जको सुन पसलमा छापा, ४२ लाखसहित आठ जना पक्राउ

वीरगन्जको सुन पसलमा छापा, ४२ लाखसहित आठ जना पक्राउ

२०७६, ९ असार सोमबार १८:४७

वीरगञ्जमा ६० करोड लगानीको यती कार्पेट सञ्चालनमा आउँदै

वीरगञ्जमा ६० करोड लगानीको यती कार्पेट सञ्चालनमा आउँदै

२०७६, ८ असार आईतवार १३:३९

नियत साफ नभएपछि नियति बिग्रन्छ

नियत साफ नभएपछि नियति बिग्रन्छ

२०७६, ८ असार आईतवार १३:१७

कास्कीमा राज्यपक्षबाट ६ महिनामा ६१ पीडित

कास्कीमा राज्यपक्षबाट ६ महिनामा ६१ पीडित

२०७६, १० असार मंगलवार १०:१८