धनगढी – सुदूरपश्चिम प्रदेश सरकारको बजेट सुदूरपश्चिमको गरिबी पछौटेपन हटाउनेतर्फ भन्दा पनि भ्रष्टाचारको संस्थागत विकास गर्नतर्फ लक्षित भएको आरोप लगाउँदै संसद अवरुद्ध गर्दै आएका विपक्षी दलहरू थप कडा रूपमा प्रस्तुत हुने संकेत देखिएको छ। प्रदेश सरकारले असार १ गते प्रदेश सभामा प्रस्तुत गरेको बजेट पूर्ण रूपमा कार्यकर्ता पोस्ने र भ्रष्टाचारलाई बढावा दिने खालको रहेको भन्दै संसद अवरुद्ध गर्दै आएको प्रमुख प्रतिपक्षी दल नेपाली कांग्रेस र राष्ट्रिय जनता पार्टीले भोलि आइतबार बोलाइएको संसद पनि चल्न नदिने घोषणा गरेका छन्।

शनिबार संयुक्त पत्रकार सम्मेनल गर्दै दुई दलले प्रदेश सरकारले बजेटमा यस क्षेत्रको दिगो विकासमा टेवा पुर्याउने गौरवका योजना नसमेटिएसम्म संसद अवरुद्ध जारी राख्ने बताए। कांग्रेस संसदीय दलका नेता डा रणवहादुर रावलले प्रदेश सरकारले अर्थ विविध शीर्षकमा साढे ६ अर्बभन्दा बढी बजेट छुट्याएर कार्यकर्तालाई बाँड्ने बजेट ल्याएको आरोप लगाए।

चालू आर्थिक वर्षको बजेटमा समेत व्यापक भ्रष्टाचार भइरहेको भन्दै रावलले सरकार जनताको आवश्यकताभन्दा पनि बजेटमार्फत नेता कार्यकर्ता पोस्ने बजेट देखिएको बताए। उनले भने, ‘प्रदेश सरकारका योजना १ हजार ५ हजार २० सम्मका पनि छन्। यो कस्तो बजेट हो ? यो सरकार नसच्चिए हामी थप कडा रूपमा प्रस्तुत हुन्छौँ।’

अवरुद्ध संसद सुचारु गर्ने विषयमा सरकारसँग तीन पटक वार्ता भए पनि सत्ताधारी टोली गम्भीर रूपमा प्रस्तुत नभएको रावलको भनाइ थियो। उनले दुई तिहाइको दम्भले पेलेरै जाने मनस्थितिमा सरकार गयो भने परिस्थिति नराम्रो हुने बताए।

राजपाका सांसद कृष्ण चौधरीले बजेट विनियोजन सन्तुलित ढंगले नभएर स्वेच्छाचारी र विभेदकारी ढंगले भएको बताए। सरकार हलुका ढंगले वार्तामा प्रस्तुत हुने गरेको भन्दै चौधरीले यसले परिणाम नराम्रो निम्त्याउने बताए।

वार्ता छलफल छोडेर प्रतिपक्षी दललाई बाइपास गर्ने काम यो सरकारले गरेको उनले बताए। प्रतिपक्षी दलका सांसदहरूले आफ्ना क्षेत्रका योजनाका लागि नभई सिंगो प्रदेशको विकासका लागि यो बजेटलाई बहिष्कार गरेको उनले बताए।

प्रतिपक्षी दुवै दलले सुदूरपश्चिम प्रदेशका महत्वपूर्ण गौरवका योजना भन्दै १६ वटा योजना अघि सारेर बजेटमा समावेश गर्न मागसमेत गरेका छन्। प्रदेश सरकारले ल्याएको रातो किताबलाई खाली किताब भन्दै जलाएका प्रतिपक्षी दलको अवरोधका कारण यसअघि तीन पटकसम्म संसद अवरुद्ध भइसकेको छ भने भोलि आइतबारको बैठक पनि अनिश्चित बनेको छ।

लोकप्रिय

इलेक्ट्रिक कार चार्ज गर्न सकिने पावर बैंककाे विकास

इलेक्ट्रिक कार चार्ज गर्न सकिने पावर बैंककाे विकास

२०७६, ६ फाल्गुन मंगलवार २०:३४

बुधबार दिनभरका प्रमुख खबरहरू – छुटाउनु भयाे कि?

बुधबार दिनभरका प्रमुख खबरहरू – छुटाउनु भयाे कि?

२०७६, ७ फाल्गुन बुधबार १९:५८

विश्वको सबैभन्दा ठूलो क्रिकेट रंगशालाको उद्घाटन मोदी र ट्रम्पले संयुक्त रुपमा गर्ने

विश्वको सबैभन्दा ठूलो क्रिकेट रंगशालाको उद्घाटन मोदी र ट्रम्पले संयुक्त…

२०७६, ७ फाल्गुन बुधबार १६:१५

होसीयारः यौनजीवनसँग आबद्ध महिलामा हुनसक्छ, पाठेघरको मुखको क्यान्सर

होसीयारः यौनजीवनसँग आबद्ध महिलामा हुनसक्छ, पाठेघरको मुखको क्यान्सर

२०७६, ६ फाल्गुन मंगलवार १०:१३

रंगशाला निर्माण सहयाेगार्थ निर्मित फिल्म ‘सेन्टी भाइरस’ को गीत ‘ए नि लै’ सार्वजनिक

रंगशाला निर्माण सहयाेगार्थ निर्मित फिल्म ‘सेन्टी भाइरस’ को गीत ‘ए…

२०७६, ७ फाल्गुन बुधबार १८:११

तेन्दुलकरलाई ‘लउरेस स्पोर्टिङ मोमेन्ट’ अवार्डबाट सम्मानित

तेन्दुलकरलाई ‘लउरेस स्पोर्टिङ मोमेन्ट’ अवार्डबाट सम्मानित

२०७६, ६ फाल्गुन मंगलवार १७:५६

बिहीबार दिनभरका प्रमुख खबरहरू – छुटाउनु भयाे कि?

बिहीबार दिनभरका प्रमुख खबरहरू – छुटाउनु भयाे कि?

२०७६, ८ फाल्गुन बिहीबार २०:०१

दुर्घटनामा एकको मृत्यु

दुर्घटनामा एकको मृत्यु

२०७६, ६ फाल्गुन मंगलवार १७:५४

‘‘ईन्तु, परन्तु, किन्तुको अर्थ छैन्, सिधा बर्खास्त गर्नुहोस।’’

‘‘ईन्तु, परन्तु, किन्तुको अर्थ छैन्, सिधा बर्खास्त गर्नुहोस।’’

२०७६, ८ फाल्गुन बिहीबार १०:२०

‘मिर्मिर कपालैमा’ लिएर आए  घोरासैनी

‘मिर्मिर कपालैमा’ लिएर आए  घोरासैनी

२०७६, ६ फाल्गुन मंगलवार ०८:५१

पर्यटक बढाउन ‘चितुवा’

पर्यटक बढाउन ‘चितुवा’

२०७६, ६ फाल्गुन मंगलवार १५:२६

अब टेलिकमले पनि इन्टरनेटमा आधारित टेलिभिजन सेवा दिने

अब टेलिकमले पनि इन्टरनेटमा आधारित टेलिभिजन सेवा दिने

२०७६, ६ फाल्गुन मंगलवार १४:५८

पर्साका ५ प्रतिशत नागरिक भारतीय ढिकेनुनमाथि निर्भर

पर्साका ५ प्रतिशत नागरिक भारतीय ढिकेनुनमाथि निर्भर

२०७६, ६ फाल्गुन मंगलवार १७:५२

एफआई इन्जिन र एबीएससहित ‘पल्सर २२०’ सार्वजनिक

एफआई इन्जिन र एबीएससहित ‘पल्सर २२०’ सार्वजनिक

२०७६, ६ फाल्गुन मंगलवार १७:३६

हिरोकाे १ सय ६० सीसीको नयाँ मोटरसाइकल सार्वजनिक

हिरोकाे १ सय ६० सीसीको नयाँ मोटरसाइकल सार्वजनिक

२०७६, ६ फाल्गुन मंगलवार १६:०१