धनगढी – नेकपाका नेता एवं सुदूरपश्चिम प्रदेश इन्चार्ज भीम रावलले सरकारका काम कारवाहीको समीक्षा गर्ने बेला आएको बताएका छन्। संघीय सरकारको नेतृत्व फेर बदलको चर्चा चलिरहेका बेला नेकपा स्थायी कमिटी सदस्यसमेत रहेका रावलले सरकारको काम कारवाहीबारे समीक्षा गर्ने बेला भएको बताएका हुन्।

केही दिनयता सुदूरपश्चिममै रहेका नेता रावलले आज बिहीबार धनगढीमा आयोजित पत्रकार सम्मेलनमा सरकार फेरबदलसम्बन्धी सञ्चारकर्मीले राखेका जिज्ञासामा पार्टीले सरकारको मन्त्रालयगत काम कारवाहीको समीक्षा गर्नुपर्ने बताए। उनले भने, ‘हाम्रो पार्टी झण्डै दुई तिहाई बहुमतका साथ प्रतिनिधिसभामा छ, सक्रियताका साथ काम गर्छु भन्नेको संख्या त धेरै ठूलो हुन सक्ला तर अहिले काम गरिरहनुभएका पनि सक्रियताका साथ काम गर्छु भन्ने नै होलान्।’

पार्टीको सम्बन्धित निकायमा मन्त्रालयगत रूपमा सरकारका समग्र कामहरूको मूल्यांकन र समीक्षा गरिएमा तथ्यगत समीक्षा गरी बल्ल सरकार फेरबदल गर्ने नगर्ने कुरा भन्न सकिने उनको भनाइ थियो। त्यो बेला भएन भन्ने जिज्ञासामा रावलले भने, ‘बेला त भयो, अब सरकारले सोचिरहेको होला त्यो विषयमा। तर, सरकार फेरबदलका विषयमा आफूलाई कुनै जानकारी नभएको उनले प्रष्ट पारे।

पूर्व उपप्रधान तथा गृहमन्त्रीसमेत रहेका रावलले स्वतन्त्र प्रेसमाथि सरकारले अंकुश नलगाउने बताए। उनले भने, ‘सरकार स्वतन्त्र प्रेसमाथि अटल विश्वास गर्छ। भाषा शैलीले पत्रकारमाथि असर पर्छ भने सरकारले हेर्छु भनेकै छ।’ कुनै पनि नीति बनाउँदा सरकारले सम्बन्धित क्षेत्रमा पर्ने असरलगायतका विषयलाई नजरअन्दाज गर्नु नहुने उनको भनाइ छ। उनले जनआवाजका आधारमा सरकारले गुठी विधेयक फिर्ता लिएको बताउँदै सरकार जहिले पनि जनताका पक्षमा काम गर्न तयार रहेको बताए।

नेकपाका जिल्ला कमिटीहरूको शपथग्रहण गराउन जेठ २५ गतेदेखि प्रदेशमा रहेका नेता रावलले अछाम जिल्लाका आठवटा स्थानमा आयोजित जनसभा कार्यक्रमलाई पनि सम्बोधन गरेका छन्। उनले जिल्ला कमिटीमा वरीयताका आधारमा छुटेका व्यक्तिलाई जिल्लाको सिफारिशका आधारमा कमिटीमा ल्याउन सक्ने सहमति भएको बताए।

सञ्चारकर्मीले राखेको जिज्ञासामा नेता रावलले कमिटीको शपथग्रहणमा कुनै पनि सदस्यले बहिष्कार नगरेको बताए। तीन जिल्लाका सचिवहरूले शपथग्रहण बहिष्कार नगरेको दाबी गर्दै नेता रावलले प्रदेश र जिल्लाको दोहोरो सदस्यता नलिने बताएपछि उनीहरूको ठाउँमा अर्को व्यक्तिलाई जिम्मेवारी दिइरहेको बताए।

लोकप्रिय

टोनी कक्कडको नयाँ गीतमा देखिन् उर्वशी रौतेला

टोनी कक्कडको नयाँ गीतमा देखिन् उर्वशी रौतेला

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १७:२१

अमेरिका–उत्तर कोरिया वार्ता तत्कालै सम्भवत नहुने

अमेरिका–उत्तर कोरिया वार्ता तत्कालै सम्भवत नहुने

२०७६, ३१ भाद्र मंगलवार १७:३०

जहाज कुराउँछन् नेता

जहाज कुराउँछन् नेता

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १०:००

ईपीएलको प्रत्यक्ष प्रसारण भारतीय टेलिभिजन च्यानल ‘डी स्पोर्ट्स’मा

ईपीएलको प्रत्यक्ष प्रसारण भारतीय टेलिभिजन च्यानल ‘डी स्पोर्ट्स’मा

२०७६, ३१ भाद्र मंगलवार १६:००

च्याम्पियन्स लिगको पहिलो खेलबाट मैदान फर्कँदै मेस्सी

च्याम्पियन्स लिगको पहिलो खेलबाट मैदान फर्कँदै मेस्सी

२०७६, ३१ भाद्र मंगलवार १२:०४

फास्ट ट्र्याक हुँदै काठमाडौँमा पाइपलाइनबाट तेल

फास्ट ट्र्याक हुँदै काठमाडौँमा पाइपलाइनबाट तेल

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १०:४३

हतियारधारी समूहद्धारा एक वृद्ध दम्पती लुटिए।

हतियारधारी समूहद्धारा एक वृद्ध दम्पती लुटिए।

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १८:१५

किन तुहिन्छ गर्भ : यसलाई राेकथाम गर्न निम्न विषयमा ध्यान दिनुपर्छ

किन तुहिन्छ गर्भ : यसलाई राेकथाम गर्न निम्न विषयमा ध्यान…

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १७:३४

नेपालमा गरेको सबै लगानी फिर्ता लैजान कोरियाली दूतावासलाई सरकारको निर्देशन

नेपालमा गरेको सबै लगानी फिर्ता लैजान कोरियाली दूतावासलाई सरकारको निर्देशन

२०७६, ३१ भाद्र मंगलवार ०९:२१

जलाउदै गरिएकोे शव प्रहरी नियन्त्रणमा

जलाउदै गरिएकोे शव प्रहरी नियन्त्रणमा

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १७:४७

१ करोड भन्दा बढीको लागतमा सिसीटिभी जडान

१ करोड भन्दा बढीको लागतमा सिसीटिभी जडान

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १७:३१

फिल्म ‘कबड्डी कबड्डी कबड्डी’ टिमले गर्याे रंगशाला निर्माणमा सहयोग

फिल्म ‘कबड्डी कबड्डी कबड्डी’ टिमले गर्याे रंगशाला निर्माणमा सहयोग

२०७६, ३१ भाद्र मंगलवार १४:०७

टोनी कक्कर नेपाल आउँदै

टोनी कक्कर नेपाल आउँदै

२०७६, ३१ भाद्र मंगलवार १६:०२

यी बिरामीका लागि कागती पानी खतरा

यी बिरामीका लागि कागती पानी खतरा

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १५:३१

जाँच मेसिन एउटा : स्मार्ट लाइसेन्स जाँच गर्न कठिन

जाँच मेसिन एउटा : स्मार्ट लाइसेन्स जाँच गर्न कठिन

२०७६, ३० भाद्र सोमबार १७:१७