काठमाडौँ – आर्थिक वर्ष २०७६/७७ का लागि काठमाडौँ महानगरपालिकाले विनियोजन गरेको बजेटमा भौतिक पूर्वाधार विकास कार्यक्रमलाई प्राथमिकतामा राखिएको छ। विनियोजित बजेट ११ अर्ब २ करोड २२ लाख ९२ हजारमध्ये आधाभन्दा बढी रकम महानगरको भौतिक पूर्वाधार विकास गर्न छुट्ट्याइएको छ।

महानगरले भौतिक पूर्वाधार विकास कार्यक्रमका लागि विनियोजन गरेको अनुमानित खर्च ५ अर्ब ६४ करोड ९९ लाख ५३ हजार रहेको छ। जुन कुल बजेटको ५१ दशमलव २६ प्रतिशत हो। भौतिक पूर्वाधार विकासका लागि महानगरले आफ्नै तथा समानीकरण अनुदानबाट ४ अर्ब २६ करोड ७७ लाख ५३ हजार बजेट विनियोजन गरेको छ। साथै संघीय तथा प्रदेश सरकारबाट ससर्त प्राप्त हुने अनुदान रकम मध्येबाट १ अर्ब ३८ करोड २२ लाख पनि महानगरले भौतिक पूर्वाधारका लागि खर्च गर्ने तय गरेको हो।

आइतबार सार्वजनिक गरिएको महानगरको क्षेत्रगत बजेटअनुसार सामाजिक विकासका लागि १ अर्ब १६ करोड २९ लाख ९५ हजार, शिक्षामा १ अर्ब १६ करोड १७ लाख ७ हजार, सम्पदा तथा पर्यटन प्रवद्र्धनमा ९९ करोड १७ लाख ५० हजार, जनस्वास्थ्य सेवामा १ अर्ब ६२ करोड ३२ लाख, कृषि र पशु सेवामा ४ करोड ९५ लाख ९७ हजार बजेट निर्धारण गरिएको छ। उल्लेखित सबै शिर्षकका बजेट महानगरले आफ्नै तथा समानीकरण अनुदान र संघीय तथा प्रदेश सरकारको ससर्त अनुदानबाट खर्च गर्ने भएको छ।

आफ्नै तथा समानीकरण अनुदानबाटै हनुमानढोका दरबार क्षेत्र संरक्षणका लागि ५४ करोड ७९ लाख ६७ हजार, वातारवरण तथा उद्यान व्यवस्थापनमा ४० करोड ४८ लाख २० हजार, सहरी योजनाका लागि २९ करोड ८५ लाख १५ हजार, सार्वजनिक निजी साझेदारीमा ४ करोड ४० लाख, सुचना तथा सञ्चार सेवामा १९ करोड १७ लाख ९ हजार, विपद् व्यवस्थापनमा ७ करोड २९ लाख, अन्तर्राष्ट्रिय सम्बन्ध प्रवद्र्धनमा १ करोड ९४ लाख, राजस्व परिचालन तथा वित्त व्यवस्थापनमा ६ करोड, सहरी सुव्यवस्थासम्बन्धी ४ करोड ८५ लाख, सहकारी व्यवस्थापनमा १ करोड ५० लाख र सहरी विकास सेवाका लागि ६१ लाख बजेट विनियोजन गरिएको छ।

त्यसैगरी महानगरले प्रस्तुत गरेको बजेट विवरणमा संघीय तथा प्रदेश सरकारबाट ससर्त अनुदानमा प्रधानमन्त्री स्वरोजगार कार्यक्रमका लागि ५ करोड ४ लाख ७७ हजार बजेट विनियोजन गरिएको छ। जसमा आफ्नै तथा समानीकरण अनुदानबाट ७ अर्ब ६१ करोड १६ लाख ९२ हजार रहेको छ भने संघीय तथा प्रदेश सरकारबाट शसर्त अनुदान ३ अर्ब ४१ करोड ६ लाख गरी जम्मा ११ अर्ब २ करोड २२ लाख ९२ हजार बजेट विनियोजन गरिएको छ।

लोकप्रिय

अब स्मार्टफोनमा ह्वाट्सएप नचल्ने

अब स्मार्टफोनमा ह्वाट्सएप नचल्ने

२०७६, २५ मंसिर बुधबार १८:१३

मानव  तस्करीमा परेर फर्केकाको प्रस्तुतीमा राउण्ड टेबल नेपालले सर्कस प्रदर्शन गर्ने

मानव तस्करीमा परेर फर्केकाको प्रस्तुतीमा राउण्ड टेबल नेपालले सर्कस प्रदर्शन…

२०७६, २६ मंसिर बिहीबार २०:१३

विवादित सूचीबाट हट्यो जम्मु र कस्मिर

विवादित सूचीबाट हट्यो जम्मु र कस्मिर

२०७६, २५ मंसिर बुधबार १५:५३

कीर्तिमानी गौरिकालाई सर्वाधिक ५६ लाख पुरस्कार

कीर्तिमानी गौरिकालाई सर्वाधिक ५६ लाख पुरस्कार

२०७६, २५ मंसिर बुधबार १८:०४

काेरियामा एक नेपालीले घाँटी काटेर गरे आत्महत्या

काेरियामा एक नेपालीले घाँटी काटेर गरे आत्महत्या

२०७६, २५ मंसिर बुधबार १५:५३

पीपीएलको खेल तालिका सार्वजनिक, उद्धघाटन खेलमा ज्ञानेन्द्र भर्सेस शरद

पीपीएलको खेल तालिका सार्वजनिक, उद्धघाटन खेलमा ज्ञानेन्द्र भर्सेस शरद

२०७६, २५ मंसिर बुधबार १५:०७

सिन्धुपाल्चोकमा ४.५ रेक्टरको पराकम्प

सिन्धुपाल्चोकमा ४.५ रेक्टरको पराकम्प

२०७६, २६ मंसिर बिहीबार २०:४७

अन्तिम तथा निर्णायक टी–२० क्रिकेटमा भारत र वेस्ट इन्डिज भिड्दै

अन्तिम तथा निर्णायक टी–२० क्रिकेटमा भारत र वेस्ट इन्डिज भिड्दै

२०७६, २५ मंसिर बुधबार १४:१९

सत्य विश्व भूमी पार्टी नेपालको घोषणा

सत्य विश्व भूमी पार्टी नेपालको घोषणा

२०७६, २६ मंसिर बिहीबार १७:१६

सुनिल बलको त्यो गोल जसले नेपाललाई दिलायो स्वर्ण!

सुनिल बलको त्यो गोल जसले नेपाललाई दिलायो स्वर्ण!

२०७६, २५ मंसिर बुधबार १६:४९

प्रहरी सक्रियतामा रोकियो बालविवाह

प्रहरी सक्रियतामा रोकियो बालविवाह

२०७६, २६ मंसिर बिहीबार ०९:५६

पत्रकार महासङ्घका उपाध्यक्षमाथि कुटपिट

पत्रकार महासङ्घका उपाध्यक्षमाथि कुटपिट

२०७६, २६ मंसिर बिहीबार २१:०५

चुरोट पिउने महिलामा हुने १० खतराहरू

चुरोट पिउने महिलामा हुने १० खतराहरू

२०७६, २६ मंसिर बिहीबार १८:५९

पीपीएल विजेताले २७ लाख र उपविजेताले १० लाख पाउने

पीपीएल विजेताले २७ लाख र उपविजेताले १० लाख पाउने

२०७६, २६ मंसिर बिहीबार १७:०२

न्यातापोल अर्थात् पाँचतले मन्दिरको जीर्णोद्धार शुरु

न्यातापोल अर्थात् पाँचतले मन्दिरको जीर्णोद्धार शुरु

२०७६, २६ मंसिर बिहीबार ०८:१५