काठमाडौँ – धितोपत्र बजारमा शेयर कारोवार मापक नेप्से परिसूचक सामान्य अङ्कले ओरालो लागेको छ। नेपाल स्टक एक्सचेञ्जका अनुसार नेप्से परिसूचक १ दशमलव ७४ बिन्दुले घटेर एक हजार २ सय ६३ दशमलव ८४ बिन्दुमा झरेको छ। यस्तै सेन्सेटिभ परिसूचकसमेत आज शून्य दशमलव ७१ बिन्दुले घटेर २ सय ७२ दशमलव ५३ मा झरेको छ।

कूल १ सय ६८ कम्पनीको २० लाख ६० हजार ६ सय ७८ कित्ता शेयर रू ५९ करोड ५ लाख ८८ हजार २ सय ३९ मा खरीद बिक्री भएका छन्। कारोवार भएका कूल १२ उपसमूहमध्ये आज चार उपसमूहको मात्रै शेयर उकालो लागेको छ। निर्जीवन बीमा ३ दशमलव ५५, लघुवित्त १५ दशमलव ६३ र जीवन बीमा २० दशमलव ८७ बिन्दुले उकालो लाग्दा वित्त क्षेत्रको कारोबार भने वृद्धि भएको देखिए पनि विवरण सार्वजनिक गरिएको छैन।

यस्तै बैंकिङ ३ दशमलव ६८, होटल १२ दशमलव ३९, विकास बैंक १ दशमलव ७, जलविद्युत् शून्य दशमलव ८३, उत्पादन २ दशमलव ४७, अन्य २ दशमलव ९ र सामूहिक लगानी कोष शुन्य दशमलव ३ अङ्कले घटेको छ। व्यापार उपसमूहको शेयर कारोवार वृद्धि भए भए पनि विवरण उल्लेख छैन। कारोवारका आधारमा नेको इन्स्योरेन्स कम्पनीको संस्थापक शेयर शीर्ष स्थानमा छ। सो कम्पनीको रू ७ करोड ४५ लाख ५७ हजार १४ मूल्यमा शेयर खरीद बिक्री भएको छ।

यस्तै गरिमा विकास लघुवित्त वित्तीय संस्थाको रू तीन करोड ५२ लाख २८ हजार ६ सय ६७, मुक्तिनाथ विकास बैंकको रू एक करोड ७९ लाख ६६ हजार ३ सय ५६, नेपाल लाइफ इन्सयोरेन्स कम्पनीको संस्थापक शेयर रू एक करोड ७२ लाख २५ हजार, नेपाल बैंक लिमिटेडको रू एक करोड ७० लाख ८२ हजार २ सय ५५, र प्रभु बैंकको रू एक करोड ६८ लाख दुई हजार ५ सय ४४ मूल्यमा खरीद बिक्री भई शीर्ष स्थानमा रहेका छन्।

स्टकका अनुसार स्पर्श लघुवित्त वित्तीय संस्थाका शेयरधनीले १० प्रतिशतले कमाएका छन्। गुराँस लघुवित्त वित्तीय संस्था ९ दशमलव ९६, गरिमा विकास लघुवित्त वित्तीय संस्था ९ दशमलव ९२, स्वावलम्बन लघुवित्त वित्तीय संस्था ९ दशमलव ९१, नेपाल एग्रो लघवित्त वित्तीय संस्था ९ दशमलव ८९, सपोर्ट माइक्रोफाइनान्स वित्तीय संस्थाका शेयरधनीले ९ दशमलव ८७ प्रतिशतले कमाएका छन्।

त्यस्तै युनाइटेड इन्स्योरेन्स कम्पनी ४ दशमलव ४४, पोखरा फाइनान्स ३ दशमलव ५२, आइएमई जनरल इन्स्योरेन्स ३ दशमलव ५१, महिला सहयात्रा माइक्रोफाइनान्स वित्तीय संस्था ३ दशमलव ४५, गुह्येश्वरी मर्चेन्ट बैंक एउण्ड फाइनान्स कम्पनी ३ दशमलव १० र पञ्चकन्या माई हाइड्रोपावर कम्पनीका शेयरधनीले २ दशमलव ८० प्रतिशतले गुमाएका छन्। (रासस)

लोकप्रिय

छोरीको हनिमुनमा सासुले ज्वाईसँग राखिन् शारीरिक सम्पर्क

छोरीको हनिमुनमा सासुले ज्वाईसँग राखिन् शारीरिक सम्पर्क

२०७६, ७ माघ मंगलवार १४:०४

यस्ता छन् विषपानकाे प्रकार, लक्षण र उपचार विधी

यस्ता छन् विषपानकाे प्रकार, लक्षण र उपचार विधी

२०७६, ८ माघ बुधबार २०:१४

ठगी मुद्दामा पक्राउ परेका  नेकपा नेता बैठा पूर्पक्षका लागि कारागार चलान

ठगी मुद्दामा पक्राउ परेका नेकपा नेता बैठा पूर्पक्षका लागि कारागार…

२०७६, ७ माघ मंगलवार २१:१४

वीरगञ्ज भन्सार कार्यालयको गोदाममा आगलागी

वीरगञ्ज भन्सार कार्यालयको गोदाममा आगलागी

२०७६, ७ माघ मंगलवार २१:३९

गोप्य क्यामेरा राखेर १६ सय व्यक्तिकाे अश्लील भिडियो बनाउने पक्राउ

गोप्य क्यामेरा राखेर १६ सय व्यक्तिकाे अश्लील भिडियो बनाउने पक्राउ

२०७६, ८ माघ बुधबार १९:१८

नायिका सेक्सी देखिएको भन्दै सरकारले लगायो प्रतिबन्ध

नायिका सेक्सी देखिएको भन्दै सरकारले लगायो प्रतिबन्ध

२०७६, ८ माघ बुधबार १३:३३

अष्ट्रेलिया काण्डः पीडित युवतीले दिइन् अष्ट्रेलियाबाटै उजुरी

अष्ट्रेलिया काण्डः पीडित युवतीले दिइन् अष्ट्रेलियाबाटै उजुरी

२०७६, ९ माघ बिहीबार १५:४८

ट्राफिक प्रहरीको कारबाहीमा परे ‘माग्ने बुढा’

ट्राफिक प्रहरीको कारबाहीमा परे ‘माग्ने बुढा’

२०७६, ८ माघ बुधबार १७:४३

बङ्गुरको कुहिएको आन्द्राबाट मदिरा उत्पादन !

बङ्गुरको कुहिएको आन्द्राबाट मदिरा उत्पादन !

२०७६, ७ माघ मंगलवार १६:२६

यस्ताे छ नेपाल टेलिकमकाे विन्टर अफर

यस्ताे छ नेपाल टेलिकमकाे विन्टर अफर

२०७६, ७ माघ मंगलवार १४:०९

विश्व बैंकको लगानीबाट पथलैया–ढल्केबर सडक ४ लेनकाे बनाइने

विश्व बैंकको लगानीबाट पथलैया–ढल्केबर सडक ४ लेनकाे बनाइने

२०७६, ९ माघ बिहीबार १५:२१

निमासद्वारा नवनिर्वाचित ईक्यान पदाधिकारी सम्मानित

निमासद्वारा नवनिर्वाचित ईक्यान पदाधिकारी सम्मानित

२०७६, ८ माघ बुधबार १८:५८

बुढेसकालमा नियमित चिया पिउनाले डिप्रेसन घटाउँछ

बुढेसकालमा नियमित चिया पिउनाले डिप्रेसन घटाउँछ

२०७६, ७ माघ मंगलवार १४:१६

काँग्रेसद्वारा बुढाथोकीको निधनप्रति दुःख व्यक्त

काँग्रेसद्वारा बुढाथोकीको निधनप्रति दुःख व्यक्त

२०७६, ७ माघ मंगलवार १७:३८

शतक विकेटको इतिहास बनाउन चुके सन्दीप

शतक विकेटको इतिहास बनाउन चुके सन्दीप

२०७६, ८ माघ बुधबार १६:३९