वीरगञ्ज – मुलुककै सबैभन्दा ठूलो औद्योगिक कोरिडोरको रूपमा रहेको वीरगञ्ज–पथलैयाका उद्योगीहरू सडक विभागबाट असन्तुष्ट देखिएका छन् । उनीहरूले सडक विभागले वीरगञ्जदेखि गण्डकसम्म सडक विस्तारका क्रममा निर्माण गरिरहेको नालाको डिजाइन त्रुटिपूर्ण रहेको भन्दै विरोध जनाएका हुन् ।

वीरगञ्जमा आयोजित छलफलमा वीरगञ्ज उद्योग वाणिज्य संघका पूर्वअध्यक्ष प्रदिप केडियाले यदि सडक विभागले नालाको डिजाइनमा सुधार गरेन भने यस औद्योगिक कोरिडोरको खर्बौंको लगानी जोखिममा पर्ने बताए । उनले भने, ‘उद्योग क्षेत्रको पानी कहाँ, कुन बाटो निकास हुने हो, त्यो कुरा सडक विभागले ख्याल गरेको छैन, व्यापारिक मार्ग विस्तार आयोजना पथलैया कार्यालयले पथलैयादेखि परवानीपुरसम्म ६ लेन र परवानीपुरदेखि गण्डकसम्म चार लेन सडक बनाउँदा निकै समस्या उत्पन्न भएको छ।’

यस विषयमा राज्यका अन्य निकाय पनि मौन रहेको उनको भनाइ थियो । पहिले सडक छेउमा नाला नहुँदा सडकको पूर्व र पश्चिमपट्टिबाट पानी बग्ने गरेको थियो । पथलैया–सिमरातिरको पानी जितपुरका लालका पुलनिर लालका खोलामा झर्थ्याे भने जितपुर, नितनपुरतिरका उद्योगको पानी किया सोतीमा र परवानीपुरदेखि गण्डकसम्मका उद्योगको पानी गण्डक नहरमा आउने गर्थ्याे । तर, हालको नाला निर्माणले करिब २ सय उद्योग प्रत्यक्ष रूपमा प्रभावित हुने वीरगञ्जका अर्का उद्योगी अशोक टेमानीले बताए ।

उनले सरकारले सडकको पानी मात्र निकास गर्न यदि सडकको छेउमा नाला निर्माण गरिरहेको छ भने गलत काम हो र यसले यस औद्योगिक कोरिडोरमा ठूलो जोखिम नित्याउने खतरा रहेको बताए । साथै, नालाकै कारण उद्योगवरपर क्षेत्रको बस्तीबाट आउने पानी पनि यदि सहजै नालामा झरेन भने बस्ती डुबानको खतरा पनि रहेको उद्योगीहरूको अनुमान छ ।

यस विषयमा व्यापारिक मार्गका प्रमुख इन्जियिनर सञ्जय मिश्रासँग कुरा गर्दा उनले सडकको पानी निकासका लागि मात्र नाला निर्माण गरिएको र उद्योगभित्रबाट विसर्जित पानी उद्योग व्यवस्थापनले के गर्ने भन्नेबारेमा आफैँ सचेत हुन र व्यवस्थापन मिलाउन आग्रह गरे । उनले भने, ‘डिजाइन त्रुटिपूर्ण छैन, पर्सेप्सन गलत छ,’ उनले भने, ‘हामीले सडकको पानी झार्न नाला बनाएका छौँ, उद्योगको पानीलाई इन्टरटेन गरिँदैन ।’

यसैबीच, वीरगञ्ज उद्योग वाणिज्य संघले भोलि बिहीबार दिउँसो ३ बजे पर्सा–बाराका प्रमुख जिल्ला अधिकारी, प्रहरी उपरीक्षक (नेपाल प्रहरी, सशस्त्र) तथा व्यापारिक मार्ग विस्तार आयोजनाका अधिकारी र उद्योगीबीचमा अन्तर्क्रिया राखेको छ । आजको कार्यक्रम वीरगञ्ज उद्योग वाणिज्य संघका अध्यक्ष गोपाल केडियाको अध्यक्षतामा भएको थियो ।

लोकप्रिय

टोनी कक्कडको नयाँ गीतमा देखिन् उर्वशी रौतेला

टोनी कक्कडको नयाँ गीतमा देखिन् उर्वशी रौतेला

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १७:२१

स्याउ उत्पादनमा वृद्धीः कृषकलाई बजार अभाव

स्याउ उत्पादनमा वृद्धीः कृषकलाई बजार अभाव

२०७६, २९ भाद्र आईतवार १७:४०

अमेरिका–उत्तर कोरिया वार्ता तत्कालै सम्भवत नहुने

अमेरिका–उत्तर कोरिया वार्ता तत्कालै सम्भवत नहुने

२०७६, ३१ भाद्र मंगलवार १७:३०

अक्षय कुमारको फिल्मले पहिलाेपल्ट कमायो दुई सय करोड

अक्षय कुमारको फिल्मले पहिलाेपल्ट कमायो दुई सय करोड

२०७६, २९ भाद्र आईतवार ११:०७

जहाज कुराउँछन् नेता

जहाज कुराउँछन् नेता

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १०:००

ईपीएलको प्रत्यक्ष प्रसारण भारतीय टेलिभिजन च्यानल ‘डी स्पोर्ट्स’मा

ईपीएलको प्रत्यक्ष प्रसारण भारतीय टेलिभिजन च्यानल ‘डी स्पोर्ट्स’मा

२०७६, ३१ भाद्र मंगलवार १६:००

च्याम्पियन्स लिगको पहिलो खेलबाट मैदान फर्कँदै मेस्सी

च्याम्पियन्स लिगको पहिलो खेलबाट मैदान फर्कँदै मेस्सी

२०७६, ३१ भाद्र मंगलवार १२:०४

फास्ट ट्र्याक हुँदै काठमाडौँमा पाइपलाइनबाट तेल

फास्ट ट्र्याक हुँदै काठमाडौँमा पाइपलाइनबाट तेल

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १०:४३

हतियारधारी समूहद्धारा एक वृद्ध दम्पती लुटिए।

हतियारधारी समूहद्धारा एक वृद्ध दम्पती लुटिए।

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १८:१५

किन तुहिन्छ गर्भ : यसलाई राेकथाम गर्न निम्न विषयमा ध्यान दिनुपर्छ

किन तुहिन्छ गर्भ : यसलाई राेकथाम गर्न निम्न विषयमा ध्यान…

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १७:३४

नेपालमा गरेको सबै लगानी फिर्ता लैजान कोरियाली दूतावासलाई सरकारको निर्देशन

नेपालमा गरेको सबै लगानी फिर्ता लैजान कोरियाली दूतावासलाई सरकारको निर्देशन

२०७६, ३१ भाद्र मंगलवार ०९:२१

‘नेपालको परराष्ट्र नीति भारतको विपक्षमा’

‘नेपालको परराष्ट्र नीति भारतको विपक्षमा’

२०७६, २९ भाद्र आईतवार ०९:२५

जलाउदै गरिएकोे शव प्रहरी नियन्त्रणमा

जलाउदै गरिएकोे शव प्रहरी नियन्त्रणमा

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १७:४७

१ करोड भन्दा बढीको लागतमा सिसीटिभी जडान

१ करोड भन्दा बढीको लागतमा सिसीटिभी जडान

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १७:३१

फिल्म ‘कबड्डी कबड्डी कबड्डी’ टिमले गर्याे रंगशाला निर्माणमा सहयोग

फिल्म ‘कबड्डी कबड्डी कबड्डी’ टिमले गर्याे रंगशाला निर्माणमा सहयोग

२०७६, ३१ भाद्र मंगलवार १४:०७