विराटनगर – नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का केन्द्रीय सदस्य घनेन्द्र बस्नेतले दुई ठुला कम्युनिष्ट पार्टीहरूको एकता जनताको चाहना र आवश्यकताले भएको बताएका छन्। नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) रतुवामाई नगरकमिटीको शपथग्रहण समारोहलाई मंगलबार सम्बोधन गर्दै नेता बस्नेतले जनताले विकास र समृद्धि चाहेर नै दुई पार्टीलाई एक गराएको दाबी गरे।

उनले राजनीतिक आन्दोलन अब देशमा समाप्त भइसकेकाले विकास र समृद्धिको दिशामा अघि बढ्नका लागि अब उत्पदनशील क्षेत्रमा लाग्न आमकार्यकर्ताहरूलाई निर्देशन दिए। नेकपा मोरङको इन्चार्जसमेत रहेका नेता बस्नेतले विकास र समृद्धिका लागि स्थानीय स्तरबाटै नेकपाका सबै नेता तथा कार्यकर्ताहरू उत्पादनशील क्षेत्रमा लाग्न निर्देशनसमेत दिए।

उनले भने, ‘अब तपाईंहरू उत्पादनशील क्षेत्रमा लाग्नुपर्छ। यो नगरलाई समृद्ध बनाउने जिम्मा तपाईहरूकै हो।’ कार्यक्रममा केन्द्रीय सदस्य गुरू बराल, महेश रेग्मी, गोपी अछामीले पार्टीबाट स्थानीय तहको प्रतिनिधित्व गर्ने सबै जनप्रतिनिधिहरूले पार्टीले बनाउन लागेको कार्यविधि अनुसार काम गर्न निर्देशन दिए।

उनले सो नगरपालिकामा प्रतिनिधित्व गर्ने आफ्नो पार्टीका सवै जनप्रतिनिधिले कामको गुणस्तरीयताको अनुगमन गर्नुका साथै जनताका पिरमर्का बुझेर काम गर्न निर्देशन दिए।

नेताहरूले विगतमा दुई पार्टी अलगअलग रहँदाका तित्तता, मनमुटाव, रिस राग पार्टी एकतापछि समाप्त भएकाले अब नयाँ ढंगले अघि बढ्नुपर्नेमा जोड दिए। उनीहरूले नेकपा नेतृत्वको सरकारले देशलाई विद्युत र औद्योगीक उत्पादनमा आत्मनिर्भर बनाउँदै लगेको बताए ।

उनीहरूले मुलुकलाई समृद्ध बनाउन पनि जहाज र पूर्वपश्चिम रेल सञ्चालनका लागि डीपीआर तयार गरिएको बताउँदै अब चाँडै काम अघि बढ्ने दाबी गरे। नेताहरूले नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) नेतृत्वको सरकार मुलुक समृद्ध बनाउन दृढ रहेको बताउँदै यसबाट प्रतिपक्षिहरू आत्तिएको दाबी गरे। उनीहरूले आफ्नो पार्टीको सरकारलेनै गलत काम गर्ने देशका १७ हजार ठेकेदारलाई कालो सूचीमा राखेको बताउँदै यसबाट अझ नेपाली कांग्रेस डराएको दाबी गरे।

कार्यक्रममा नेकपा मोरङका अध्यक्ष ऋषिकेश पोखरेलले १७ वटै स्थानीयको पार्टी एकता सम्पन्न गरिएकाले ती स्थानीय कमिटीका नेता तथा कार्यकर्ताहरू अब जनताको सेवामा तदारूकताका साथ खटिन निर्देशन दिए। मंगलबार नै नगर पार्टी कार्याल सञ्चालनमा ल्याइएको बताउँदै सो कार्यालयमार्फत जनताको पिरमर्का बुझेर सेवा गर्न नगरकमिटीका पदाधिकारी तथा सदस्यहरूलाई निर्देशन दिए । उनले भने, ‘यो पार्टी कार्यालय केवल झण्डा राख्ने मात्र ठाउँ मात्र होइन, यसमार्फत जनतालाई सेवा पनि दिनुपर्नेछ। यो काम तपाईहरूले गर्नु भएन भने तपाईंहरू अयोग्य सावित हुनुहुनेछ। त्यसैले यो अवस्था सृजना हुन दिनुहुनेछैन भन्नेमा पार्टी विश्वस्त छ।’

उनले सो नगर कमिटिले भदौ १५ गतेभित्रमा वडा कमिटिहरूको एकता सम्पन्न गरिसकेर सो नगरका सवै पार्टी सदस्यको सदस्यता नवीकरण गराइसक्नसमेत निर्देशनसमेत दिए ।

मोरङ इन्चार्ज बस्नेतले गराए शपथ

कार्यक्रममा ८१ सदस्यीय नगरकमिटीका पदाधिकारी तथा सदस्यहरूलाई नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का केन्द्रीय सदस्य तथा मोरङ जिल्ला इन्चार्ज घनेन्द्र बस्नेतले पद तथा गोपनियताको शपथग्रहण गराए। उनीहरूलाई केन्द्रीय सदस्यहरू गुरू बराल, महेश रेग्मी, गोपी अछामी, जिल्ला समस्वय समिति मोरङका सभापति नरेशप्रसाद पोखरेल, उपसभापति प्रकाश साह, नकपा नेतृ मालती सुब्बा, प्रदेश कमिटी सदस्य चन्द्रवीर राईलगायतले अविर लगाई कुशलतापूर्वक जिम्मेवारी वहन गर्न शुभकामना दिए। कार्यक्रममा हजारौँ स्थानीय पार्टी नेता तथा कार्यकर्ताहरूको सहभागिता रहेको थियो।

नेकपा रतुवामाई नगर कार्यालय उद्घाटन

मंगलबार नै नेकपा रतुवामाई नगर कार्यालयको उद्घाटन पनि गरिएको छ। रतुवामाई–६ स्थित शनिश्चरेमा सञ्चालनमा ल्याइएको पार्टी कार्यालय नेपाल कम्युनिष्ट पार्टी (नेकपा) का केन्द्रीय सदस्य तथा मोरङ जिल्ला इन्चार्ज घनेन्द्र बस्नेतले उद्घाटन गरे । सो अबसरमा केन्द्रीय सदस्यहरू गुरू बराल, महेश रेग्मी, गोपी अछामी, जिल्ला समस्वय समिति मोरङका सभापति नरेशप्रसाद पोखरेल, उपसभापति प्रकाश साह, नेकपा नेतृ मालती सुब्बा, प्रदेश कमिटी सदस्य चन्द्रवीर राईलगायत स्थानीय नेता तथा कार्यकर्ताहरूको बाक्लो उपस्थिति रहेको थियो।

लोकप्रिय

चक्कु देखाएर युवतीले गरीन् पुरुषकाे बलात्कार

चक्कु देखाएर युवतीले गरीन् पुरुषकाे बलात्कार

२०७६, १४ माघ मंगलवार १६:४१

श्रीमान जोनसँग हट अवतारमा प्रियंका चोपडा

श्रीमान जोनसँग हट अवतारमा प्रियंका चोपडा

२०७६, १३ माघ सोमबार १६:४६

इंग्ल्याण्ड क्रिकेट टीमका स्टुअर्ट ब्रडलाई जरिवाना

इंग्ल्याण्ड क्रिकेट टीमका स्टुअर्ट ब्रडलाई जरिवाना

२०७६, १४ माघ मंगलवार १७:२७

अभिनेत्रीले जन्माइन् पानिभित्र शिशु

अभिनेत्रीले जन्माइन् पानिभित्र शिशु

२०७६, १३ माघ सोमबार १९:४६

अब स्मार्टबाट सबै नेटवर्कमा एउटै दरमा कुरा गर्न पाइने

अब स्मार्टबाट सबै नेटवर्कमा एउटै दरमा कुरा गर्न पाइने

२०७६, १४ माघ मंगलवार १७:०९

रक्सीले बिगार्याे यि अभिनेत्रीको करियर

रक्सीले बिगार्याे यि अभिनेत्रीको करियर

२०७६, १४ माघ मंगलवार १७:१७

‘सेन्टी भाइरस’ फिल्मको ५० प्रतिशत नाफा क्रिकेट रंगशालालाई दिइने

‘सेन्टी भाइरस’ फिल्मको ५० प्रतिशत नाफा क्रिकेट रंगशालालाई दिइने

२०७६, १३ माघ सोमबार १७:३५

‘वी विल मिस यु सन्दीप!’

‘वी विल मिस यु सन्दीप!’

२०७६, १३ माघ सोमबार ११:४४

सुपर ओभरमा न्युजिल्याण्डविरुद्ध भारतकाे राेमाञ्चक जित

सुपर ओभरमा न्युजिल्याण्डविरुद्ध भारतकाे राेमाञ्चक जित

२०७६, १५ माघ बुधबार १६:३९

आईपिएलः धोनी, बिराट र रोहितलाई एउटै टिमबाट खेलाउने बिसिसिआईको योजना

आईपिएलः धोनी, बिराट र रोहितलाई एउटै टिमबाट खेलाउने बिसिसिआईको योजना

२०७६, १४ माघ मंगलवार १६:१६

युद्धको घाउ नकोट्याएकै राम्रो

युद्धको घाउ नकोट्याएकै राम्रो

२०७६, १३ माघ सोमबार १७:३९

सडक दुर्घटनामा दुईको मृत्यु

सडक दुर्घटनामा दुईको मृत्यु

२०७६, १५ माघ बुधबार १८:१६

सामाजिक सञ्जालमा लाइभ गर्दै युवतीले गरिन् आत्महत्या

सामाजिक सञ्जालमा लाइभ गर्दै युवतीले गरिन् आत्महत्या

२०७६, १३ माघ सोमबार १५:१९

अष्ट्रेलियामा डडेलोपछि विषालु माकुराको माहामारी, टोकेको १५ मिनेटमै मानिसको मृत्यु

अष्ट्रेलियामा डडेलोपछि विषालु माकुराको माहामारी, टोकेको १५ मिनेटमै मानिसको मृत्यु

२०७६, १३ माघ सोमबार १३:५१

अष्ट्रेलियाबाट आईपुग्ने बित्तिकै क्याम्पमा फर्किए सन्दीप

अष्ट्रेलियाबाट आईपुग्ने बित्तिकै क्याम्पमा फर्किए सन्दीप

२०७६, १४ माघ मंगलवार १२:०९