धनगढी – सरकारले ढुवानीलाई भ्याटको दायरामा ल्याउने व्यवस्था गरेको विरोधमा सुदूरपश्चिमका ढुवानी व्यवसायीहरूले ढुवानी सेवा ठप्प पारेका छन्। देशभरसँगै सुदूरपश्चिमका ढुवानी व्यवसायीहरूले पनि आफ्ना सवारीसाधन घर तथा ग्यारेजमा थन्क्याएका छन्।

नेपाल ट्रक यातायात व्यवसायी महासंघले आन्दोलनको चेतावनी दिएको छ। हाल देशभर ७० हजार ट्रक सञ्चालनमा छन्। आर्थिक विधेयक २०७६ ले ढुवानी सेवालाई असार १२ पछि भ्याटको दायरामा ल्याउने व्यवस्था गरेको छ। तर पेट्रोलियम ढुवानी व्यवसायी र ट्रक व्यवसायीले भ्याटमा दर्ता हुन अटेरी गर्दै आएका छन्। सरकारलाई निर्णयबाट पछाडि हट्नका दवावस्वरूप व्यवसायीले सेवा ठप्प पारेका हुन्। इन्धन र अन्य वस्तुको ढुवानी अत्यावश्यक सेवामा पर्छ, सो सेवासमेत यस क्षेत्रका व्यवसायीहरूले ठप्प पारेका छन्।

ढुवानी व्यवसायीले गल्ती गरेमा पहिलो पटक ५० हजार, दोस्रो पटक ७५ हजार जरिवानासहित ढुवानीका साधनसमेत जफत गर्ने प्रावधान सो प्रणालीमा व्यवस्था गरिएकोमा आपत्ति जनाउँदै तत्काल खारेज गर्न सरकारसँग माग गर्नुपरेको सेती महाकाली ट्रक व्यवसायी संघका अध्यक्ष चेतराज जोशीले बताए। उनले आयात, निर्यात गर्ने उद्योगीहरूलाई नभई आफूहरूलाई मारमा पार्ने गरी ल्याइएको सो प्रणाली तत्काल खारेज नभए ढुवानीको सम्पूर्ण सेवा ठप्प पार्ने चेतावनी पनि दिए। उनले सानो लगानीमा रहेका ढुवानीकर्ताहरूलाई उठ्नै नसक्ने प्रावधानसहित सरकारले सो प्रणालीमा सञ्चालनमा ल्याएकोमा आक्रोश पनि व्यक्त गरे।

सरकारले ढुवानीलाई भ्याटको दायरामा ल्याउने व्यवस्था गर्दा ढुवानी व्यवसायीलाई मात्रै नभई आम उपभोग्तासमेत मारमा परेको भन्दै नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघले समेत आपत्ति जनाएको छ। सरकारले मजदुरलाई मारमा पार्ने काम गरेको भन्दै नेपाल उद्योग वाणिज्य महासंघ सुदूरपश्चिम प्रदेश अध्यक्ष शंकर बोगटीले सो निर्णय फिर्ता लिनुपर्ने माग राखे। सरकारले ढुवानीमा १३ प्रतिशत करसँगै २ प्रतिशत टीडीएस लगाएको भन्दै सो कर फिर्ता लिनुपर्ने उनको अडान छ। व्यवसायीलाई धरापमा पार्ने काम सरकारबाट भएको भन्दै अध्यक्ष्य बोगटीले यस्ता निर्णयका कारण उद्योग कलकारखाना नै बन्द हुने अवस्था आएको बताए। सो निर्णय फिर्ता लिन सरकारलाई दवाव दिइरहे पनि सरकारले निर्णयबाट पछि नहटे आन्दोलन गर्न बाध्य हुने उनको चेतावनी छ।

अन्य ढुवानी सेवा ठप्प भए पनि सुदूरपश्चिमको मुख्य नाका गौरिफण्टा नाकाबाट इन्धन भने आयात भइरहेको छ। कैलाली भन्सार कार्यालयका प्रमुख ईश्वरी अर्यालका अनुसार साउन २ र ३ गते मात्रै ६५ लाखभन्दा बढीको इन्धन आयात भएको छ।

लोकप्रिय

राष्ट्रपति  बिद्यादेवी भण्डारी र भारतीय विदेशमन्त्री  एस जयशंकरबिच भेट

राष्ट्रपति बिद्यादेवी भण्डारी र भारतीय विदेशमन्त्री एस जयशंकरबिच भेट

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १४:०८

गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङ बेलायत प्रस्थान

गण्डकी प्रदेशका मुख्यमन्त्री पृथ्वीसुब्बा गुरुङ बेलायत प्रस्थान

२०७६, ६ भाद्र शुक्रबार १५:५४

प्रधानमन्त्री ओली थप स्वास्थ्य उपचारका लागि सिंगापुर प्रस्थान

प्रधानमन्त्री ओली थप स्वास्थ्य उपचारका लागि सिंगापुर प्रस्थान

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १४:५८

नयाँ बरियतामा नेपाल एक स्थान तल

नयाँ बरियतामा नेपाल एक स्थान तल

२०७६, ६ भाद्र शुक्रबार १५:२५

कुलेखानी तेस्रोबाट दशैँअघि १४ मेगावाट विद्युत् उत्पादन हुने

कुलेखानी तेस्रोबाट दशैँअघि १४ मेगावाट विद्युत् उत्पादन हुने

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १२:३४

किन मागे पाकिस्तानी बिदेशमन्त्रीले नेपालसँग सहयोग?

किन मागे पाकिस्तानी बिदेशमन्त्रीले नेपालसँग सहयोग?

२०७६, ६ भाद्र शुक्रबार १३:५६

नेपालमा यसरी खोल्न पाइन्छ हतियार कारखाना !

नेपालमा यसरी खोल्न पाइन्छ हतियार कारखाना !

२०७६, ६ भाद्र शुक्रबार १४:३७

भारतीय बिदेशमन्त्रीले राष्ट्रपती भण्डारीलाई भेट्ने

भारतीय बिदेशमन्त्रीले राष्ट्रपती भण्डारीलाई भेट्ने

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार ०९:१०

गाेरखामा पहिरोले एक घर बगायो, २९ घर जोखिममा

गाेरखामा पहिरोले एक घर बगायो, २९ घर जोखिममा

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १२:२२

प्रधानमन्त्री ओलीले सिंगापुरबाट भिडियोमार्फत मन्त्रिपरिषद् बैठकको नेतृत्व गर्ने

प्रधानमन्त्री ओलीले सिंगापुरबाट भिडियोमार्फत मन्त्रिपरिषद् बैठकको नेतृत्व गर्ने

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १८:००

आयुष्मानको पारिश्रमिक ३ गुणाले बढ्यो

आयुष्मानको पारिश्रमिक ३ गुणाले बढ्यो

२०७६, ६ भाद्र शुक्रबार १३:१८

बसन्त थापा मगरको स्वरमा ‘आमाले बोकेको भारी’ सार्वजनिक

बसन्त थापा मगरको स्वरमा ‘आमाले बोकेको भारी’ सार्वजनिक

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १३:२२

मिना निरौलाको स्वरमा ‘तीज आयो’ सार्वजनिक

मिना निरौलाको स्वरमा ‘तीज आयो’ सार्वजनिक

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १५:५९

नेकपा नेतामा अनुशासनको कमीः प्रचण्ड

नेकपा नेतामा अनुशासनको कमीः प्रचण्ड

२०७६, ६ भाद्र शुक्रबार १४:२१

सभापति देउवाद्वारा गौरा पर्वको शुभकामना

सभापति देउवाद्वारा गौरा पर्वको शुभकामना

२०७६, ६ भाद्र शुक्रबार १४:४९