ओस्लो, (नर्बे) – नारीप्रधान चलचित्र ‘टेम्पो चालक’ का निर्माता गंगाबहादुर नेम्कुल नर्बेको ओस्लोमा पक्राउ परी चार दिनपछि प्रहरी हिरासतमुक्त भएका छन्। नेम्कुलले आफूलाई गत २३ जुलाईका दिन शुटिङका लागि क्यामेरा लिन जाने क्रममा बिहान ९ बजे ओस्लोको एक बस स्टपमा बस कुरिरहेको अवस्थामा नर्बेजियन प्रहरीले पक्राउ गरेको र चार दिनसम्मको अनुसन्धानपछि छोडेको जानकारी दिएका हुन्।

कलाकार तथा निर्माता नेम्कुलले भने, ‘नर्बेजियन प्रहरीले बसस्टपमा रोकी ‘काममा जान लागेको हो ?’ भनी सोध्यो। जवाफमा मैले होइन, म निर्देशक हुँ, शुटिङमा जान लागेको हो भन्दा नेपालबाट आएर ओस्लोजस्तो विश्वकै महँगो शहरमा म्युजिक भिडियो बनाउने रे ! यो विश्वास गर्न सकिँदैन भन्दै हिरासतमा लियो।’

उनका अनुसार चार दिनको अनुसन्धानपछि उनको अष्ट्रेलियाको सिड्नीदेखि नै फिल्म क्षेत्रमा काम गरेको र पोर्चुगलमा ‘नेपुगल फिल्म्स’ नामको आफ्नै व्यावसायिक सांस्कृतिक कम्पनी स्थापना गरी फिल्मी क्षेत्रमा काम गरिरहेको प्रमाण भेटेपछि बल्ल विश्वास गरेर हिरासतमुक्त गरी ओस्लोमा भिडियो छायांकन गर्न इजाजतसमेत दिएकाे हाे।

‘किन दुख्छ मेरो मुटु, किन जल्छ छात्ती’ बोलको म्युजिक भिडियोका निर्देशकसमेत रहेका नेम्कुल सोही म्युजिक भिडियोको छायांकनका लागि ओस्लो पुगेका थिए। चिनारी नेपाल अष्ट्रेलियाका संस्थापकसमेत रहिसकेका नेम्कुलले हिरासतमुक्त भएलगत्तै ‘किन दुख्छ मेरो मुटु, किन जल्छ छात्ती’ बाेलकाे उक्त म्युजिक भिडियो सार्वजनिकसमेत गरेका छन्।

उक्त म्युजिक भिडियो गायिका टीका गुरुङको यूट्युब च्यानलमार्फत गत शुक्रबार मात्र सार्वजनिक गरिएको निर्देशक नेम्कुलले जानकारी गराएका हुन्। गायिका टीका गुरुङको स्वर, अजय तामाङको शब्द/संगीत, सन्तोष प्रगाढको संगीत संयोजन र मोडेल सारा श्रेष्ठको सशक्त अभिनय रहेको उक्त म्युजिक भिडियो नेपुगल फिल्मस (पोर्चुगल) ले निर्माण गरेको हो।

नेम्कुलको हालसम्म अष्ट्रेलियन सरकार रकदेल काउन्सिलको आर्थिक सहयोगमा छोटो चलचित्र म्हसिका, वास्तविक कथामा आधारित बहुभाषी चलचित्र टेम्पो चालकको निर्माण गरिसकेका छन्। पोर्चुगलमा छायांकन गरिएको संगीतकार न्ह्यु वज्राचार्यको संगीत तथा गायक सन्तोष लामाको स्वर रहेको ‘आकाशको जून’ म्युजिक भिडियो हालै मात्र सार्वजनिक भइसकेको छ। नेपुगल फिल्म्सको स्थापनासँगै पुनः सञ्चारमाध्यममा छाएका उनी वर्षौंको अन्तरालपछि यूरोपबाट फेरि कला क्षेत्रमा देखिन थालेका छन्।

हेर्नुहाेस्र पूरा भिडियाे :

लोकप्रिय

राष्ट्रपति  बिद्यादेवी भण्डारी र भारतीय विदेशमन्त्री  एस जयशंकरबिच भेट

राष्ट्रपति बिद्यादेवी भण्डारी र भारतीय विदेशमन्त्री एस जयशंकरबिच भेट

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १४:०८

हवाई आक्रमणमा १८ जनाको मृत्यु

हवाई आक्रमणमा १८ जनाको मृत्यु

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १६:३४

नेपाल भारतसँग पराजित

नेपाल भारतसँग पराजित

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १६:५२

प्रधानमन्त्री ओली थप स्वास्थ्य उपचारका लागि सिंगापुर प्रस्थान

प्रधानमन्त्री ओली थप स्वास्थ्य उपचारका लागि सिंगापुर प्रस्थान

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १४:५८

कुलेखानी तेस्रोबाट दशैँअघि १४ मेगावाट विद्युत् उत्पादन हुने

कुलेखानी तेस्रोबाट दशैँअघि १४ मेगावाट विद्युत् उत्पादन हुने

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १२:३४

मितेरी पुल बन्द हुँदा भारतीय गाडी आगमनमा समस्या

मितेरी पुल बन्द हुँदा भारतीय गाडी आगमनमा समस्या

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १७:२७

एभिसी सेन्ट्रल जोन पुरुष भलिबलः नेपाललाई जित्नै पर्ने दबाब

एभिसी सेन्ट्रल जोन पुरुष भलिबलः नेपाललाई जित्नै पर्ने दबाब

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १७:४७

स्वास्थ्यचौकीमा सेवाग्राहीको चाप बढ्दो

स्वास्थ्यचौकीमा सेवाग्राहीको चाप बढ्दो

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १७:१०

किन मागे पाकिस्तानी बिदेशमन्त्रीले नेपालसँग सहयोग?

किन मागे पाकिस्तानी बिदेशमन्त्रीले नेपालसँग सहयोग?

२०७६, ६ भाद्र शुक्रबार १३:५६

नयाँ बरियतामा नेपाल एक स्थान तल

नयाँ बरियतामा नेपाल एक स्थान तल

२०७६, ६ भाद्र शुक्रबार १५:२५

भारतीय बिदेशमन्त्रीले राष्ट्रपती भण्डारीलाई भेट्ने

भारतीय बिदेशमन्त्रीले राष्ट्रपती भण्डारीलाई भेट्ने

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार ०९:१०

गाेरखामा पहिरोले एक घर बगायो, २९ घर जोखिममा

गाेरखामा पहिरोले एक घर बगायो, २९ घर जोखिममा

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १२:२२

पर्यटन प्रवर्द्धनका लागि क्यानोनिङ महोत्सव 

पर्यटन प्रवर्द्धनका लागि क्यानोनिङ महोत्सव 

२०७६, ४ भाद्र बुधबार १३:४९

प्रधानमन्त्री ओलीले सिंगापुरबाट भिडियोमार्फत मन्त्रिपरिषद् बैठकको नेतृत्व गर्ने

प्रधानमन्त्री ओलीले सिंगापुरबाट भिडियोमार्फत मन्त्रिपरिषद् बैठकको नेतृत्व गर्ने

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १८:००

बसन्त थापा मगरको स्वरमा ‘आमाले बोकेको भारी’ सार्वजनिक

बसन्त थापा मगरको स्वरमा ‘आमाले बोकेको भारी’ सार्वजनिक

२०७६, ५ भाद्र बिहीबार १३:२२