काठमाडौँ – लगातार ओरालो लागेको शेयर बजारमा कारोवारमापक नेप्से परिसूचक आज आइतबार पनि दोहोरो अङ्कले घटेको छ। नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार कारोवारमापक नेप्से परिसूचक ११ दशलमव ३६ बिन्दुले घटेर १ हजार २ सय ५८ दशलमव २७ मा पुगेको छ।

ठूला कम्पनीको शेयर कारोवार मापन गर्ने सेन्सेटिभ परिसूचक १ दशलमव ८७ बिन्दुले घटेर २ सय ६९ दशलमव ९७ अङ्कमा पुगेको छ। नेप्से परिसूचक घटे पनि कारोवार रकममा भने सामान्य वृद्धि भएको छ। कूल १ सय ७४ कम्पनीको १४ लाख ७३ हजार ८सय ८ कित्ता शेयर रू ४७ करोड २५ लाख २० हजार ८ सय ११ मा खरीद विक्री भएका छन्।

स्टकका अनुसार कारोवार भएका कुल १२ उपसमूहकै शेयर ओरालो लागेको छ। बैंकिङ ७ दशलमव १३, होटल २७ दशलमव ५७, विकास बैंक ११ दशलमव ९२, जलविद्युत् १० दशलमव ८१, वित्त ६ दशलमव ७१, निर्जीवन बीमा १ सय ११ दशलमव ३, उत्पादन ७ दशलमव १३, लघुवित्त ३० दशलमव २, जीवन बीमा ३५ दशलमव ४५ र सामूहिक लगानी कोष शून्य दशलमव ३ बिन्दुले घटेको छ।

कारोवारका आधारमा आज नेपाल बैंक लिमिटेड शीर्ष स्थानमा रहेको छ। सो बैंकको प्रतिकित्ता रू. ३ सय २४ को दरले रू. २ करोड ९५ लाख ८० हजार ५ सय ६४ मा कारोबार भयो। यस्तै, शिवम् सिमेन्टको प्रतिकित्ता रू. ६ सय ४६ मा रू. २ करोड ५५ लाख १६ हजार ५ सय ७८, सिद्धार्थ बैंक रू. २ करोड ५४ लाख ६६ हजार ७ सय ६८, कृषि विकास बैंक प्रतिकित्ता रू. ४ सय ४ मा रू. १ करोड ८१ लाख ६७ हजार ६ सय २१ र एनआईसी एशिया बैंकको प्रतिकित्ता रू. ४ सय ५१ मा रू. १ करोड ६० लाख ९० हजार ९ सय ४० मूल्यमा शेयर खरिद विक्री भएका छन्।

स्टकका अनुसार नेपाल एग्रो लघुवित्त वित्तीय संस्थाका शेयरधनीले ६ दशलमव ७५ प्रतिशतले कमाएकf छन्। यस्तै, गणपति माइक्रोफाइनान्स वित्तीय संस्था ६ दशलमव ५९, गुराँस लघुवित्त वित्तीय संस्था ४ दशलमव ८९, हिमालयन ऊर्जा विकास कम्पनी ४ दशलमव ११, सपोर्ट माइक्रोफाइनान्स वित्तीय संस्था ३ दशलमव ८३ र पञ्चकन्या माइ हाइड्रोपावर कम्पनीका शेयरधनीले २ दशलमव ६८ प्रतिशतले कमाएका छन्।

यसैगरी महिला सहयात्रा माइक्रोफाइनान्स वित्तीय संस्था ७ दशलमव ८७, विजय लघुवित्त वित्तीय संस्था ६ दशलमव ६०, आँखु खोला जलविद्युत् कम्पनी कम्पनी ६ दशलमव २५, लक्ष्मी लघुवित्त वित्तीय संस्था ६ दशलमव २०, नेशनल माइक्रोफाइनान्स वित्तीय संस्था ५ दशलमव ९५, जनउत्थान सामुदायिक लघुवित्त वित्तीय संस्था ५ दशलमव ७६ र मिथिला लघुवित्त वित्तीय संस्थाका शेयरधनीले ५ दशलमव ४२ प्रतिशतले गुमाएका छन्।

स्टकमा आज दुई कम्पनीको शेयर मूल्य समायोजना भएको छ। सगरमाथा इन्स्योरेन्स कम्पनीले ६८ प्रतिशत शेयर लाभांश प्रदान गरेपछि प्रतिकित्ता रू ६ सय ८१ मा मूल्य समायोजन गरेको हो। कम्पनीको औसत बजार मूल्य रू. १ हजार १५ रहेको छ।

त्यस्तैगरी, कामना सेवा विकास बैंकको पनि शेयर मूल्य समायोजन भएको छ। बैंकले १ दशमलव ५० प्रतिशत शेयर लाभांश प्रदान गरेपछि प्रतिकित्ता रू. १ सय ६२ मा मूल्य समायोजन भएको हो। बैंकको औसत शेयर मूल्य रू. १ सय ६९ रहेको छ। (रासस)

लोकप्रिय

चन्दा उठाउनाले विद्यार्थी आन्दोलन कमजाेर बन्यो: अनेरास्ववियू

चन्दा उठाउनाले विद्यार्थी आन्दोलन कमजाेर बन्यो: अनेरास्ववियू

२०७६, २ श्रावण बिहीबार १९:१७

बहिरा कलाकार सुजल बमको ‘झिमझिम परेली’ गीत सार्वजनिक

बहिरा कलाकार सुजल बमको ‘झिमझिम परेली’ गीत सार्वजनिक

२०७६, ३ श्रावण शुक्रबार १९:३९

पूर्णकलाको स्वरमा ‘काँकरीको अचार’ तीजगीत सार्वजनिक

पूर्णकलाको स्वरमा ‘काँकरीको अचार’ तीजगीत सार्वजनिक

२०७६, २ श्रावण बिहीबार ०९:०८

बुद्ध मूर्ति तोडफोड

बुद्ध मूर्ति तोडफोड

२०७६, २ श्रावण बिहीबार ११:३५

विद्यालयको निर्माणाधीन भवनमा आगजनी (फोटोफिचर)

विद्यालयको निर्माणाधीन भवनमा आगजनी (फोटोफिचर)

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १८:०५

मोतिहारीबाट छाडिएको डिजेल आज अमलेखगन्ज आइपुग्ने

मोतिहारीबाट छाडिएको डिजेल आज अमलेखगन्ज आइपुग्ने

२०७६, २ श्रावण बिहीबार ०६:३५

‘नरहरीनाथ गाउँपालिकाको सडक निर्माण कार्य पुन: शुरु’

‘नरहरीनाथ गाउँपालिकाको सडक निर्माण कार्य पुन: शुरु’

२०७६, २ श्रावण बिहीबार ०८:४८

भैँसीले बचाएको १४ जनाको परिवार

भैँसीले बचाएको १४ जनाको परिवार

२०७६, २ श्रावण बिहीबार २०:१९

‘विद्युत् प्राधिकरणले सूचना लुकाएर अपराध गरेको छ’

‘विद्युत् प्राधिकरणले सूचना लुकाएर अपराध गरेको छ’

२०७६, ३ श्रावण शुक्रबार १९:२०

नेपालले स्वनिर्णय गर्ने आधार गुमाएको त्यो दिन

नेपालले स्वनिर्णय गर्ने आधार गुमाएको त्यो दिन

२०७६, २ श्रावण बिहीबार १४:३५

‘अछुत जून’ र ‘मनको पहिरो’ सार्वजनिक

‘अछुत जून’ र ‘मनको पहिरो’ सार्वजनिक

२०७६, २ श्रावण बिहीबार ०९:३०

जुम्लामा वडाध्यक्ष कुटिए, प्रहरी लखेटिए

जुम्लामा वडाध्यक्ष कुटिए, प्रहरी लखेटिए

२०७६, ३ श्रावण शुक्रबार १२:०८

सुदूरपश्चिममा पनि ढुवानी सेवा ठप्प

सुदूरपश्चिममा पनि ढुवानी सेवा ठप्प

२०७६, ३ श्रावण शुक्रबार १९:२५

कुलमान घिसिङले फट्याइँ गर्न थाले

कुलमान घिसिङले फट्याइँ गर्न थाले

२०७६, २ श्रावण बिहीबार १९:२९

गर्भपतन गराउँदा किशोरीको मृत्यु, प्रेमी पक्राउ

गर्भपतन गराउँदा किशोरीको मृत्यु, प्रेमी पक्राउ

२०७६, ४ श्रावण शनिबार १७:२७