वीरगञ्ज – नेशनल मेडिकल कलेज वीरगञ्जमा कार्यरत चिकित्सक डा. नीलम साहले आफ्नै श्रीमानले आयोजना गरेको पत्रकार सम्मेलनमा अचानक पुगेर ताण्डव मच्चाएकी छिन्। उनले गरेको पत्रकार सम्मेलनको दुई दिन नबित्दै श्रीमान् डा. राजेश साहले पनि आज बुधबार पत्रकार सम्मेलनको आयोजना गरेका छन्। उक्त कार्यक्रमस्थलमै पुगेर डा. नीलमले विभिन्न आरोप लगाउँदै श्रीमानकाे भनाइलाई खण्डन गर्दै उनीसँगै जीवनभरि बाँच्ने बताएकी हुन्।

कार्यक्रम सकेर जाने बेलामा डा. राजेश साहलाई आफ्नो पछ्यौरामा केही बेर बाँधी उनलाई जबर्जस्ती नियन्त्रणमा लिएकी थिइन्। डा. नीलमले भनिन्, ‘म तपाईंको शरीरको सर्ट हो ? जुन बेला मन लाग्यो लगायो, जुन बेला मन लाग्यो फुकालेर फाल्यो।’

पत्रकार सम्मेलनमा कडा र आक्रोशित रूपमा प्रस्तुत भएकी डा. नीलमले हर हालतमा डा. राजेशकै पत्नी भएर जीवनभरि बाँच्न चाहेको खुलासा गरिन्। ‘तपाईं भन्नुहुन्छ, म सँगै बस्दिनँ, तर म तपाईंसंगै बस्छु, तपाईंकै टाउकोमा चढेर बस्छु,’ घरपरिवारबाट माया नपाएको चर्चा गर्दै उनले भनिन्,‘तपाईं कोकोसँग के गरी टाढा बस्नुहुन्छ, सबै मलाई थाहा छ।’

यता, पत्रकार सम्मेलनमा डा. राजेशले कुनै पनि हालतमा पत्नी डा. नीलम साहलाई स्वीकार्न नसक्ने बताए। डा. नीलमका कारण आफ्नो चरित्रहत्या भएको र घरपरिवारको इज्जतसमेत खराब भएकाले अब उनीसँग बस्न नसक्ने भनाइ डा. राजेशको थियो। उनले चीनमा दुवै जना डाक्टरी पढिरहेको अवस्थामै डा. नीलम अर्कै केटासँग जान खोजेको खुलासा पनि गरे। उनले डा. नीलमलाई घरेलु हिंसा नगरेको दाबी गर्दै भने, ‘म सधैँ वीरगञ्जबाहिर नै बस्थेँ, कसरी र कुन अवस्थामा डा. निलमलाई मैले घरेलु हिंसा गरेँ।’

‘डा. नीलमले मिडियामार्फत पति तथा ससुरालाई स्वागत गर्न चाहेकी छु भनेर भनेकी छिन्,’ डा राजेशले भने, ‘मिडियाले के गर्छ ? श्रीमान्लाई खोजेर ल्याउँछ, उनले के बाँकी राखेकी छिन् र ? सबै सखाप पारेकी छिन्।’ डा. नीलमलाई २ करोडको धम्की र सांघातिक हमला गराउने प्रयाससमेत नगरेको उनको दाबी थियो।

डाक्टर दम्पतीको सम्बन्धविच्छेद र अंशको मुद्दा अहिले पर्सा जिल्ला अदालतमा विचारधीन अवस्थामा छ। वीरगञ्ज– ८, मास्थानका डा. राजेशसँग बारा मटिअर्वाकी डा. नीलमको ७ वर्षपहिले मागी विवाह भएको थियो। चिकित्सा शास्त्रको पढाइका क्रममा दुवैको पारिवारिक सम्धन्ध चिसिँदै गएको थियो। हाल विगत ६ महिनादेखि दुवैबीच पतिकै घरमा बस्ने विषयमा विवाद शुरू भएको छ। डा. नीलमले संरक्षनात्मक आदेशका लागि अदालतमा दिएको मुद्दामा अदालतले वैशाख १६ गते बस्न र खान दिने गरी संरक्षनात्मक आदेश दिएपछि पतिकै घरमा डा. नीलम बस्दै आएकी छिन्। जेठ २६ गते ससुरा पक्षले घरको ताल्चा तोडेर डा. नीलमसँग दुव्र्यवहार गरेको यसअघिको पत्रकार सम्मेलनमा डा. नीलमले बताएकी थिइन्।

लोकप्रिय

सप्तकोशीमा पानीको बहाव उतारचढाव

सप्तकोशीमा पानीको बहाव उतारचढाव

२०७६, ३० असार सोमबार १८:३९

युवालाई नैतिकवान बनाउन प्रदेश सरकारको अभियान

युवालाई नैतिकवान बनाउन प्रदेश सरकारको अभियान

२०७६, ३१ असार मंगलवार १९:२२

रोपाइँ नसकेसम्म ‘असार’ (फोटोफिचर)

रोपाइँ नसकेसम्म ‘असार’ (फोटोफिचर)

२०७६, ३० असार सोमबार १३:२५

चिकित्सक सुरक्षा माग्दै धनगढीमा

चिकित्सक सुरक्षा माग्दै धनगढीमा

२०७६, ३० असार सोमबार १६:३३

साउन १ देखि प्यान अनिवार्य, १ हजारभन्दा माथिको पारिश्रमिक नगदमा नपाइने

साउन १ देखि प्यान अनिवार्य, १ हजारभन्दा माथिको पारिश्रमिक नगदमा…

२०७६, ३१ असार मंगलवार १९:३८

शान्तिश्री परियारको आवाजमा अर्को गीत सार्वजनिक

शान्तिश्री परियारको आवाजमा अर्को गीत सार्वजनिक

२०७६, ३१ असार मंगलवार १४:२७

अवरुद्ध म्याग्दी-मुस्ताङ सडक तीन दिनपछि खुल्यो

अवरुद्ध म्याग्दी-मुस्ताङ सडक तीन दिनपछि खुल्यो

२०७६, ३० असार सोमबार १९:४२

१३औँ इक्यान मेला: वर्षाका कारण न्यून सहभागिता

१३औँ इक्यान मेला: वर्षाका कारण न्यून सहभागिता

२०७६, ३० असार सोमबार १४:११

सुदूरपश्चिम सरकारले किन्यो ३० करोडका गाडी

सुदूरपश्चिम सरकारले किन्यो ३० करोडका गाडी

२०७६, १ श्रावण बुधबार १६:५७

शितल शर्माको तीजगीत ‘चौतारी’ बजारमा

शितल शर्माको तीजगीत ‘चौतारी’ बजारमा

२०७६, १ श्रावण बुधबार ०९:२६

धादिङ : राजधानीबाट कति नै टाढा छ र?

धादिङ : राजधानीबाट कति नै टाढा छ र?

२०७६, ३१ असार मंगलवार १९:३०

चन्द्रागिरिलाई २० लाख जरिवाना, सञ्चालन गर्न नपाउने

चन्द्रागिरिलाई २० लाख जरिवाना, सञ्चालन गर्न नपाउने

२०७६, १ श्रावण बुधबार ०८:३९

पशुपति विकास कोषका निम्ति बोझ बनेको सञ्चालक परिषद् र कर्मचारी

पशुपति विकास कोषका निम्ति बोझ बनेको सञ्चालक परिषद् र कर्मचारी

२०७६, ३० असार सोमबार १८:०९

भारतको चन्द्रयान–२ उड्नु एक घण्टाअघि स्थगन

भारतको चन्द्रयान–२ उड्नु एक घण्टाअघि स्थगन

२०७६, ३० असार सोमबार १३:४४

प्रतिबन्धपछि पहिलोपटक सरकार र नेकपा विप्लवबीच वार्ता

प्रतिबन्धपछि पहिलोपटक सरकार र नेकपा विप्लवबीच वार्ता

२०७६, ३१ असार मंगलवार ०६:२५