वीरगन्ज – वीरगन्जमा एउटै स्थलबाट तीनवटा कार्यालयको राजस्व संकलन हुने गरेको छ । त्यो कार्यालय हो, अञ्चल यातायात व्यवस्था कार्यालय वीरगन्ज (सवारी) । जसमा सो कार्यालयसँगै यातायात व्यवस्था कार्यालय नारायणी सवारीचालक अनुमति पत्र (लाइसेन्स) वीरगन्ज र आन्तरिक राजस्व कार्यालय पर्साको राजस्व पनि संकलन हुने गरेको छ । तीनवटै कार्यालयहरूको गतवर्षको राजस्व संकलन करिब साढे ४ अर्ब भएको छ ।

कार्यालयका कम्प्युटर अपरेटर प्रकाश झाका अनुसार आर्थिक वर्ष २०७५/०७६ मा आन्तरिक राजस्व कार्यालय वीरगन्जले ३ अर्ब २० करोड १३ लाख ४१ हजार ८ सय १५, अञ्चल यातायात व्यवस्था कार्यालय (सवारी) वीरगन्जले १ अर्ब १३ करोड १४ लाख ६८ हजार ३ सय ३० र यातायात व्यवस्था कार्यालय (लाइसेन्स) ले १२ करोड २८ लाख २१ हजार गरी कुल ४ अर्ब ४५ करोड ५६ लाख ३१ हजार १ सय ४६ रुपैयाँ राजस्व संकलन भएको हो ।

यातायातको लाइसेन्स कार्यालयले लाइसेन्स दर्ता, नवीकरणलगायत शीर्षकमा सेवाग्राहीबाट शुल्क तथा राजस्व उठाउँछ भने यातायता व्यवस्था कार्यालय (सवारी) शाखाले सवारीसाधनको दर्ता, नामसारी, सवारी धनी पूर्जा (ब्लुबुक) को प्रतिलिपि, जाँचपास शुल्क तथा रोड परमिटलगायत शीर्षकमा राजस्व उठाउने गरेको छ । त्यसैगरी, आन्तरिक राजस्व कार्यालय वीरगन्जले सडक सम्भार दस्तुर शीर्षकमा शुल्क लिने गरेको छ । यी तीनवटै कार्यालयहरूको राजस्व दाखिला ग्लोबल आईएमई बैंकको एक्सटेन्शन काउन्टरमार्फत हुने गर्छ ।

सवारी दर्ता तथा अन्य सेवाका हकमा प्रदेश २ का वासी वा प्रदेश २ को गाडी भएपछि उक्त कार्यालयले दर्ता, नामसारी, रोड परमिटलगायतको काम हुने गर्छ । हाल यातायात व्यवस्था कार्यालय (सवारी) वीरगन्जबाट नारायणी, जनकपुर, सगरमाथा अञ्चलको नम्बर प्लेट लिएको सवारीसाधनको मात्र सेवा उपलब्ध छ ।

तीनवटा कार्यालयमार्फत संघीय सरकारलाई आन्तरिक राजस्व कार्यालयमार्फत जाने पैसा संघीय सरकारको ढुकुटीमा जाने गर्छ । संघीयता आएपछि विगत दुई वर्षदेखि वीरगंज यातायात कार्यालयबाट मात्र संघीय सरकारले करिब ३ अर्बको हाराहारीमा राजस्व पाउने गरेको छ भने गत वर्ष प्रदेश २ सरकारलाई १ अर्ब १३ करोड राजस्व गएको सो कार्यालयले जनाएको छ । दुई वर्षदेखि सडक सम्भार दस्तुरको शुल्कमा अढाई सयदेखि ३ सय प्रतिशतसम्म नेपाल सरकारले दस्तुरको दर वृद्धि गर्दा संघीय सरकारमा जाने पैसा बढी देखिएको कार्यालय प्रमुख विपिन लाल कर्णले जानकारी दिए ।

लोकप्रिय

चन्द्रशेखर उपाध्यायलाई दुई लाख राशीको नेपाल विद्यापति पुरस्कार

चन्द्रशेखर उपाध्यायलाई दुई लाख राशीको नेपाल विद्यापति पुरस्कार

२०७६, २४ कार्तिक आईतवार १८:२९

चलचित्रकर्मीका लागि लाभदायक महोत्सव

चलचित्रकर्मीका लागि लाभदायक महोत्सव

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १७:४५

अनौठाे जुवा सामग्रीसहित एकजना पक्राउ

अनौठाे जुवा सामग्रीसहित एकजना पक्राउ

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १९:५६

कसरी बन्छ हीरा?

कसरी बन्छ हीरा?

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १७:४१

नेकपाका अध्यक्षद्वय ओली र प्रचण्डबीच भेटवार्ता

नेकपाका अध्यक्षद्वय ओली र प्रचण्डबीच भेटवार्ता

२०७६, २४ कार्तिक आईतवार १७:३८

विमल डाँगी र बिष्णु माझीको मार्मिक लोकदोहोरी गीत ‘आकाशैको जुन तारालाई’ (भिडियो सहित)

विमल डाँगी र बिष्णु माझीको मार्मिक लोकदोहोरी गीत ‘आकाशैको जुन…

२०७६, २४ कार्तिक आईतवार १३:४८

अघोरी बाबा र उनकी श्रीमती प्रहरी नियन्त्रणमा

अघोरी बाबा र उनकी श्रीमती प्रहरी नियन्त्रणमा

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १४:५५

एनएमबी बैंकले ३५ प्रतिशत लाभांश दिने

एनएमबी बैंकले ३५ प्रतिशत लाभांश दिने

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १७:२८

सुपर ओभरमा न्युजिल्यान्डमाथि इंग्ल्यान्डको रोमाञ्चक जित

सुपर ओभरमा न्युजिल्यान्डमाथि इंग्ल्यान्डको रोमाञ्चक जित

२०७६, २४ कार्तिक आईतवार ११:४२

भारत ‘सी’सँग नेपाली युवा टिम पराजित

भारत ‘सी’सँग नेपाली युवा टिम पराजित

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १४:०५

इलाममा सोमवार सार्वजनिक विदा

इलाममा सोमवार सार्वजनिक विदा

२०७६, २४ कार्तिक आईतवार १६:०१

चर्चित  लोकदोहोरी गायक गोविन्द पौडेलको नयाँ गीत ‘घडी’ सार्वजानिक (भिडियो सहित)

चर्चित  लोकदोहोरी गायक गोविन्द पौडेलको नयाँ गीत ‘घडी’ सार्वजानिक (भिडियो…

२०७६, २४ कार्तिक आईतवार २१:१२

बिष्णु माझी र मोहन खड्काको नयाँ गीत ‘सुन्तला गुलियो’ (भिडियो सहित)

बिष्णु माझी र मोहन खड्काको नयाँ गीत ‘सुन्तला गुलियो’ (भिडियो…

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार २०:०७

८ वर्षीया बालिका छिमेकीबाट बलात्कृत

८ वर्षीया बालिका छिमेकीबाट बलात्कृत

२०७६, २५ कार्तिक सोमबार १२:०२

‘हामी सबै नेपाली’: महानायक राजेश हमाल

‘हामी सबै नेपाली’: महानायक राजेश हमाल

२०७६, २४ कार्तिक आईतवार १४:४७