काठमाडौँ – लगातार ओरालो लाग्दै आएको धितोपत्र बजारमा कारोबार मापक नेप्से परिसूचक उकालो लागेको छ। आगामी आर्थिक वर्षको बजेट वक्तव्य सार्वजनिक भएदेखि नै ओरालो लागेको परिसूचक आज भने करीब ६ अङ्कले वृद्धि भएको छ।

नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार कारोबार मापक नेप्से परिसूचक ५ दशमलव ९० अङ्कले बढेर १ हजार २ सय ६४ दशमलव ३६ बिन्दुमा पुगेको छ। यस्तै ठूला कम्पनीका कारोबार मापन गर्ने सेन्सेटिभ परिसूचक १ दशमलव ८ अङ्कले वृद्धि भई २ सय ७१ दशमलव ६० बिन्दुमा पुगेको छ।

परिसूचक उकालो लागेपनि कारोबार रकम भने सस्तैमा समेटिएको छ। कूल १ सय ७१ कम्पनीका १३ लाख ७५ हजार ५ सय ४१ कित्ता शेयर रू ३७ करोड ५३ लाख १५ हजार २ सय ४ मा खरिद बिक्री भएको छ। स्टकका अनुसार कारोबार भएका कूल ११ उपसमूहमध्ये तीन उपसमूहको शेयर घटेको छ। वित्त शून्य दशमलव ३९, निर्जीवन बीमा ७ दशमलव ६६ र उत्पादन १२ दशमलव ८८ अङ्कले घटेका छन्।

लघुवित्त र होटल उपसमूहका शेयरमा भएको वृद्धिले बजारमा सकारात्मक प्रभाव परेको हो। यस्तै बैंकिङ ६ दशमलव ९, होटल ८ दशमलव ४४, विकास बैंक ५ दशमलव १, जलविद्युत् ७ दशमलव ४, अन्य ४ दशमलव २६, लघुवित्त १३ दशमलव ६८, जीवन बीमा ३ दशमलव ५८ र सामूहिक लगानी कोष शून्य दशमलव २ अंकले वृद्धि भएको छ।

स्टकका अनुसार आज कारोबारका आधारमा शिवम् सिमेन्ट अग्रस्थानमा रह्यो। सो कम्पनीको रू ३ करोड ३ लाख १३ हजार २ सय ९९, नेपाल क्रेडिट एण्ड कमर्सियल बैंक रू २ करोड ६४ लाख २ हजार ६ सय ५५, नेपाल बैंक लिमिटेड रू २ करोड ४० लाख १२ हजार २ सय ५४, प्रभु बैंक रू १ करोड ९८ लाख ५ हजार ७ सय १, मेगा बैंक १ करोड ६६ लख ४३ हजार ३ सय २३ र एनआइसी एसिया बैंकको रू १ करोड ४२ लाख ७३ हजार ७ सय ७५ मा खरिद बिक्री भई शीर्ष स्थानमा रहेको छ।

बढेको बजारमा रिलायन्स फाइनान्सका शेयरधनीले ५ दशमलव २६, कर्पोरेट डेभलपमेन्ट बैंक ३ दशमलव २२, गुराँस लाइफ इन्स्योरेन्स २ दशमलव १७, युनिलिभर नेपाल १ दशमलव ९९ र सिटिजन म्युचुअल फण्डका लगानीकर्ताले १ दशमलव ९३ प्रतिशतले गुमाएका छन्। यस्तै गुराँस लघुवित्त वित्तीय संस्थाका शेयरधनीले ९ दशमलव ८७ प्रतिशतले कमाएको छ। मल्टीप्रपोज फाइनान्स ९दशमलव ७७, खानीखोला हाइड्रोपावर ७ दशमलव ३५, स्वदेशी लघुवित्त वित्तीय संस्था ६ दशमलव ३, एनएमबी माइक्रोफाइनान्स वित्तीय संस्था ५ दशमलव ८९ र पाँचथर पावर कम्पनीका शेयरधनीले ५ दशमलव ८० प्रतिशतले कमाएका छन्। (रासस)

लोकप्रिय

छोराको कुटाइबाट बाबुको मृत्यु

छोराको कुटाइबाट बाबुको मृत्यु

२०७६, २६ कार्तिक मंगलवार २०:१५

चलचित्रकर्मीका लागि लाभदायक महोत्सव

चलचित्रकर्मीका लागि लाभदायक महोत्सव

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १७:४५

अनौठाे जुवा सामग्रीसहित एकजना पक्राउ

अनौठाे जुवा सामग्रीसहित एकजना पक्राउ

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १९:५६

कसरी बन्छ हीरा?

कसरी बन्छ हीरा?

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १७:४१

अघोरी बाबा र उनकी श्रीमती प्रहरी नियन्त्रणमा

अघोरी बाबा र उनकी श्रीमती प्रहरी नियन्त्रणमा

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १४:५५

क्यान फेडरेशनको कार्यसमिति निर्वाचनमा अध्यक्षका प्रत्यासी कुवँरको प्यानल घोषणा

क्यान फेडरेशनको कार्यसमिति निर्वाचनमा अध्यक्षका प्रत्यासी कुवँरको प्यानल घोषणा

२०७६, २६ कार्तिक मंगलवार १७:२५

एनएमबी बैंकले ३५ प्रतिशत लाभांश दिने

एनएमबी बैंकले ३५ प्रतिशत लाभांश दिने

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १७:२८

बाल गायिका कमला घिमिरेको पहिलो गीत ‘चिया छानेको’ (भिडियो सहित)

बाल गायिका कमला घिमिरेको पहिलो गीत ‘चिया छानेको’ (भिडियो सहित)

२०७६, २७ कार्तिक बुधबार ११:०८

भारत ‘सी’सँग नेपाली युवा टिम पराजित

भारत ‘सी’सँग नेपाली युवा टिम पराजित

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १४:०५

दिपक गुरुङको स्टाटसले शैक्षिक परामर्श क्षेत्र तरङ्गीत

दिपक गुरुङको स्टाटसले शैक्षिक परामर्श क्षेत्र तरङ्गीत

२०७६, २६ कार्तिक मंगलवार १५:३८

कलाकारलाई  झुटो प्रचार गर्ने विरुद्ध कारवाहीको माग गर्दै बिमाकुमारी दुरा मिडियामा

कलाकारलाई  झुटो प्रचार गर्ने विरुद्ध कारवाहीको माग गर्दै बिमाकुमारी दुरा…

२०७६, २७ कार्तिक बुधबार १३:२२

म्यूजिक भिडियोमा ब्यस्त नायक राजेश हमाल

म्यूजिक भिडियोमा ब्यस्त नायक राजेश हमाल

२०७६, २६ कार्तिक मंगलवार १३:३०

बिष्णु माझी र मोहन खड्काको नयाँ गीत ‘सुन्तला गुलियो’ (भिडियो सहित)

बिष्णु माझी र मोहन खड्काको नयाँ गीत ‘सुन्तला गुलियो’ (भिडियो…

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार २०:०७

८ वर्षीया बालिका छिमेकीबाट बलात्कृत

८ वर्षीया बालिका छिमेकीबाट बलात्कृत

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १२:०२

नेपाल–बंगलादेशः यस्ता छन् द्विपक्षीय व्यापारमा नेपाल कमजोर

नेपाल–बंगलादेशः यस्ता छन् द्विपक्षीय व्यापारमा नेपाल कमजोर

२०७६, २७ कार्तिक बुधबार १०:५२