काठमाडौँ – लगातार ओरालो लाग्दै आएको शेयर बजारमा कारोवारमापक नेप्से परिसूचकमा आज साेमबार भने सामान्य सुधार देखिएको छ। नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से परिसूचक २ दशमलव ६३ बिन्दुले वृद्धि भई १ हजार २ सय ६० दशमलव ९० अङ्कमा पुगेको छ। त्यस्तै ठूला कम्पनीका कारोवार मापन गर्ने सेन्सेटिभ परिसूचक शून्य दशमलव २९ ले वृद्धि भई २ सय ७० दशमलव २६ अङ्कमा पुगेको छ। परिसूचक सामान्य सुधार भए पनि कारोवार रकम भने घटेको छ।

कूल १ सय ७३ कम्पनीका १३ लाख ७३ हजार १ सय ३० कित्ता शेयर रू. ४० करोड ३५ लाख ३८ हजार १ सय ४७ मा खरिद विक्री भएको छ। स्टकका अनुसार कूल ११ उपसमूहको कारोवार भएकामा आज तीन उपसमूहको शेयर घटेको छ भने आठ उपसमूहको शेयर बढेको छ।

विकास बैंक २ दशमलव ७६, लघुवित्त ३ दशमलव १९ र जीवन बीमा १८ दशमलव ८४ बिन्दुले घट्दा बैंकिङ १ दशमलव ७, होटल १२ दशमलव ८८, जलविद्युत् ८ दशमलव ८९, वित्त २ दशमलव ६, निर्जीवन बीमा ३७ दशमलव २७, उत्पादन २८ दशमलव ३२, अन्य २ दशमलव २७ र सामूहिक लगानी कोष शून्य दशमलव ५ अङ्कले बढेको छ।

स्टकका अनुसार नेपाल बैंक लिमिटेडको सबैभन्दा बढी शेयर कारोवार भएको छ। बैंकको प्रतिकित्ता रू ३ सय २४ का दरले रू. ३ करोड २९ लाख ३ हजार ३ सय २० मा कारोवार भई शीर्ष स्थानमा रहेको छ। यस्तै, शिवम् सिमेन्ट प्रतिकित्ता रू. ६ सय ५६ का दरले रू. ३ करोड २२ लाख ७८ हजार ४ सय ८१, प्रभू बैंक प्रतिकित्ता रू. २ सय ६६ का दरले रू. २ करोड ३१ लाख २९ हजार २ सय ८१, सिद्धार्थ बैंक लिमिडेट प्रतिकित्ता रू. ३ सय २० का दरले रू. १ करोड ८२ लाख ४८ हजार ९२, कृषि विकास बैंक प्रतिकित्ता रू. ४ सय ३ का दरले रू. १ करोड ७३ लाख ६२ हजार २ सय ९८ मा कारोवार भई शीर्ष स्थानमा रहेकाे छ।

अरुण भ्याली हाइड्रो पावर कम्पनीका शेयरधनीले ६ दशमलव ७३ प्रतिशतले कमाउँदा गुर्खाज फाइनान्स ५ दशमलव १३, गुराँस लघुवित्त वित्तीय संस्था ४ दशमलव ९६, नेपाल एग्रो लघुवित्त वित्तीय संस्था ४ दशमलव ८९ र सिद्धार्थ इक्विटी  ओरियन्टेड स्किमका लगानीकर्ताले ४ दशमलव ४६ प्रतिशतले कमाएका छन्।

त्यस्तै, ग्लोबल आईएमई लघुवित्त वित्तीय संस्था ४ दशमलव ८, युनियन हाइड्रो पावर लिमिटेड ४ दशमलव ६६, गुडविल फाइनान्स कम्पनी ४ दशमलव ४७, सपोर्ट माइक्रोफाइनान्स वित्तीय संस्था ४ दशमलव ३७ र समिट लघुवित्त वित्तीय संस्थाका शेयरधनीले ३ दशमलव ८४ प्रतिशतले गुमाएका छन्। यस्तै स्टकमा आज नबिल बैंक लिमिटेडको ९६ लाख ८६ हजार २ सय ४४ कित्ता शेयर लाभांश सूचीकृत भएको छ। (रासस)

लोकप्रिय

भरपर्दो सुरक्षा आवश्यक : मन्त्री थापा

भरपर्दो सुरक्षा आवश्यक : मन्त्री थापा

२०७६, २७ कार्तिक बुधबार १८:०५

बाल गायिका कमला घिमिरेको पहिलो गीत ‘चिया छानेको’ (भिडियो सहित)

बाल गायिका कमला घिमिरेको पहिलो गीत ‘चिया छानेको’ (भिडियो सहित)

२०७६, २७ कार्तिक बुधबार ११:०८

चिकित्सक सङ्घको अध्यक्षमा कार्कीको उम्मेदवारी

चिकित्सक सङ्घको अध्यक्षमा कार्कीको उम्मेदवारी

२०७६, २८ कार्तिक बिहीबार २०:२१

दिल्लीले रिलिज नगरे आर्थिक घाटामा सन्दीप!

दिल्लीले रिलिज नगरे आर्थिक घाटामा सन्दीप!

२०७६, २८ कार्तिक बिहीबार १४:२४

चौथो सफलतासँगै भारत बीविरुद्ध नेपाल हाबी

चौथो सफलतासँगै भारत बीविरुद्ध नेपाल हाबी

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार १५:०३

भारतविरुद्ध नेपाललाई पहिलो सफलता

भारतविरुद्ध नेपाललाई पहिलो सफलता

२०७६, २८ कार्तिक बिहीबार १४:१२

कीर्तिपुरमा सचिन तेन्दुल्कर र विनोद दासको टिमबीच खेल हुँदै

कीर्तिपुरमा सचिन तेन्दुल्कर र विनोद दासको टिमबीच खेल हुँदै

२०७६, २८ कार्तिक बिहीबार १७:४५

चेपाङ बस्तीमा सुविधासम्पन्न विद्यालय भवन

चेपाङ बस्तीमा सुविधासम्पन्न विद्यालय भवन

२०७६, २७ कार्तिक बुधबार १७:२२

कलाकारलाई  झुटो प्रचार गर्ने विरुद्ध कारवाहीको माग गर्दै बिमाकुमारी दुरा मिडियामा

कलाकारलाई  झुटो प्रचार गर्ने विरुद्ध कारवाहीको माग गर्दै बिमाकुमारी दुरा…

२०७६, २७ कार्तिक बुधबार १३:२२

पारस र सन्दीपसहित साग खेल्ने क्रिकेट टोलीको घोषणा

पारस र सन्दीपसहित साग खेल्ने क्रिकेट टोलीको घोषणा

२०७६, २८ कार्तिक बिहीबार १९:१९

नेपाली भूमि नमिचेको चीनको स्पष्टोक्ति, आपसी समझदारीमा सीमा विवाद मिलाउन सुझाव

नेपाली भूमि नमिचेको चीनको स्पष्टोक्ति, आपसी समझदारीमा सीमा विवाद मिलाउन…

२०७६, २८ कार्तिक बिहीबार १८:३३

रानीको भिन्न अवतार चलचित्र ‘मर्दानी–२’ मा

रानीको भिन्न अवतार चलचित्र ‘मर्दानी–२’ मा

२०७६, २८ कार्तिक बिहीबार १७:२६

लता मंगेशकरको निधन नभएको र हल्ला नफैलाउन परिवारको आग्रह

लता मंगेशकरको निधन नभएको र हल्ला नफैलाउन परिवारको आग्रह

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार ००:१५

किशोरी बलात्कार गर्नेलाई सात वर्ष जेल

किशोरी बलात्कार गर्नेलाई सात वर्ष जेल

२०७६, २९ कार्तिक शुक्रबार ०९:४५

भारतविरुद्ध नेपाललाई दोस्रो सफलता

भारतविरुद्ध नेपाललाई दोस्रो सफलता

२०७६, २८ कार्तिक बिहीबार १४:२८