वीरगञ्ज – नेशनल मेडिकल कलेज वीरगञ्जमा कार्यरत चिकित्सक डा. नीलम साहले आफ्नै श्रीमानले आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा अचानक पुगेर ताण्डव मच्चाएकी छिन्। उनले गरेको पत्रकार सम्मेलनको दुई दिन नबित्दै श्रीमान् डा. राजेश साहले पनि आज बुधबार पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरेका छन्। उक्त कार्यक्रमस्थलमै पुगेर डा. नीलमले विभिन्न आरोप लगाउँदै श्रीमानकाे भनाइलाई खण्डन गर्दै उनीसँगै जीवनभरि बाँच्ने बताएकी हुन्।

कार्यक्रम सकेर जाने बेलामा डा. राजेश साहलाई आफ्नो पछ्यौरामा केही बेर बाँधी उनलाई जबर्जस्ती नियन्त्रणमा लिएकी थिइन्। डा. नीलमले भनिन्, ‘म तपाईंको शरीरको सर्ट हो ? जुन बेला मन लाग्यो लगायो, जुन बेला मन लाग्यो फुकालेर फाल्यो।’

पत्रकार सम्मेलनमा कडा र आक्रोशित रूपमा प्रस्तुत भएकी डा. नीलमले हर हालतमा डा. राजेशकै पत्नी भएर जीवनभरि बाँच्न चाहेको खुलासा गरिन्। ‘तपाईं भन्नुहुन्छ, म सँगै बस्दिनँ, तर म तपाईंसंगै बस्छु, तपाईंकै टाउकोमा चढेर बस्छु,’ घरपरिवारबाट माया नपाएको चर्चा गर्दै उनले भनिन्,‘तपाईं कोकोसँग के गरी टाढा बस्नुहुन्छ, सबै मलाई थाहा छ।’

यता, पत्रकार सम्मेलनमा डा. राजेशले कुनै पनि हालतमा पत्नी डा. नीलम साहलाई स्वीकार्न नसक्ने बताए। डा. नीलमका कारण आफ्नो चरित्रहत्या भएको र घरपरिवारको इज्जतसमेत खराब भएकाले अब उनीसँग बस्न नसक्ने भनाइ डा. राजेशको थियो। उनले चीनमा दुवै जना डाक्टरी पढिरहेको अवस्थामै डा. नीलम अर्कै केटासँग जान खोजेको खुलासा पनि गरे। उनले डा. नीलमलाई घरेलु हिंसा नगरेको दाबी गर्दै भने, ‘म सधैँ वीरगञ्जबाहिर नै बस्थेँ, कसरी र कुन अवस्थामा डा. निलमलाई मैले घरेलु हिंसा गरेँ।’

‘डा. नीलमले मिडियामार्फत पति तथा ससुरालाई स्वागत गर्न चाहेकी छु भनेर भनेकी छिन्,’ डा राजेशले भने, ‘मिडियाले के गर्छ ? श्रीमान्लाई खोजेर ल्याउँछ, उनले के बाँकी राखेकी छिन् र ? सबै सखाप पारेकी छिन्।’ डा. नीलमलाई २ करोडको धम्की र सांघातिक हमला गराउने प्रयाससमेत नगरेको उनको दाबी थियो।

डाक्टर दम्पतीको सम्बन्धविच्छेद र अंशको मुद्दा अहिले पर्सा जिल्ला अदालतमा विचारधीन अवस्थामा छ। वीरगञ्ज– ८, मास्थानका डा. राजेशसँग बारा मटिअर्वाकी डा. नीलमको ७ वर्षपहिले मागी विवाह भएको थियो। चिकित्सा शास्त्रको पढाइका क्रममा दुवैको पारिवारिक सम्धन्ध चिसिँदै गएको थियो। हाल विगत ६ महिनादेखि दुवैबीच पतिकै घरमा बस्ने विषयमा विवाद शुरू भएको छ। डा. नीलमले संरक्षनात्मक आदेशका लागि अदालतमा दिएको मुद्दामा अदालतले वैशाख १६ गते बस्न र खान दिने गरी संरक्षनात्मक आदेश दिएपछि पतिकै घरमा डा. नीलम बस्दै आएकी छिन्। जेठ २६ गते ससुरा पक्षले घरको ताल्चा तोडेर डा. नीलमसँग दुव्र्यवहार गरेको यसअघिको पत्रकार सम्मेलनमा डा. नीलमले बताएकी थिइन्।

लोकप्रिय

दलित महिलाको जीवन सङ्घर्षमा आधारित कथा ‘दुलारी’ सार्वजानिक

दलित महिलाको जीवन सङ्घर्षमा आधारित कथा ‘दुलारी’ सार्वजानिक

२०७६, २२ मंसिर आईतवार १८:४७

फुटबलमा बंगलादेशसँग भिड्दै नेपाल, फाइनल पुग्ने लक्ष्य

फुटबलमा बंगलादेशसँग भिड्दै नेपाल, फाइनल पुग्ने लक्ष्य

२०७६, २२ मंसिर आईतवार १०:३४

द्रुतमार्ग पाँच वर्षभित्र सक्ने गरी समष्टिगत गुरुयोजना

द्रुतमार्ग पाँच वर्षभित्र सक्ने गरी समष्टिगत गुरुयोजना

२०७६, २३ मंसिर सोमबार १९:१७

भारतविरुद्ध हारको बदला लिँदै ऐतिहासिक स्वर्ण जित्ने दाउमा नेपाल

भारतविरुद्ध हारको बदला लिँदै ऐतिहासिक स्वर्ण जित्ने दाउमा नेपाल

२०७६, २३ मंसिर सोमबार ११:०२

महिनावारी समयमै गराउने घरेलु उपाय

महिनावारी समयमै गराउने घरेलु उपाय

२०७६, २३ मंसिर सोमबार १४:२९

चाया हटाउने घरेलु उपाय

चाया हटाउने घरेलु उपाय

२०७६, २२ मंसिर आईतवार १४:३९

लज्जावती झारः जण्डिस र मधुमेहको एक अचुक औषधी

लज्जावती झारः जण्डिस र मधुमेहको एक अचुक औषधी

२०७६, २३ मंसिर सोमबार ११:४०

चौथो स्वर्ण जित्दै गौरिकाले रचिन् यस्ताे कीर्तिमान

चौथो स्वर्ण जित्दै गौरिकाले रचिन् यस्ताे कीर्तिमान

२०७६, २३ मंसिर सोमबार १७:४०

कोदो भित्र्याउन व्यस्त किसान

कोदो भित्र्याउन व्यस्त किसान

२०७६, २२ मंसिर आईतवार १७:३०

इलामको किवी बेच्न एक्स्पो आयोजना गरिदैं

इलामको किवी बेच्न एक्स्पो आयोजना गरिदैं

२०७६, २३ मंसिर सोमबार १७:४१

फुटबलको फाइनलमा भुटानसँग भिड्दै नेपाल, स्वर्ण जित्ने लक्ष्य

फुटबलको फाइनलमा भुटानसँग भिड्दै नेपाल, स्वर्ण जित्ने लक्ष्य

२०७६, २४ मंसिर मंगलवार ०७:१५

भ्रष्टाचारविरुद्ध अख्तियारको सक्रियता, पाँच हजार उजुरी थपिए

भ्रष्टाचारविरुद्ध अख्तियारको सक्रियता, पाँच हजार उजुरी थपिए

२०७६, २३ मंसिर सोमबार ०७:१८

रिचार्ज कार्डको पिन नम्बर मेटिएको अवस्थामा पनि रिचार्ज गर्न यसो गर्नुहोस्

रिचार्ज कार्डको पिन नम्बर मेटिएको अवस्थामा पनि रिचार्ज गर्न यसो…

२०७६, २४ मंसिर मंगलवार १३:५२

हल्ट पुरस्कारको लागि टियुबाट एनसीसीको Substyro टिम विजयी

हल्ट पुरस्कारको लागि टियुबाट एनसीसीको Substyro टिम विजयी

२०७६, २२ मंसिर आईतवार १५:५८

बंगलादेशलाई पराजित गर्दै नेपाल फाइनलमा

बंगलादेशलाई पराजित गर्दै नेपाल फाइनलमा

२०७६, २२ मंसिर आईतवार १९:०९