काठमाडौँ – मङ्गलबार झिनो अङ्कले सुधार देखिएको पूँजीबजार कारोवार मापक नेप्से परिसूचक आज पुनः ओरालो लागेको छ। नेपाल स्टक एक्सचेन्जका अनुसार कारोवार मापक नेप्से परिसूचक ३ दशमलव ५० बिन्दुले घटेर एक हजार २ सय ७२ दशमलव ४८ अङ्कमा पुगेको हो।

यस्तै ठूला कम्पनीको शेयर मापन गर्ने सेन्सेटिभ परिसूचक पनि शून्य दशमलव ५० बिन्दुले घटेर २ सय ७२ दशमलव ३५ अङ्कमा पुगेको छ। स्टकका अनुसार आज कूल १ सय ७४ कम्पनीका १८ लाख ७१ हजार ८ सय ९ कित्ता शेयर रू ५० करोड २६ लाख ८२ हजार ८ सय ८१ मा खरीद विक्री भएको छ। कारोबार भएका १२ उपसमूहमध्ये तीन उपसमूहको मात्र शेयर बढेको छ।

व्यापार ११ दशमलव ७, होटल ६ दशमलव ९५ र अन्य उपसमूहको शेयर १ दशमलव ९६ बिन्दुले बढ्दा बैंकिङ ३ दशमलव २, विकास बैंक ४ दशमलव ६४, जलविद्युत् ३ दशमलव ५६, वित्त १ दशमलव ४३, निर्जीवन बीमा ६१ दशमलव ३४, उत्पादन २ दशमलव ७४, लघुवित्त ७ दशमलव ५६, जीवन बीमा २७ दशमलव ३४ र म्युचुअल फण्ड उपसमूहको शेयर शून्य दशमलव १५ बिन्दुले घटेको छ।

स्टकका अनुसार कारोबार रकमका आधारमा ग्लोबल आइएमई बैंक लिमिटेडको संस्थापक शेयर रू ७ करोड १२ लाख ६२ हजार २ सय २२ मा कारोवार भई शीर्ष स्थानमा रहेको छ। यसैगरी शिवम् सिमेन्ट रू ४ करोड २५ लाख ४३ हजार ३ सय ४३, प्रभु बैंक लिमिटेड रू २ करोड १३ लाख ५८ हजार ५ सय १, नेपाल क्रेडिट एण्ड कमर्स बैंक लिमिटेड रू १ करोड ५९ लाख १० हजार ६ सय ५९ र एनआइसी एशिया बैंकको रू १ करोड ५३ लाख ९० हजार ९ सय ५५ मा कारोवार भई शीर्ष स्थानमा रहेको छ।

साल्ट टेड्रिङ कर्पोरेशनका शेयरधनीले १० प्रतिशतले कमाएका छन्। गणपति माइक्रो फाइनान्स वित्तीय संस्था र सिभिल लुघवित्त वित्तीय संस्था ५/५, खानीखोला हाइड्रोपावर ४ दशमलव २३ र युनाइटेड मोदी हाइड्रोपावरका शेयर धनीले ३ दशमलव ५७ प्रतिशतले कमाउँदा नेपाल हाइड्रो डेभलपर्स ७ दशमलव ९, मल्टीप्रपोज फाइनान्स कम्पनी लिमिटेड ६ दशमलव ९७, कर्णाली विकास बैंक ६ दशमलव ४५, जनउत्थान सामुदायिक लघुवित्त विकास बैंक ६ दशमलव ३५ र कर्पोरेट विकास बैंकका शेयरधनीले ६ दशमलव ३४ प्रशितले गुमाएका छन्। (रासस)

लोकप्रिय

तेल ट्याङ्कर आक्रमणमा इरानमाथि आशंका

तेल ट्याङ्कर आक्रमणमा इरानमाथि आशंका

२०७६, ३२ जेष्ठ शनिबार १७:५०

‘बादल दाई दास बनेर बाँच्नु छैन’

‘बादल दाई दास बनेर बाँच्नु छैन’

२०७६, ३२ जेष्ठ शनिबार ०७:४०

प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रम: रकम सक्न बहाना खोज्दै जनप्रतिनिधि

प्रधानमन्त्री रोजगार कार्यक्रम: रकम सक्न बहाना खोज्दै जनप्रतिनिधि

२०७६, १ असार आईतवार १९:०९

वरिष्ठ कलाकार मिनबहादुर शाहीको निधन

वरिष्ठ कलाकार मिनबहादुर शाहीको निधन

२०७६, ३२ जेष्ठ शनिबार ११:५५

गर्मीले विद्यार्थी ढल्न थालेपछि विद्यालय बन्द

गर्मीले विद्यार्थी ढल्न थालेपछि विद्यालय बन्द

२०७६, ३२ जेष्ठ शनिबार १८:५९

नेकपा विप्लवका घाइते कार्यकर्ताको निधन

नेकपा विप्लवका घाइते कार्यकर्ताको निधन

२०७६, ३२ जेष्ठ शनिबार १४:१९

गरिबका लागि बनाइएका अपार्टमेन्टमा सुरक्षागार्ड र प्रहरी बिट !

गरिबका लागि बनाइएका अपार्टमेन्टमा सुरक्षागार्ड र प्रहरी बिट !

२०७६, १ असार आईतवार २०:४७

नाँच

नाँच

२०७६, ३२ जेष्ठ शनिबार १२:३५

सगरमाथाको काखमा योग दिवस (फोटोफिचर)

सगरमाथाको काखमा योग दिवस (फोटोफिचर)

२०७६, १ असार आईतवार १३:३८

हङकङ सरकारले सुपुर्दगी विधेयक स्थगित गर्‍यो

हङकङ सरकारले सुपुर्दगी विधेयक स्थगित गर्‍यो

२०७६, ३२ जेष्ठ शनिबार १४:५१

योजनाबद्ध शोषणको युग

योजनाबद्ध शोषणको युग

२०७६, ३२ जेष्ठ शनिबार १८:१२

उपभोक्ता समितिले सय रुपैयाँको काम गर्दैनः मेयर सरावगी

उपभोक्ता समितिले सय रुपैयाँको काम गर्दैनः मेयर सरावगी

२०७६, ३२ जेष्ठ शनिबार १४:२८

बजेट बनाउन व्यस्त कर्णाली प्रदेश सरकार

बजेट बनाउन व्यस्त कर्णाली प्रदेश सरकार

२०७६, ३२ जेष्ठ शनिबार १३:४६

बाँचुञ्जेल नेता बन्ने पराकाष्ठा

बाँचुञ्जेल नेता बन्ने पराकाष्ठा

२०७६, ३२ जेष्ठ शनिबार ०६:५९

सरकारले दुई तिहाईको दम्भ नदेखाउँदा हुन्छ : प्रमोद साह

सरकारले दुई तिहाईको दम्भ नदेखाउँदा हुन्छ : प्रमोद साह

२०७६, १ असार आईतवार ११:३८