पोखरा – यहाँको एक युवकले १० लाख रुपैयाँ कबोलेर भाडाको मान्छे प्रयोग गरी श्रीमतीको हत्या गरेको रहस्य खुलेको छ। मकवानपुर घर भई पोखरा– १०, रामबजारमा मोबाईल पसल गरी बस्ने ३५ वर्षीय रमेश नेपालीले प्रहरीसमक्ष श्रीमतीको हत्या आफैँले गरेको स्वीकारेका छन्।

उनले श्रीमती २८ वर्षीया लक्ष्मी नेपालीको हत्या गर्न १० लाख रुपैयाँको कबोल गरेर ६ लाख दिइसकेको र बाँकी ४ लाख दिन बाँकी रहेको प्रहरीलाई बयान दिएका छन्।

हत्या यसरी भयो

लामो समयदेखि श्रीमती लक्ष्मीको खुट्टामा समस्या थियो। त्यसैको उपचारका लागि चाहिने जडिबुटी खोज्न भन्दै रमेशले श्रीमती लक्ष्मीलाई असार १ गते पुम्दीभुम्दीस्थित ठूल्ढुङ्गाको जंगलमा पुर्‍याएका थिए। जंगल पुगेपछि पूर्वयोजना अनुसार रमेशले तयारी अवस्थामा राखेको २ जना व्यक्तिले नै लक्ष्मीको हत्या गरेका थिए। सिद्धार्थ राजमार्गभन्दा करिब ५ सय मिटर तल जंगलमा गत बुधबार लक्ष्मीको अस्थिपञ्जर भेटिएको थियो।

प्रहरीमा श्रीमती हराएको निवेदन

घटनापछि रमेशले पोखरा– १५ स्थित वडा प्रहरी कार्यालय रामबजार र जिल्ला प्रहरी कार्यालय कास्कीमा श्रीमती लक्ष्मीको खोजी गरिदिन निवेदन दिएका थिए। लक्ष्मीले १ लाख ५० हजार रुपैयाँसमेत लिएर घरबाट हिँडेको र श्रीमती सम्पर्कबिहीन हुँदा छोराछोरी र परिवार बिचल्लीमा परेको रमेशले निवेदनमा उल्लेख गरेका थिए।

यसरी मोडियो अनुसन्धान

रमेशले रुँदै श्रीमती बेपत्ता भएकाले परिवार र छोराछोरी बिचल्लीमा परेको भन्दै विभिन्न सञ्चार माध्यममा प्रचार गर्न थालेपछि प्रहरीले घटनाको सुक्ष्म अध्ययन थालेको थियो। रमेशको क्रियाकलाप शंकास्पद देखिएपछि प्रहरीले उनको घर खानतलासी गर्दा लक्ष्मीले प्रयोग गर्ने गरेको मोबाइल, सिक्रीलगायत सामग्री भेटिएको थियो। त्यसपछि भने रमेशले प्रहरीसमक्ष घटनाबारे सबै बताएका थिए।

अर्को बिहे गर्न श्रीमतीको हत्या

घटनाको विषयमा बताउने क्रममा रमेशले दोस्रो विवाह गर्नका लागि आफूले श्रीमतीको हत्या गरेको स्वीकारेका छन्। नाता पर्ने एक युवतीसँग रमेशको लामो समयदेखि प्रेम सम्बन्ध रहेको उनका आफन्तहरुले बताएका छन्। आफन्तहरुका अनुसार नाताले मामा पर्नेकी छोरीसँग रमेशको प्रेम सम्बन्ध रहेको खुलेको छ। प्रेम सफल बनाउन श्रीमती तगारो हुने भएपछि रमेशले आफूनिकट साथीहरुसँग सल्लाह गरी हत्याको योजना बनाएको प्रहरीको भनाइ छ।

गाई मरेकाले झुक्यायो

लक्ष्मीको हत्या भएको २५ दिनसम्म पनि स्थानीयवासीले पत्तै पाएनन्। जबकि, साधारणतया दुई तीन दिनपछि नै दुर्गन्ध फैलिन्छ। केही दिन पहिले त्यस क्षेत्रमा एउटा गाई मरेका कारण त्यसैको दुर्गन्ध होला भन्दै बटुवा र स्थानीय झुक्किएको हुनसक्ने प्रहरी अनुमान छ।

अन्यको खोजी हुँदै

प्रहरीले हत्यामा संलग्न अन्यको खोजी तीव्र पारेको छ। केहीलाई पक्राउ गरिसकेको जिल्ला प्रहरी कार्यालयले जानकारी दिएको छ। ‘हत्यामा धेरै जनाको संलग्नता देखिन्छ। अनुसन्धान गरिरहेका छौँ,’ कास्कीका प्रहरी प्रमुख एसपी दानबहादुर कार्कीले भने, ‘धेरै कुरा खोल्दा अपराधी उम्कन सक्छ। केही समयपछि सबै कुरा सार्वजनिक गर्छौं।’

नरहरि पौड्याल नरहरि पौड्याल
नेपाली पब्लिकका गण्डकी प्रदेश संयोजक हुन्।

लोकप्रिय

सप्तकोशीमा पानीको बहाव उतारचढाव

सप्तकोशीमा पानीको बहाव उतारचढाव

२०७६, ३० असार सोमबार १८:३९

युवालाई नैतिकवान बनाउन प्रदेश सरकारको अभियान

युवालाई नैतिकवान बनाउन प्रदेश सरकारको अभियान

२०७६, ३१ असार मंगलवार १९:२२

तिलोत्तमा नगरमा प्लाष्टिक झोला निषेधित

तिलोत्तमा नगरमा प्लाष्टिक झोला निषेधित

२०७६, १ श्रावण बुधबार १९:३८

कर्मचारीको बढेको तलब आजदेखि लागू

कर्मचारीको बढेको तलब आजदेखि लागू

२०७६, १ श्रावण बुधबार १८:३१

रोपाइँ नसकेसम्म ‘असार’ (फोटोफिचर)

रोपाइँ नसकेसम्म ‘असार’ (फोटोफिचर)

२०७६, ३० असार सोमबार १३:२५

सुदूरपश्चिम सरकारले किन्यो ३० करोडका गाडी

सुदूरपश्चिम सरकारले किन्यो ३० करोडका गाडी

२०७६, १ श्रावण बुधबार १६:५७

साउन १ देखि प्यान अनिवार्य, १ हजारभन्दा माथिको पारिश्रमिक नगदमा नपाइने

साउन १ देखि प्यान अनिवार्य, १ हजारभन्दा माथिको पारिश्रमिक नगदमा…

२०७६, ३१ असार मंगलवार १९:३८

वीरगन्जमा पप्पुको पौने ७ करोड भुक्तानी रोकियो, यस्तो छ कारण

वीरगन्जमा पप्पुको पौने ७ करोड भुक्तानी रोकियो, यस्तो छ कारण

२०७६, १ श्रावण बुधबार १३:००

चिकित्सक सुरक्षा माग्दै धनगढीमा

चिकित्सक सुरक्षा माग्दै धनगढीमा

२०७६, ३० असार सोमबार १६:३३

शितल शर्माको तीजगीत ‘चौतारी’ बजारमा

शितल शर्माको तीजगीत ‘चौतारी’ बजारमा

२०७६, १ श्रावण बुधबार ०९:२६

शान्तिश्री परियारको आवाजमा अर्को गीत सार्वजनिक

शान्तिश्री परियारको आवाजमा अर्को गीत सार्वजनिक

२०७६, ३१ असार मंगलवार १४:२७

अवरुद्ध म्याग्दी-मुस्ताङ सडक तीन दिनपछि खुल्यो

अवरुद्ध म्याग्दी-मुस्ताङ सडक तीन दिनपछि खुल्यो

२०७६, ३० असार सोमबार १९:४२

१३औँ इक्यान मेला: वर्षाका कारण न्यून सहभागिता

१३औँ इक्यान मेला: वर्षाका कारण न्यून सहभागिता

२०७६, ३० असार सोमबार १४:११

धादिङ : राजधानीबाट कति नै टाढा छ र?

धादिङ : राजधानीबाट कति नै टाढा छ र?

२०७६, ३१ असार मंगलवार १९:३०

चन्द्रागिरिलाई २० लाख जरिवाना, सञ्चालन गर्न नपाउने

चन्द्रागिरिलाई २० लाख जरिवाना, सञ्चालन गर्न नपाउने

२०७६, १ श्रावण बुधबार ०८:३९